www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Barbados je pomerne bezpečná krajina. Drobná kriminalita je na bežnej úrovni, avšak v ostatnom čase je zrejmý nárast ozbrojených prepadnutí turistov. Ďalej je potrebné chovať sa obozretne počas pobytu na pláži, kde sa neodporúča ponechávať cenné veci, a to ani v uzamknutom vozidle. V nočných hodinách je vhodné vyhýbať sa plážam a osamelým neosvetleným miestam.
Veľmi striktne je posudzované pašovanie, držanie a konzumácia drog. Tento trestný čin je postihovaný viacročnými trestami odňatia slobody.
Na Barbadose sa jazdí vľavo, medzinárodný vodičský preukaz je platný počas jedného roka. Dopravná sieť má dobrú úroveň, bezpečná a kvalitná je verejná doprava a taxislužba. Rýchlosť je obmedzená v obciach na 40-60 km/hod. a mimo obec na 80 km/hod.
V období od júna do novembra vznikajú hurikány. Odporúča sa vopred konzultovať s delegátom cestovnej kancelárie či recepciou hotelu postup a vhodné správanie sa za danej extrémnej klimatickej situácie.
Turisti by mali uzavrieť cestovné poistenie proti rôznym cestovným rizikám (ako je krádež platobnej karty, zmeškanie letu, a pod).

 

späť

Lokácia:

Barbados
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 24. 8. 2019
sviatok: