www.infoglobe.sk » Unikátna letecká kniha predstaví majestátne historické klenoty na Slovensku z neba

Unikátna letecká kniha predstaví majestátne historické klenoty na Slovensku z neba

Nadšenci lietania zo stredného Slovenska pripravujú jedinečnú knihu s leteckými pohľadmi na naše historické klenoty. Pozrite sa na majestátne slovenské hrady a zámky z vtáčej perspektívy.

Letecká skupina Slovensko z neba sídliaca v Kynceľovej pri Banskej Bystrici po úspešnom vydaní už dvoch fotopublikácií o hradoch a zámkoch Slovenska, pripravuje tretie. Vo fotopublikácii nájdete najkrajší výber leteckých pohľadov na slovenské hrady, zámky a kaštiele.   

Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba

Slovensko ako hradná veľmoc bude mať onedlho svoju unikátnu knihu

„Pri lete nad malebnou slovenskou krajinou sa po väčšine naše historické klenoty vynímajú už z diaľky a lákajú letca tak, ako ostrovy v mori lákajú moreplavca. Oblietať okolo nich a obdivovať ich zhora je neopísateľný pocit, ktorý chcem dopriať aj ostatným,“ hovorí pilot a letecký fotograf Milan Paprčka.

Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba

Po úspešných dvoch vydaniach slovenských hradov a zámkov z neba sa vydavateľský tím rozhodol vydať ďalšie, v ktorom už nebudú chýbať ani kaštiele na Slovensku. „Pohľad z vtáčej perspektívy na slovenské hrady sa naskytne len pilotom či vtákom vznášajúcich sa nad nimi. Preto sme sa podujali vyfotografovať z neba tieto úžasné historické skvosty a ten pohľad dopriať všetkým v podobe pripravovanej knihy Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba,“ približuje Paprčka.

Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba

Hrady, zámky a kaštiele z leteckého pohľadu predstavia svoje tajuplné príbehy

Za stovky rokov, kedy stredoveké skvosty zažívali časy večných bojov i blahodarného pokoja, vypočuli si tisíce povier, stovky príbehov plných čarov, tajomstiev i strašidelných rozuzlení, z ktorých ostalo desiatky povestí a čas prečkalo zopár naozajstných legiend. Dnes sú miestom výletov, obľúbených historických udalostí, či divadelných predstavení. Každý turista už navštívil niektorý z nich, no poznať tieto monumenty z vtáčej perspektívy je úplne iný zážitok. Vydavateľský tím Slovensko z neba umožní ten nezameniteľný pohľad každému z nás. Prostredníctvom leteckých fotografií, vytvorených priamo v kokpite športových lietadiel, budeme môcť obdivovať hrady, zámky, kaštiele na Slovensku z neba.

Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba

Pripravovaná kniha bude historické miesta opisovať nielen v slovenskom, ale i anglickom jazyku. Súčasťou knihy sa môžu stať aj obce a mestá, ktoré sa môžu pýšiť historickým klenotom, ale aj kultúrne inštitúcie, týkajúce sa múzejníctva, rozvoju cestovného ruchu či vzdelávania.

Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba

Kniha Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba je určená najmä pre propagáciu našej krajiny a určite poteší ako hodnotný dar. 

 

 

Zdroj a foto: archív vydavateľstva CBSDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

360 stupňová videomapa umožní prezentovať staroľubovniansky región pohľadom z neba
Publikované: 22.6.2021
Severovýchodný okres Slovenska bude môcť navštíviť každý. Vďaka novej 360° technológii snímania videa z lietadla ho môže vidieť z neba ktokoľvek a kedykoľvek. Virtuálny vyhliadkový let bude doplnený o sprievodný komentár a kartografický popis krajiny.

Bývalé slobodné kráľovské mesto Levoča, máte možnosť vidieť z neba
Publikované: 31.10.2021
Mesto Levoča ako centrum jedinečného kraja plného historických pamiatok budete mať možnosť uvidieť z neba. Letecké pohľady na Hornádsku kotlinu pomôžu rozvíjať domáci cestovný ruch na Spiši.

Mesto Bytča a jej okolie budete mať možnosť uvidieť z neba
Publikované: 25.6.2021
Bytča a jej okolie budete mať možnosť uvidieť z neba už čoskoro. Fotopublikácia plná leteckých pohľadov má pomôcť rozvoju domáceho cestovného ruchu.

Pohľady z neba majú za cieľ prispieť k rozvoju turizmu
Publikované: 1.10.2020
Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu je potrebné na celom Slovensku, najmä v situácii, ktorej čelíme tieto mesiace. Považská Bystrica a jej okolie potrebuje svoje nádherné prírodné diela a tradičné remeslá pochádzajúce z čias 16. storočia predstaviť čo najväčšiemu počtu návštevníkov, a tak ich pozvať do tohto neobyčajného považského regiónu. K tomuto má prispieť aj pripravovaná kniha leteckých záberov s názvom Považská Bystrica a okolie z neba.

