www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Obecné informácie Mapa štátu História Zaujímavé miesta Odporúčania a bezpečnosť Bezpečnostná situácia na Bahamách a odporúčania turistom Bahamy, bezpečnosť, odporúčania turistom Dôležité telefónne čísla Cestovanie Mena

Slovenskí občania potrebujú pre vstup na Antiguu a Barbudu víza. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča turistom, aby si pred cestou overili rozsah svojej vízovej povinnosti s ohľadom na to, že v prípade jej zmeny nemusia byť naše úrady včas informované. Podávať informácie o aktuálnej vízovej povinnosti a podmienkach vstupu sú príslušné orgány štátu Antigua a Barbuda.

Ministerstvo zahraničných vecí odporúča občanom, aby si pred cestou overili na zastupiteľskom úrade navštevovanej krajiny, či sa nezmenili podmienky pre vstup a pobyt.
Pre bližšie informácie odporúčame obrátiť sa na zastupiteľský úrad Antiguy a Barbudy v Londýne. Imigrační úradníci vyžadujú okrem iného preukázanie sa pasom platným najmenej šesť mesiacov, platnú spiatočnú letenku či lodný lístok ako aj informáciu o ubytovaní na ostrove.
Pri odlete je nutné uhradiť poplatok vo výške 50 východokaribských dolárov. Deti do dvanásť rokov sú oslobodené od poplatku.

 

späť

Mena: východokaribský dolár (XCD)

 

Mince (kliknite na zväčšenie):

 

Bankovky (kliknite na zväčšenie):

 

 5 dolárov

 10 dolárov

 20 dolárov

 50 dolárov

 

späť

Oficiálny názov: Bahamské spoločenstvo
Hlavné mesto: Nassau
Rozloha: 13 940 km2
Počet obyvateľov: 299 697
Oficiálny jazyk: Angličtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia, člen Commonwealth
Hlavné náboženstvo: protestanti 55%, katolíci 19%, anglikáni 20%
Čas: SEČ -6

 

späť

Bahamy je krajina pre turistov finančne dosť náročná – ubytovanie v hotelu sa pohybuje v cenách od 80 USD vyššie, za jedlo sa zaplatí minimálne 15 USD. Na Bahamách neplatí povinné očkovanie. Odporúčame piť iba vodu zo zakúpených fliaš.

Doprava podľa britských pravidiel – jazdí sa vľavo a je vyžadovaná zvýšená pozornosť najmä na kruhových objazdoch. Turisti môžu použiť vodičský preukaz svojej krajiny až do 3 mesiacov pobytu.

Neodporúča sa chodiť o samote mimo hlavné hotely, turistické oblasti, pláže a centrá Nassau, najmä po zotmení. V prípade lúpežného prepadnutia sa neodporúča klásť odpor, pretože väčšina útočníkov býva ozbrojená. Najvyššia zločinnosť je na hlavných ostrovoch New Providence a Grand Bahama, ostatné sú relatívne bezpečné.

Je nutné sa vhodne chrániť pred slnečným žiarením, nebezpeční môžu byť tiež morské živočíchy, najmä medúzy.

Situáciu s výskytom horúčky dengue možno považovať za stabilizovanú. Naďalej sa však odporúča toto onemocnenie nepodceňovať a v prípade výskytu zvýšených teplôt a zhoršenia zdravotného stavu bez omeškania vyhľadať lekára. Informácie o dengue možno nájsť na internetových stránkach Svetovej zdravotníckej organizácie www.who.int/topics/dengue/en/. Ide o akútne horúčkovité onemocnenie vírusového pôvodu s príznakmi podobnými chrípke. Nákaza sa prenáša bodnutím komára. Preventívnym opatrením je používanie repelentov a moskytovej siete. Účinné očkovanie neexistuje.
Zvýšené nebezpečenstvo výskytu hurikánov v Karibskej oblasti sa týka najmä obdobia júl-november. Na Kube existuje funkčný systém sledovania výskytu tropických cyklónov a s tým spojená ochrana obyvateľov vrátane zahraničných turistov. V prípade vzniku nebezpečenstva je potrebné sa riadiť inštrukciami a požiadavkami jednotiek záchranného bezpečnostného systému. Aktuálny monitoring výskytu tropických búrok možno nájsť na webových stránkach, napríklad www.zmenyklimatu.estranky.cz.

Schopnosť záchranného systému môže byť zhoršená skutočnosťou, že Bahamy sú súostrovie. V prípadoch individuálnej turistiky sa preto odporúča zistiť dopravnú dostupnosť a dopravné spojenie medzi ostrovmi ešte pred cestou.
Viac informácií (v angličtine) možno nájsť na webových stránkach: www.bahamas.com, www.grand-bahama.com

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Bahamy
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 23.8.
28 °C
zajtra:
sobota 24.8.
28 °C