www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Obecné informácie Mapa štátu História Zaujímavé miesta Odporúčania a bezpečnosť Bezpečnostná situácia na Bahamách a odporúčania turistom Bahamy, bezpečnosť, odporúčania turistom Dôležité telefónne čísla Cestovanie Mena

Slovenskí občania potrebujú pre vstup na Antiguu a Barbudu víza. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča turistom, aby si pred cestou overili rozsah svojej vízovej povinnosti s ohľadom na to, že v prípade jej zmeny nemusia byť naše úrady včas informované. Podávať informácie o aktuálnej vízovej povinnosti a podmienkach vstupu sú príslušné orgány štátu Antigua a Barbuda.

Ministerstvo zahraničných vecí odporúča občanom, aby si pred cestou overili na zastupiteľskom úrade navštevovanej krajiny, či sa nezmenili podmienky pre vstup a pobyt.
Pre bližšie informácie odporúčame obrátiť sa na zastupiteľský úrad Antiguy a Barbudy v Londýne. Imigrační úradníci vyžadujú okrem iného preukázanie sa pasom platným najmenej šesť mesiacov, platnú spiatočnú letenku či lodný lístok ako aj informáciu o ubytovaní na ostrove.
Pri odlete je nutné uhradiť poplatok vo výške 50 východokaribských dolárov. Deti do dvanásť rokov sú oslobodené od poplatku.

 

späť

Mena: východokaribský dolár (XCD)

 

Mince (kliknite na zväčšenie):

 

Bankovky (kliknite na zväčšenie):

 

 5 dolárov

 10 dolárov

 20 dolárov

 50 dolárov

 

späť

Oficiálny názov: Bahamské spoločenstvo
Hlavné mesto: Nassau
Rozloha: 13 940 km2
Počet obyvateľov: 299 697
Oficiálny jazyk: Angličtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia, člen Commonwealth
Hlavné náboženstvo: protestanti 55%, katolíci 19%, anglikáni 20%
Čas: SEČ -6

 

späť

Bahamy je krajina pre turistov finančne dosť náročná – ubytovanie v hotelu sa pohybuje v cenách od 80 USD vyššie, za jedlo sa zaplatí minimálne 15 USD. Na Bahamách neplatí povinné očkovanie. Odporúčame piť iba vodu zo zakúpených fliaš.

Doprava podľa britských pravidiel – jazdí sa vľavo a je vyžadovaná zvýšená pozornosť najmä na kruhových objazdoch. Turisti môžu použiť vodičský preukaz svojej krajiny až do 3 mesiacov pobytu.

Neodporúča sa chodiť o samote mimo hlavné hotely, turistické oblasti, pláže a centrá Nassau, najmä po zotmení. V prípade lúpežného prepadnutia sa neodporúča klásť odpor, pretože väčšina útočníkov býva ozbrojená. Najvyššia zločinnosť je na hlavných ostrovoch New Providence a Grand Bahama, ostatné sú relatívne bezpečné.

Je nutné sa vhodne chrániť pred slnečným žiarením, nebezpeční môžu byť tiež morské živočíchy, najmä medúzy.

Situáciu s výskytom horúčky dengue možno považovať za stabilizovanú. Naďalej sa však odporúča toto onemocnenie nepodceňovať a v prípade výskytu zvýšených teplôt a zhoršenia zdravotného stavu bez omeškania vyhľadať lekára. Informácie o dengue možno nájsť na internetových stránkach Svetovej zdravotníckej organizácie www.who.int/topics/dengue/en/. Ide o akútne horúčkovité onemocnenie vírusového pôvodu s príznakmi podobnými chrípke. Nákaza sa prenáša bodnutím komára. Preventívnym opatrením je používanie repelentov a moskytovej siete. Účinné očkovanie neexistuje.
Zvýšené nebezpečenstvo výskytu hurikánov v Karibskej oblasti sa týka najmä obdobia júl-november. Na Kube existuje funkčný systém sledovania výskytu tropických cyklónov a s tým spojená ochrana obyvateľov vrátane zahraničných turistov. V prípade vzniku nebezpečenstva je potrebné sa riadiť inštrukciami a požiadavkami jednotiek záchranného bezpečnostného systému. Aktuálny monitoring výskytu tropických búrok možno nájsť na webových stránkach, napríklad www.zmenyklimatu.estranky.cz.

Schopnosť záchranného systému môže byť zhoršená skutočnosťou, že Bahamy sú súostrovie. V prípadoch individuálnej turistiky sa preto odporúča zistiť dopravnú dostupnosť a dopravné spojenie medzi ostrovmi ešte pred cestou.
Viac informácií (v angličtine) možno nájsť na webových stránkach: www.bahamas.com, www.grand-bahama.com

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Bahamy
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

22.11.2019
Slovenské národné múzeum v Martine – Etnografické múzeum vás pozýva na zdobenie stromčekov vlastnoručne vyrobenými ozdobami.
21.11.2019
Blíži sa koniec novembra. Jesenné trhy striedajú tie vianočné a jedno z najobľúbenejších období v roku je za dverami. Majú ho radi dospelí, deti aj obchodníci. V centrách miest a obcí po celej Českej (a samozrejme aj Slovenskej) republike sa pripravujú predajné miesta s vianočnou tematikou, vôňou vareného vína a rôznych pochutín. Vianočné trhy začínajú už budúci víkend.
20.11.2019
Vydajte sa s Jakubom Frankom trekovať po Nepále a neminúť pritom ani euro. Pútavá prednáška vás čaká už 24. novembra 2019 v cestovateľskej kaviarni na Vajnorskej 3 v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 22. 11. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 22.11.
24 °C
zajtra:
sobota 23.11.
24 °C