www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

 Austrália nepatrí ku krajinám s vysokou kriminalitou. Je však treba, aby turisti venovali pozornosť svojim osobným dokladom aj cenným predmetom a zásadne tieto nenechávali v aute či bez dozoru. Pri pobyte vo veľkých mestách je vhodné turistom odporučiť, aby sa, najmä v nočných hodinách, vyhýbali rizikovým štvrtiam (napr. Redfern či Kings Cross v Sydney).

 Neorganizovaná turistika v odľahlých oblastiach môže viesť k zdravotnému riziku, v krajnom prípade k smrti hladom a smädom. Preto je nutné si pri cestách do vnútrozemia so sebou vziať dostatočné zásoby pohonných hmôt, vody a potravín. Pri cestách do voľnej prírody hrozí nebezpečenstvo uštipnutia jedovatými hadmi a pavúkmi. V tropických vodách hrozí napadnutie krokodílom. V Austrálii sa opakovane vyskytujú prípady napadnutie človeka žralokom pri kúpaní či surfovaní v mori. Veľké nebezpečenstvo hrozí aj od smrteľne jedovatých medúz (box jellyfish), ktoré sa vyskytujú najhojnejšie v teplých tropických vodách severného Queenslandu. Môžu sa vyskytovať celoročne, ale najnebezpečnejšie obdobie je od október do apríla. Pri kúpaní v neznámych vodách je potreba najskôr konzultovať prípadné nebezpečenstvo s miestnymi obyvateľmi alebo použiť ochranný kúpací oblek, ktorý sa dá v Austrálii kúpiť v obchodoch so športovým tovarom. Pri kúpaní a surfovaní v mori je potrebné dať zvýšený pozor na výskyt nebezpečných prúdov, ktoré môžu plavcov odtiahnuť ďaleko od pobrežia.

 

späť

Lokácia:

Austrália
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok: