www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Obecné informácie Mapa štátu História Zaujímavé miesta Odporúčania a bezpečnosť Bezpečnostná situácia na Bahamách a odporúčania turistom Bahamy, bezpečnosť, odporúčania turistom Dôležité telefónne čísla Cestovanie Mena

Slovenskí občania potrebujú pre vstup na Antiguu a Barbudu víza. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča turistom, aby si pred cestou overili rozsah svojej vízovej povinnosti s ohľadom na to, že v prípade jej zmeny nemusia byť naše úrady včas informované. Podávať informácie o aktuálnej vízovej povinnosti a podmienkach vstupu sú príslušné orgány štátu Antigua a Barbuda.

Ministerstvo zahraničných vecí odporúča občanom, aby si pred cestou overili na zastupiteľskom úrade navštevovanej krajiny, či sa nezmenili podmienky pre vstup a pobyt.
Pre bližšie informácie odporúčame obrátiť sa na zastupiteľský úrad Antiguy a Barbudy v Londýne. Imigrační úradníci vyžadujú okrem iného preukázanie sa pasom platným najmenej šesť mesiacov, platnú spiatočnú letenku či lodný lístok ako aj informáciu o ubytovaní na ostrove.
Pri odlete je nutné uhradiť poplatok vo výške 50 východokaribských dolárov. Deti do dvanásť rokov sú oslobodené od poplatku.

 

späť

Mena: východokaribský dolár (XCD)

 

Mince (kliknite na zväčšenie):

 

Bankovky (kliknite na zväčšenie):

 

 5 dolárov

 10 dolárov

 20 dolárov

 50 dolárov

 

späť

Oficiálny názov: Bahamské spoločenstvo
Hlavné mesto: Nassau
Rozloha: 13 940 km2
Počet obyvateľov: 299 697
Oficiálny jazyk: Angličtina
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia, člen Commonwealth
Hlavné náboženstvo: protestanti 55%, katolíci 19%, anglikáni 20%
Čas: SEČ -6

 

späť

Bahamy je krajina pre turistov finančne dosť náročná – ubytovanie v hotelu sa pohybuje v cenách od 80 USD vyššie, za jedlo sa zaplatí minimálne 15 USD. Na Bahamách neplatí povinné očkovanie. Odporúčame piť iba vodu zo zakúpených fliaš.

Doprava podľa britských pravidiel – jazdí sa vľavo a je vyžadovaná zvýšená pozornosť najmä na kruhových objazdoch. Turisti môžu použiť vodičský preukaz svojej krajiny až do 3 mesiacov pobytu.

Neodporúča sa chodiť o samote mimo hlavné hotely, turistické oblasti, pláže a centrá Nassau, najmä po zotmení. V prípade lúpežného prepadnutia sa neodporúča klásť odpor, pretože väčšina útočníkov býva ozbrojená. Najvyššia zločinnosť je na hlavných ostrovoch New Providence a Grand Bahama, ostatné sú relatívne bezpečné.

Je nutné sa vhodne chrániť pred slnečným žiarením, nebezpeční môžu byť tiež morské živočíchy, najmä medúzy.

Situáciu s výskytom horúčky dengue možno považovať za stabilizovanú. Naďalej sa však odporúča toto onemocnenie nepodceňovať a v prípade výskytu zvýšených teplôt a zhoršenia zdravotného stavu bez omeškania vyhľadať lekára. Informácie o dengue možno nájsť na internetových stránkach Svetovej zdravotníckej organizácie www.who.int/topics/dengue/en/. Ide o akútne horúčkovité onemocnenie vírusového pôvodu s príznakmi podobnými chrípke. Nákaza sa prenáša bodnutím komára. Preventívnym opatrením je používanie repelentov a moskytovej siete. Účinné očkovanie neexistuje.
Zvýšené nebezpečenstvo výskytu hurikánov v Karibskej oblasti sa týka najmä obdobia júl-november. Na Kube existuje funkčný systém sledovania výskytu tropických cyklónov a s tým spojená ochrana obyvateľov vrátane zahraničných turistov. V prípade vzniku nebezpečenstva je potrebné sa riadiť inštrukciami a požiadavkami jednotiek záchranného bezpečnostného systému. Aktuálny monitoring výskytu tropických búrok možno nájsť na webových stránkach, napríklad www.zmenyklimatu.estranky.cz.

Schopnosť záchranného systému môže byť zhoršená skutočnosťou, že Bahamy sú súostrovie. V prípadoch individuálnej turistiky sa preto odporúča zistiť dopravnú dostupnosť a dopravné spojenie medzi ostrovmi ešte pred cestou.
Viac informácií (v angličtine) možno nájsť na webových stránkach: www.bahamas.com, www.grand-bahama.com

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Bahamy
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

8.4.2020
Veľká noc je tu, a preto sme moc radi, že vám v spolupráci s Múzeom Polička môžeme priniesť fotonávod na výrobu vrkoča.
7.4.2020
Stavba nového kostola blahoslavenej Márie Restituty je dokončená a čaká na otvorenie. Slávnostná omša bola plánovaná na 1. mája tohto roku.
6.4.2020
V týchto dňoch bola odovzdaná spoločná nominácia tradície spojenej s chovom koní plemena lipican (Lipizzan) do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO, ktorá by mala byť aj ochranou tohto jedného z najstarších kultúrnych plemien koní chovaných v Európe.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 8. 4. 2020
sviatok:
dnes:
streda 8.4.
25 °C
zajtra:
štvrtok 9.4.
27 °C