www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady

Cestovný pas (platnosť musí presahovať najmenej 6 mesiacov od dňa vstupu na územie Arménska).
Pre občanov SR platí vízová povinnosť pre vstup na územie Arménska. O arménske vízum je možné požiadať na ktoromkoľvek zastupiteľskom úrade Arménska vo svete, napr. na Veľvyslanectve Arménska vo Viedni (ktoré má zároveň aj teritoriálne poverenie pre Slovenskú republiku) tel. 0043/1/522 74 79, e-mail: armenia@armembassy.at.
K žiadosti o turistické vízum je nutné priložiť pozvanie od arménskeho subjektu, platný cestovní doklad, vyplnený dotazník a 2 fotografie. Pre pobyt nad 90 dní je vyžadovaná tzv. residence card, t. j. povolenie k pobytu, ktoré vydáva len MZV v Jerevane. To tiež oznamuje, aké doklady sú potrebné na vydanie tejto karty. Zastupiteľské úrady Arménska vybavujú žiadosti o vízum do 7 pracovných dní. Turistické vízum sa vydáva na dobu 21 dní s platnosťou na tri mesiace. Poplatok za vízum je 51 USD, rýchle vybavenie - do 24 hodín za 95 USD, do 3 pracovných dní za 86 USD. Tranzitné vízum sa vydáva na dobu 3 dní pobytu a v cestovnom doklade žiadateľa musí byť vízum cieľového štátu. Cena tranzitného víza je 24 USD. Udelenie diplomatického víza, ako aj vízum pre osobu mladšiu ako 16 rokov, nie je spoplatnené.
Pri cestách s pobytom do 21 dní je možné turistické vízum do cestovných pasov dostať (bez pozvania) priamo na medzinárodnom letisku v Jerevane za poplatok cca 35 USD (výška poplatku môže kolísať v súvislosti s pohybom kurzu medzi USD a miestnou menou).
Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky odporúča, aby si slovenskí občania pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky pricestovania nezmenili.
Oficiálne je pre SR akreditované Veľvyslanectvo Arménska vo Viedni (Hadikgasse 28, 1070 Viedeň, tel. 522-74-79, 81; fax 522-74-81). Vízum je však možné dostať aj na iných ZÚ Arménska vo svete.
Do cestovných pasov je možné dostať vízum na letisku v Jerevane za poplatok cca 40,- USD.

Občania SR môžu dostať vízum Republiky Arménska tiež na hraničných prechodoch s Gruzínskom v Bagratašen a Bavra, ale len na 3 dni pobytu. Občania SR môžu prejsť z Gruzínska do Arménska tiež na hraničnom prechode Sadaklo-Badrataše, kde je možné dostať arménske vízum za poplatok 50,- USD (len do obyčajných cestovných pasov). Na letisku v Jerevane môžu dostať vízum na 30 dní.
V Arménsku platí prihlasovacia povinnosť - cudzinec sa musí do 3 dní po vstupe na územie Arménska prihlásiť na polícii. Hotely prihlasovaciu povinnosť prevádza automaticky.

Zdroj: MZV

 

 

späť

Lokácia:

Arménsko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: