www.infoglobe.sk » Srí Lanka nadväzuje spoluprácu s cestovnými kanceláriami na Slovensku

Srí Lanka nadväzuje spoluprácu s cestovnými kanceláriami na Slovensku

Publikované: 2.6.2019
Srí Lanka nachádzajúca sa v Indickom oceáne láka turistov z najvzdialenejších zákutí sveta. Čoraz početnejšia skupina návštevníkov pochádza z regiónu Východnej Európy. V roku 2018 ostrov Cejlón navštívilo 5 289 turistov zo Slovenska. Rastúci záujem o Srí Lanku medzi východoeurópskymi cestovateľmi bol dôvodom pre zorganizovanie tohtoročnej trasy propagujúcej turistické regióny Srí Lanky.

Zamestnanci Kancelárie pre rozvoj cestovného ruchu navštívili Slovensko, kde spolu so zástupcami krajiny nadviazali spoluprácu so slovenskými cestovnými kanceláriami a touroperátormi.

Každý rok Srí Lanku navštívi takmer 2,3 mil. turistov. Ostrov vzbudzuje čoraz väčší záujem medzi cestovateľmi z Východnej Európy. V roku 2018 túto krajinu navštívilo 20 378 turistov z Poľska, 17 600 z Českej republiky, 5 289 zo Slovenska a 5 931 z Rumunska. Ostrov láka unikátnou prírodou, historickými chrámami a krásnymi plážami ideálnymi na surfovanie.

Srí Lanka

Východná Európa je pre cestovný ruch Srí Lanky rastúcim trhom. Iniciatíva Srí Lanka Road Show 2019 propagujúca turistické regióny Cejlónu umožnila posilniť vzťahy medzi Srí lankou a slovenskými cestovnými kanceláriami a touroperátormi. Vďaka individuálnym stretnutiam so zástupcami turistického odvetvia na Srí Lanke, mali slovenské cestovky príležitosť bližšie spoznať prírodnú rozmanitosť ostrova, jeho kultúrne dedičstvo a ponuku atrakcií zaručujúcich nezabudnuteľné dobrodružstvá na dovolenke – dodáva Madubani Perera, riaditeľka pre marketing z Kancelárie pre rozvoj cestovného ruchu Srí Lanky.

 
Srí Lanka sa otvára pre turistov

Rozvoj ekonomiky Srí Lanky je vo veľkej miere podmienený ziskami, ktoré prináša odvetvie cestovného ruchu. Podľa odhadov Svetovej rady pre cestovanie a turizmus toto odvetvie poskytuje okolo milión pracovných príležitostí a je tretím podľa veľkosti zdrojom získavania zahraničných mien hneď po priamych prevodoch a príjmoch z vývozu textílií a odevu.

Srí Lanka

Od desiatich rokov sa tento sektor na Srí Lanke dynamicky rozvíja. Počet turistov navštevujúcich ostrov narástol o 400 percent. Podľa Lonely Planet, vydavateľa turistických sprievodcov, je Srí Lanka najlepšia turistická destinácia na rok 2019.

 

Úroveň bezpečnosti na Srí Lanke sa vrátila k norme

Vo výsledku série teroristických útokov vo Veľkonočnú nedeľu ostrov opustil značný počet turistov a turistické odvetvie muselo čeliť veľkému poklesu ziskov. Situácia je už zvládnutá, život na ostrove funguje normálne. Jedným z príznakov toho, že nebezpečenstvo pominulo, je návrat hustej premávky v špičkových hodinách v hlavnom meste Kolombo a v iných veľkých mestách – zdôrazňuje Madubani Perera.

Srí Lanka

Od tejto doby vynaložila Srí Lanka všetko úsilie za účelom zlepšenia bezpečnosti a prinavrátenia imidžu bezpečnej turistickej destinácie. Boli posilnené spravodajské služby. Bol vytvorený portál, ktorý informuje o aktuálnom stave bezpečnosti na ostrove (www.srilanka.travel/tourism-updates). Potvrdením rastúcej úrovne bezpečnosti v krajine je tiež zrušenie zákazu cestovania na Srí Lanku Čínou.

 

V najbližšom čase sa na ostrove Cejlón budú konať tiež početné podujatia medzinárodného významu, ktorých cieľom je obnova odvetvia cestovného ruchu Srí Lanky. V kalendári globálnych podujatí na rok 2019 sú o. i.: The World Surf League 3000, West Asia Baseball Cup 2019, 71st AIESEC International Congress, Colombo International Logistic Conference, Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora (CITES).

 

Zdroj a foto: srilanka.travelDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Srí Lanka I.: výprava za teplom, čajom, korením a úžasnou kultúrou - VIDEO
Publikované: 13.1.2015
Jedna z najobľúbenejších exotických destinácií, ktorej popularita raketovo rastie. Z tropických destinácií ponúka najlacnejšie letenky a možnosť cesty so zastávkou v Dubaji a na Maledivách. Aj miestne ceny sa držia na veľmi priaznivej hladine, a čo viac, spolu s malými ostrovnými štátmi ide asi o najbezpečnejšiu krajinu z celých trópov.

Srí Lanka II.: Kandy - rušná križovatka a posvätné miesto Budhistov - VIDEO
Publikované: 20.1.2015
Chaos, ruch, nekonečné davy ľudí, a do toho zopár zmätených turistov. Všade sa niečo ponúka, predáva, zjednávajú sa najlepšie ceny. A ako bohatého cudzinca vás tu chcú všade ošklbať. Snažím sa čo najrýchlejšie predrať centrom a dostať sa k jazeru, ktoré tu nechal vedľa svojho paláca vybudovať posledný kráľ Srí Lanky. Dúfam, že tam bude aspoň trochu pokoj...

Srí Lanka III.: Kandy - vlakom skrz celé hory až do Badully - VIDEO
Publikované: 27.1.2015
Cestovanie vlakom v horách medzi čajovými plantážami - pre mňa jeden z najlepších zážitkov na Srí Lanke. Po krátkej zastávke v Kandy som nasadol na iba asi 20 minút omeškaný modrý vlak a vydal sa do mestečka Ella v južnej časti tunajších hôr. Cesta síce trvá vyše 6 hodín a priemernú rýchlosť vlaku odhadujem na max. 15 km/h, ale stojí za to.

Srí Lanka IV.: Midigama a Ahangama - oáza pokoja a pohody – VIDEO
Publikované: 3.2.2015
Z autobusu vystupujem v maličkej surferskej dedinke Midigama, hneď vedľa mňa začína nádherná ľudoprázdna pláž a len kúsok od nej sa zdvíhajú veľmi pekné vlny. Cítim, že som vystúpil v raji.

Srí Lanka V.: Ella – najlepšia základňa k výletom do hôr – VIDEO
Publikované: 10.2.2015
Ospalé mestečko v južnej časti srílanských hôr pôsobí doslova ako magnet na turistov. Ponúka totiž nie len ideálnu pozíciu k výletom do okolia, ale aj milú domácku atmosféru, veľa rodinných penziónov s vynikajúcim jedlom, a v neposlednom rade tiež ideálnu klímu. Keď som vystupoval z vlaku, ktorý ma doviezol z Kandy, plánoval som tu zostať jednu noc, nakoniec som ale zostal skoro týždeň.

Srí Lanka VI.: Galle – pozostatok najväčšej slávy holandských kolónií - VIDEO
Publikované: 17.2.2015
Pripadám si, ako by som sa preniesol do Európy niekoľko sto rokov späť. Len tie kokosové palmy, opice a tridsať stupňov mi tu moc nehrajú. Áno, a v tej dobe asi tiež v Európe nebolo toľko ľudí s tmavou pleťou. Celá pevnosť Galle pôsobí trochu ako obrovský skanzen, stará portugalská a holandská koloniálna architektúra je tu totiž takmer dokonalo zachovaná.

Srí Lanka VII.: Mirissa a Matara – VIDEO
Publikované: 24.2.2015
Konečne zasa more! Po mnohohodinovej vyčerpávajúcej ceste autobusom z hôr som vystúpil v mestečku Mirissa, a hneď som zamieril na krásnu pláž, ktorej niekoľko častí sa tiahne v diaľke asi dva kilometre. Po ceste som si ešte kúpil „king coconut“ (mladý kokos, ktorý ma vo vnútri veľmi osviežujúcu vodu), a potom už sa len v tieni palmy zotavoval z cesty.

Srí Lanka VII.: Slávnosti Poya a budhistické chrámy - VIDEO
Publikované: 3.3.2015
Posledný deň na srílanskom vidieku mi vyšiel akurát na slávnosť posledného splnu roka. Rozhodol som sa oslavu aspoň z časti zažiť s miestnymi. Bol som v úplne neturistickej oblasti, a tak som si mohol najať tuk-tuk na celý deň za krásnu cenu a spolu s veľmi milým vodičom som vyrazil do prvého veľkého chrámu. Uvítali ma stovky ľudí v bielom, tisíce vonných sviečok a nespočetne veľa kvetín...

Srí Lanka: Kolombo – koloniálna pevnosť
Publikované: 19.7.2013
Na Srí Lanke žije cez dvadsať miliónov ľudí, z toho 750 tisíc obyvateľov žije v najväčšom meste Kolombo. Mesto, ktoré je na severovýchode ohraničené riekou Kelani, leží na západnom pobreží Srí Lanky. Ako mnoho dnešných štátov v Afrike, Ázii a Južnej Amerike má aj Srí Lanka koloniálne skúsenosti, konkrétne s portugalskou, holandskou a nakoniec aj britskou nadvládu.


Súvisiaca fotogaléria

Srí Lanka – tropický raj
Srí Lanka sa nachádza na ostrove Cejlón, ktorý leží niekoľko desiatok kilometrov južne od Indie. ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

7.8.2020
V týchto dňoch bola verejnosti predstavená nová bezplatná mobilná aplikácia Horskej záchrannej služby (ďalej len HZS), ktorá okrem privolania pomoci prostredníctvom jedného tlačidla prináša hneď niekoľko ďalších noviniek.
5.8.2020
Spišské múzeum vás pozýva stráviť leto na Spišskom hrade. Pripravený je pre vás bohatý program, ktorý tvoria koncerty, divadelné predstavenia, šerm i nočné prehliadky.

3.8.2020
Karlove Vary budú hostiť 25. ročník karlovarského folklórneho festivalu tento rok v septembri, počas predĺženého víkendu 3.–6. vystúpia folklórne súbory na rôznych scénach v regióne.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - KEŇA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 8. 8. 2020
sviatok:Oskar
dnes:
sobota 8.8.
30 °C
zajtra:
nedeľa 9.8.
30 °C