www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady

Cestovný pas (platnosť musí presahovať najmenej 6 mesiacov od dňa vstupu na územie Arménska).
Pre občanov SR platí vízová povinnosť pre vstup na územie Arménska. O arménske vízum je možné požiadať na ktoromkoľvek zastupiteľskom úrade Arménska vo svete, napr. na Veľvyslanectve Arménska vo Viedni (ktoré má zároveň aj teritoriálne poverenie pre Slovenskú republiku) tel. 0043/1/522 74 79, e-mail: armenia@armembassy.at.
K žiadosti o turistické vízum je nutné priložiť pozvanie od arménskeho subjektu, platný cestovní doklad, vyplnený dotazník a 2 fotografie. Pre pobyt nad 90 dní je vyžadovaná tzv. residence card, t. j. povolenie k pobytu, ktoré vydáva len MZV v Jerevane. To tiež oznamuje, aké doklady sú potrebné na vydanie tejto karty. Zastupiteľské úrady Arménska vybavujú žiadosti o vízum do 7 pracovných dní. Turistické vízum sa vydáva na dobu 21 dní s platnosťou na tri mesiace. Poplatok za vízum je 51 USD, rýchle vybavenie - do 24 hodín za 95 USD, do 3 pracovných dní za 86 USD. Tranzitné vízum sa vydáva na dobu 3 dní pobytu a v cestovnom doklade žiadateľa musí byť vízum cieľového štátu. Cena tranzitného víza je 24 USD. Udelenie diplomatického víza, ako aj vízum pre osobu mladšiu ako 16 rokov, nie je spoplatnené.
Pri cestách s pobytom do 21 dní je možné turistické vízum do cestovných pasov dostať (bez pozvania) priamo na medzinárodnom letisku v Jerevane za poplatok cca 35 USD (výška poplatku môže kolísať v súvislosti s pohybom kurzu medzi USD a miestnou menou).
Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky odporúča, aby si slovenskí občania pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky pricestovania nezmenili.
Oficiálne je pre SR akreditované Veľvyslanectvo Arménska vo Viedni (Hadikgasse 28, 1070 Viedeň, tel. 522-74-79, 81; fax 522-74-81). Vízum je však možné dostať aj na iných ZÚ Arménska vo svete.
Do cestovných pasov je možné dostať vízum na letisku v Jerevane za poplatok cca 40,- USD.

Občania SR môžu dostať vízum Republiky Arménska tiež na hraničných prechodoch s Gruzínskom v Bagratašen a Bavra, ale len na 3 dni pobytu. Občania SR môžu prejsť z Gruzínska do Arménska tiež na hraničnom prechode Sadaklo-Badrataše, kde je možné dostať arménske vízum za poplatok 50,- USD (len do obyčajných cestovných pasov). Na letisku v Jerevane môžu dostať vízum na 30 dní.
V Arménsku platí prihlasovacia povinnosť - cudzinec sa musí do 3 dní po vstupe na územie Arménska prihlásiť na polícii. Hotely prihlasovaciu povinnosť prevádza automaticky.

Zdroj: MZV

 

 

späť

Lokácia:

Arménsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

7.4.2020
Stavba nového kostola blahoslavenej Márie Restituty je dokončená a čaká na otvorenie. Slávnostná omša bola plánovaná na 1. mája tohto roku.
6.4.2020
V týchto dňoch bola odovzdaná spoločná nominácia tradície spojenej s chovom koní plemena lipican (Lipizzan) do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO, ktorá by mala byť aj ochranou tohto jedného z najstarších kultúrnych plemien koní chovaných v Európe.
5.4.2020
Pred pár dňami sme vám priniesli informácie o virtuálnych prechádzkach po múzeách či galériách. Dnes budeme v tomto trende pokračovať a tentoraz vám predstavíme vizuálne aj posluchovo úžasnú virtuálnu turistiku po amerických národných parkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 7. 4. 2020
sviatok:
dnes:
utorok 7.4.
8 °C
zajtra:
streda 8.4.
9 °C