www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Barbados je pomerne bezpečná krajina. Drobná kriminalita je na bežnej úrovni, avšak v ostatnom čase je zrejmý nárast ozbrojených prepadnutí turistov. Ďalej je potrebné chovať sa obozretne počas pobytu na pláži, kde sa neodporúča ponechávať cenné veci, a to ani v uzamknutom vozidle. V nočných hodinách je vhodné vyhýbať sa plážam a osamelým neosvetleným miestam.
Veľmi striktne je posudzované pašovanie, držanie a konzumácia drog. Tento trestný čin je postihovaný viacročnými trestami odňatia slobody.
Na Barbadose sa jazdí vľavo, medzinárodný vodičský preukaz je platný počas jedného roka. Dopravná sieť má dobrú úroveň, bezpečná a kvalitná je verejná doprava a taxislužba. Rýchlosť je obmedzená v obciach na 40-60 km/hod. a mimo obec na 80 km/hod.
V období od júna do novembra vznikajú hurikány. Odporúča sa vopred konzultovať s delegátom cestovnej kancelárie či recepciou hotelu postup a vhodné správanie sa za danej extrémnej klimatickej situácie.
Turisti by mali uzavrieť cestovné poistenie proti rôznym cestovným rizikám (ako je krádež platobnej karty, zmeškanie letu, a pod).

 

späť

Lokácia:

Barbados
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

22.11.2019
Slovenské národné múzeum v Martine – Etnografické múzeum vás pozýva na zdobenie stromčekov vlastnoručne vyrobenými ozdobami.
21.11.2019
Blíži sa koniec novembra. Jesenné trhy striedajú tie vianočné a jedno z najobľúbenejších období v roku je za dverami. Majú ho radi dospelí, deti aj obchodníci. V centrách miest a obcí po celej Českej (a samozrejme aj Slovenskej) republike sa pripravujú predajné miesta s vianočnou tematikou, vôňou vareného vína a rôznych pochutín. Vianočné trhy začínajú už budúci víkend.
20.11.2019
Vydajte sa s Jakubom Frankom trekovať po Nepále a neminúť pritom ani euro. Pútavá prednáška vás čaká už 24. novembra 2019 v cestovateľskej kaviarni na Vajnorskej 3 v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 22. 11. 2019
sviatok: