www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

 Austrália nepatrí ku krajinám s vysokou kriminalitou. Je však treba, aby turisti venovali pozornosť svojim osobným dokladom aj cenným predmetom a zásadne tieto nenechávali v aute či bez dozoru. Pri pobyte vo veľkých mestách je vhodné turistom odporučiť, aby sa, najmä v nočných hodinách, vyhýbali rizikovým štvrtiam (napr. Redfern či Kings Cross v Sydney).

 Neorganizovaná turistika v odľahlých oblastiach môže viesť k zdravotnému riziku, v krajnom prípade k smrti hladom a smädom. Preto je nutné si pri cestách do vnútrozemia so sebou vziať dostatočné zásoby pohonných hmôt, vody a potravín. Pri cestách do voľnej prírody hrozí nebezpečenstvo uštipnutia jedovatými hadmi a pavúkmi. V tropických vodách hrozí napadnutie krokodílom. V Austrálii sa opakovane vyskytujú prípady napadnutie človeka žralokom pri kúpaní či surfovaní v mori. Veľké nebezpečenstvo hrozí aj od smrteľne jedovatých medúz (box jellyfish), ktoré sa vyskytujú najhojnejšie v teplých tropických vodách severného Queenslandu. Môžu sa vyskytovať celoročne, ale najnebezpečnejšie obdobie je od október do apríla. Pri kúpaní v neznámych vodách je potreba najskôr konzultovať prípadné nebezpečenstvo s miestnymi obyvateľmi alebo použiť ochranný kúpací oblek, ktorý sa dá v Austrálii kúpiť v obchodoch so športovým tovarom. Pri kúpaní a surfovaní v mori je potrebné dať zvýšený pozor na výskyt nebezpečných prúdov, ktoré môžu plavcov odtiahnuť ďaleko od pobrežia.

 

späť

Lokácia:

Austrália
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 15. 11. 2019
sviatok: