www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Obecné informácie Mapa štátu História Zaujímavé miesta Odporúčania a bezpečnosť Bezpečnostná situácia na Bahamách a odporúčania turistom Bahamy, bezpečnosť, odporúčania turistom Dôležité telefónne čísla Cestovanie Mena

Slovenskí občania potrebujú pre vstup na Antiguu a Barbudu víza. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča turistom, aby si pred cestou overili rozsah svojej vízovej povinnosti s ohľadom na to, že v prípade jej zmeny nemusia byť naše úrady včas informované. Podávať informácie o aktuálnej vízovej povinnosti a podmienkach vstupu sú príslušné orgány štátu Antigua a Barbuda.

Ministerstvo zahraničných vecí odporúča občanom, aby si pred cestou overili na zastupiteľskom úrade navštevovanej krajiny, či sa nezmenili podmienky pre vstup a pobyt.
Pre bližšie informácie odporúčame obrátiť sa na zastupiteľský úrad Antiguy a Barbudy v Londýne. Imigrační úradníci vyžadujú okrem iného preukázanie sa pasom platným najmenej šesť mesiacov, platnú spiatočnú letenku či lodný lístok ako aj informáciu o ubytovaní na ostrove.
Pri odlete je nutné uhradiť poplatok vo výške 50 východokaribských dolárov. Deti do dvanásť rokov sú oslobodené od poplatku.

 

späť

Mena: východokaribský dolár (XCD)

 

Mince (kliknite na zväčšenie):

 

Bankovky (kliknite na zväčšenie):

 

 5 dolárov

 10 dolárov

 20 dolárov

 50 dolárov

 

späť

Oficiálny názov: Bahamské spoločenstvo
Hlavné mesto: Nassau
Rozloha: 13 940 km2
Počet obyvateľov: 299 697
Oficiálny jazyk: Angličtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia, člen Commonwealth
Hlavné náboženstvo: protestanti 55%, katolíci 19%, anglikáni 20%
Čas: SEČ -6

 

späť

Bahamy je krajina pre turistov finančne dosť náročná – ubytovanie v hotelu sa pohybuje v cenách od 80 USD vyššie, za jedlo sa zaplatí minimálne 15 USD. Na Bahamách neplatí povinné očkovanie. Odporúčame piť iba vodu zo zakúpených fliaš.

Doprava podľa britských pravidiel – jazdí sa vľavo a je vyžadovaná zvýšená pozornosť najmä na kruhových objazdoch. Turisti môžu použiť vodičský preukaz svojej krajiny až do 3 mesiacov pobytu.

Neodporúča sa chodiť o samote mimo hlavné hotely, turistické oblasti, pláže a centrá Nassau, najmä po zotmení. V prípade lúpežného prepadnutia sa neodporúča klásť odpor, pretože väčšina útočníkov býva ozbrojená. Najvyššia zločinnosť je na hlavných ostrovoch New Providence a Grand Bahama, ostatné sú relatívne bezpečné.

Je nutné sa vhodne chrániť pred slnečným žiarením, nebezpeční môžu byť tiež morské živočíchy, najmä medúzy.

Situáciu s výskytom horúčky dengue možno považovať za stabilizovanú. Naďalej sa však odporúča toto onemocnenie nepodceňovať a v prípade výskytu zvýšených teplôt a zhoršenia zdravotného stavu bez omeškania vyhľadať lekára. Informácie o dengue možno nájsť na internetových stránkach Svetovej zdravotníckej organizácie www.who.int/topics/dengue/en/. Ide o akútne horúčkovité onemocnenie vírusového pôvodu s príznakmi podobnými chrípke. Nákaza sa prenáša bodnutím komára. Preventívnym opatrením je používanie repelentov a moskytovej siete. Účinné očkovanie neexistuje.
Zvýšené nebezpečenstvo výskytu hurikánov v Karibskej oblasti sa týka najmä obdobia júl-november. Na Kube existuje funkčný systém sledovania výskytu tropických cyklónov a s tým spojená ochrana obyvateľov vrátane zahraničných turistov. V prípade vzniku nebezpečenstva je potrebné sa riadiť inštrukciami a požiadavkami jednotiek záchranného bezpečnostného systému. Aktuálny monitoring výskytu tropických búrok možno nájsť na webových stránkach, napríklad www.zmenyklimatu.estranky.cz.

Schopnosť záchranného systému môže byť zhoršená skutočnosťou, že Bahamy sú súostrovie. V prípadoch individuálnej turistiky sa preto odporúča zistiť dopravnú dostupnosť a dopravné spojenie medzi ostrovmi ešte pred cestou.
Viac informácií (v angličtine) možno nájsť na webových stránkach: www.bahamas.com, www.grand-bahama.com

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Bahamy
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: