www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Barbados je pomerne bezpečná krajina. Drobná kriminalita je na bežnej úrovni, avšak v ostatnom čase je zrejmý nárast ozbrojených prepadnutí turistov. Ďalej je potrebné chovať sa obozretne počas pobytu na pláži, kde sa neodporúča ponechávať cenné veci, a to ani v uzamknutom vozidle. V nočných hodinách je vhodné vyhýbať sa plážam a osamelým neosvetleným miestam.
Veľmi striktne je posudzované pašovanie, držanie a konzumácia drog. Tento trestný čin je postihovaný viacročnými trestami odňatia slobody.
Na Barbadose sa jazdí vľavo, medzinárodný vodičský preukaz je platný počas jedného roka. Dopravná sieť má dobrú úroveň, bezpečná a kvalitná je verejná doprava a taxislužba. Rýchlosť je obmedzená v obciach na 40-60 km/hod. a mimo obec na 80 km/hod.
V období od júna do novembra vznikajú hurikány. Odporúča sa vopred konzultovať s delegátom cestovnej kancelárie či recepciou hotelu postup a vhodné správanie sa za danej extrémnej klimatickej situácie.
Turisti by mali uzavrieť cestovné poistenie proti rôznym cestovným rizikám (ako je krádež platobnej karty, zmeškanie letu, a pod).

 

späť

Lokácia:

Barbados
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: