www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

 Austrália nepatrí ku krajinám s vysokou kriminalitou. Je však treba, aby turisti venovali pozornosť svojim osobným dokladom aj cenným predmetom a zásadne tieto nenechávali v aute či bez dozoru. Pri pobyte vo veľkých mestách je vhodné turistom odporučiť, aby sa, najmä v nočných hodinách, vyhýbali rizikovým štvrtiam (napr. Redfern či Kings Cross v Sydney).

 Neorganizovaná turistika v odľahlých oblastiach môže viesť k zdravotnému riziku, v krajnom prípade k smrti hladom a smädom. Preto je nutné si pri cestách do vnútrozemia so sebou vziať dostatočné zásoby pohonných hmôt, vody a potravín. Pri cestách do voľnej prírody hrozí nebezpečenstvo uštipnutia jedovatými hadmi a pavúkmi. V tropických vodách hrozí napadnutie krokodílom. V Austrálii sa opakovane vyskytujú prípady napadnutie človeka žralokom pri kúpaní či surfovaní v mori. Veľké nebezpečenstvo hrozí aj od smrteľne jedovatých medúz (box jellyfish), ktoré sa vyskytujú najhojnejšie v teplých tropických vodách severného Queenslandu. Môžu sa vyskytovať celoročne, ale najnebezpečnejšie obdobie je od október do apríla. Pri kúpaní v neznámych vodách je potreba najskôr konzultovať prípadné nebezpečenstvo s miestnymi obyvateľmi alebo použiť ochranný kúpací oblek, ktorý sa dá v Austrálii kúpiť v obchodoch so športovým tovarom. Pri kúpaní a surfovaní v mori je potrebné dať zvýšený pozor na výskyt nebezpečných prúdov, ktoré môžu plavcov odtiahnuť ďaleko od pobrežia.

 

späť

Lokácia:

Austrália
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
18.6.2019
Múzeum východných Čiech prešlo od minulého mája dôkladnou opravou. K obnove sa pridali aj dve sedemmetrové sochy z priečelia Eliškinho nábrežia a fontána. Pre verejnosť múzeum opäť otvoria už na jeseň.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 20. 6. 2019
sviatok: