www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Podľa oficiálnych informácií neexistujú v Arménsku územia zakázané pre cudzincov a pobyt na celom území republiky je bezpečný. Okrádanie cudzincov na území Arménska nie je častým javom (na rozdiel od Gruzínska). Aj tak sa neodporúča navštevovať Náhorný Karabach a územie Azerbajdžanu obsadené Arménskom. K návšteve Náhorného Karabachu je takisto potrebné vízum Náhornej republiky Karabach.
Hranica medzi Arménskom a Azerbajdžanom, ako aj medzi Arménskom a Tureckom je uzavretá.
Arméni sa chovajú k občanom ČR veľmi priateľsky, avšak rovnako ako ostané národnosti Kaukazu neznášajú hrubosť a urážky (aj keď neúmyselné) a z nášho pohľadu reagujú neadekvátne. Preto našim turistom odporúčame vyvarovať sa aj keď neúmyselnej hrubosti, pretože následky môžu byť tragické.
Jedlo a potraviny zakúpené v obchodoch a reštauráciách strednej a vyššej úrovne sú bezchybné. Rovnako, ako v iných oblastiach Kaukazu, sa v letných mesiacoch neodporúča konzumovať ryby. Vodu sa odporúča pred konzumáciou prevariť (hlavne v letných mesiacoch) alebo zakúpenú v obchodoch.

 

späť

Lokácia:

Arménsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

16.2.2020
Slovenské národné múzeum si pripravilo pre návštevníkom niekoľko zaujímavých výstav či podujatí, ktorých prehľad vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
15.2.2020
Nadácia pre rozvoj architektúry a staviteľstva otvorila prihlášky 28. ročníka celorepublikovej súťažnej prehliadky toho najlepšieho, čo sa udialo v stavebníctve a architektúre. Prihlášky do STAVBY ROKU 2020 budú otvorené do 10. júna 2020.
14.2.2020
Klub slovenských turistov a OZ Karpaty vás pozývajú na 34. ročník medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov EXPEDÍCIE 2020, ktoré sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2020 na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v areáli Mlynskej doliny v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 2. 2020
sviatok:
dnes:
nedeľa 16.2.
4 °C
zajtra:
pondelok 17.2.
2 °C