Turisti uvidia z neba Komárňanský región vďaka 360-stupňovej videomape
Publikované: 21.6.2021
Juhozápadný okres Podunajska bude môcť navštíviť každý. Vďaka novej 360° technológii snímania videa z lietadla ho môže vidieť z neba ktokoľvek a kedykoľvek. Virtuálny vyhliadkový let bude doplnený o komentár v slovenskom aj maďarskom jazyku.

Čarovné hrady a zámky Slovenska, tak ako ich nepoznáte
Publikované: 1.6.2020
Na domáci slovenský knižný trh prichádza v týchto dňoch nová výnimočná publikácia z edície Čarovných kníh, obsahom ktorej sú čarovné zábery známych i menej známych hradov a zámkov z celého Slovenska.

Hrady Malých Karpát
Publikované: 27.1.2011
Malá, no malebná slovenská krajina sa vyznačuje okrem iného výnimočne vysokým počtom hradov. Podľa niektorých štatistík je ich hustota práve tu najvyššia v Európe! Ak ich všetky zrátame, vrátane tých zaniknutých, po ktorých je už ťažké aj kameň objaviť, vyjde nám číslo vyššie ako 200.

SR, Spoznávajte slovenské hrady na pešo či bicykli
Publikované: 29.7.2018
Leto je v plnom prúde a s ním aj ideálny čas na rodinné výlety. Jedným z najatraktívnejších lákadiel dovolenkovej sezóny u nás sú stredoveké hrady. Na svoje si tu prídu deti i dospelí. Aj z tohto dôvodu nás zaujala nová kniha, ktorá láka na návštevy týchto kamenných klenotov.

SR, Výlety s deťmi na hrady a zámky
Publikované: 12.5.2021
Strašidlá na Bojnickom zámku, duch hradu Likava či poklad na Hrušovskom hrade. Vezmite deti na slovenské hrady a zámky a priblížte im históriu zaujímavým spôsobom. Len nedávno uzrel svetlo sveta druhý diel slovenskej trilógie o detskom spoznávaní hradov - atraktívna publikácia Hrady pre deti, ktorú vám v nasledujúcich riadkoch radi predstavíme.

SR, Výlety s deťmi na hrady a zámky východného Slovenska
Publikované: 4.6.2022
Plánujete dovolenku na východnom Slovensku alebo len hľadáte tipy na rodinné výlety? Určite vám pri tom nemôže chýbať posledný diel trilógie Hrady pre deti, ktorý vás zavedie na hrady a zámky východného Slovenska.

SR, Výlety s deťmi – spoznávajte hrady aj okolie Trnavy
Publikované: 16.9.2020
Vydajte sa na potulky po 25 najkrajších hradoch na západnom Slovensku, ktoré vám prináša nový turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama. Knižka Hrady pre deti je ďalšou pútavou publikáciou v edícii Výlety s deťmi, ktorá vám priblíži nielen slovenské stredoveké skvosty.

SR: nádherné hrady na Považí
Publikované: 27.6.2019
Dnes vás pozývame na výlet len kúsok od česko-slovenskej hranice, na úpätie Malých Karpát. Našou základňou bol hotel Diana v Novom Meste nad Váhom, z ktorého sú ľahko dosiahnuteľné krásne hrady v rozprávkovej a vľúdnej krajine stredného Považia.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Hra farieb

1. 9. – 31. 10. 2022
1. cena:
Jesenný balíček plný farieb
2. cena:
Jesenný balíček plný farieb
3. cena:
Jesenný balíček plný farieb
1. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení

Aktuality:

28.9.2022
K príležitosti Medzinárodného roku jaskyň sa 1. októbra 2022 môžete mimoriadne zúčastniť Dňa otvorených dverí (ďalej len DOD) Cisárskej jaskyne v Moravskom krase. Jaskyňa je situovaná v Ostrovnom žľabe na severovýchodnom okraji Ostrova pri Macoche.
27.9.2022
Jesenné číslo časopisu Krásy Slovenska prináša zaujímavý rozhovor s horským vodcom a aktuálne riaditeľom Horskej záchrannej služby Marekom Biskupičom, pozve vás cez kopce od Váhu k Váhu, poodhalí tajomstvo záhadných skalných hamburgerov i predstaví zručnosti sysľov.
21.9.2022
Oslavy zberu úrody a vína prebiehajú už v plnom prúde. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame prehľad hodových slávností i vinobraní, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 28. 9. 2022
sviatok:Václav
dnes:
streda 28.9.
6 °C
zajtra:
štvrtok 29.9.
12 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X