www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady

Cestovný pas (platnosť musí presahovať najmenej 6 mesiacov od dňa vstupu na územie Arménska).
Pre občanov SR platí vízová povinnosť pre vstup na územie Arménska. O arménske vízum je možné požiadať na ktoromkoľvek zastupiteľskom úrade Arménska vo svete, napr. na Veľvyslanectve Arménska vo Viedni (ktoré má zároveň aj teritoriálne poverenie pre Slovenskú republiku) tel. 0043/1/522 74 79, e-mail: armenia@armembassy.at.
K žiadosti o turistické vízum je nutné priložiť pozvanie od arménskeho subjektu, platný cestovní doklad, vyplnený dotazník a 2 fotografie. Pre pobyt nad 90 dní je vyžadovaná tzv. residence card, t. j. povolenie k pobytu, ktoré vydáva len MZV v Jerevane. To tiež oznamuje, aké doklady sú potrebné na vydanie tejto karty. Zastupiteľské úrady Arménska vybavujú žiadosti o vízum do 7 pracovných dní. Turistické vízum sa vydáva na dobu 21 dní s platnosťou na tri mesiace. Poplatok za vízum je 51 USD, rýchle vybavenie - do 24 hodín za 95 USD, do 3 pracovných dní za 86 USD. Tranzitné vízum sa vydáva na dobu 3 dní pobytu a v cestovnom doklade žiadateľa musí byť vízum cieľového štátu. Cena tranzitného víza je 24 USD. Udelenie diplomatického víza, ako aj vízum pre osobu mladšiu ako 16 rokov, nie je spoplatnené.
Pri cestách s pobytom do 21 dní je možné turistické vízum do cestovných pasov dostať (bez pozvania) priamo na medzinárodnom letisku v Jerevane za poplatok cca 35 USD (výška poplatku môže kolísať v súvislosti s pohybom kurzu medzi USD a miestnou menou).
Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky odporúča, aby si slovenskí občania pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky pricestovania nezmenili.
Oficiálne je pre SR akreditované Veľvyslanectvo Arménska vo Viedni (Hadikgasse 28, 1070 Viedeň, tel. 522-74-79, 81; fax 522-74-81). Vízum je však možné dostať aj na iných ZÚ Arménska vo svete.
Do cestovných pasov je možné dostať vízum na letisku v Jerevane za poplatok cca 40,- USD.

Občania SR môžu dostať vízum Republiky Arménska tiež na hraničných prechodoch s Gruzínskom v Bagratašen a Bavra, ale len na 3 dni pobytu. Občania SR môžu prejsť z Gruzínska do Arménska tiež na hraničnom prechode Sadaklo-Badrataše, kde je možné dostať arménske vízum za poplatok 50,- USD (len do obyčajných cestovných pasov). Na letisku v Jerevane môžu dostať vízum na 30 dní.
V Arménsku platí prihlasovacia povinnosť - cudzinec sa musí do 3 dní po vstupe na územie Arménska prihlásiť na polícii. Hotely prihlasovaciu povinnosť prevádza automaticky.

Zdroj: MZV

 

 

späť

Lokácia:

Arménsko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 24. 8. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 24.8.
34 °C
zajtra:
nedeľa 25.8.
31 °C