www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

 Austrália nepatrí ku krajinám s vysokou kriminalitou. Je však treba, aby turisti venovali pozornosť svojim osobným dokladom aj cenným predmetom a zásadne tieto nenechávali v aute či bez dozoru. Pri pobyte vo veľkých mestách je vhodné turistom odporučiť, aby sa, najmä v nočných hodinách, vyhýbali rizikovým štvrtiam (napr. Redfern či Kings Cross v Sydney).

 Neorganizovaná turistika v odľahlých oblastiach môže viesť k zdravotnému riziku, v krajnom prípade k smrti hladom a smädom. Preto je nutné si pri cestách do vnútrozemia so sebou vziať dostatočné zásoby pohonných hmôt, vody a potravín. Pri cestách do voľnej prírody hrozí nebezpečenstvo uštipnutia jedovatými hadmi a pavúkmi. V tropických vodách hrozí napadnutie krokodílom. V Austrálii sa opakovane vyskytujú prípady napadnutie človeka žralokom pri kúpaní či surfovaní v mori. Veľké nebezpečenstvo hrozí aj od smrteľne jedovatých medúz (box jellyfish), ktoré sa vyskytujú najhojnejšie v teplých tropických vodách severného Queenslandu. Môžu sa vyskytovať celoročne, ale najnebezpečnejšie obdobie je od október do apríla. Pri kúpaní v neznámych vodách je potreba najskôr konzultovať prípadné nebezpečenstvo s miestnymi obyvateľmi alebo použiť ochranný kúpací oblek, ktorý sa dá v Austrálii kúpiť v obchodoch so športovým tovarom. Pri kúpaní a surfovaní v mori je potrebné dať zvýšený pozor na výskyt nebezpečných prúdov, ktoré môžu plavcov odtiahnuť ďaleko od pobrežia.

 

späť

Lokácia:

Austrália
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

3.4.2020
Pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje imunitu a je jednou z mála zmysluplných činností, ktoré sa v súčasnej situácii dajú robiť. Prečo nespojiť pobyt v prírode s jej upratovaním?
2.4.2020
Západná časť hradného komplexu, ktorý okrem iného zahŕňa Jurkovičov palác a objekt šiestej brány, prechádza rekonštrukciou. Projekt obnovy národnej kultúrnej pamiatky má tri etapy. V súčasnej dobe sa dokončujú práce na bývalej reštaurácii, ktorá bola vystavaná podľa návrhu architekta Dušana Jurkoviča.
1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 3. 4. 2020
sviatok: