www.infoglobe.sk » Rybári a milovníci slovenskej prírody sa môžu tešiť z unikátnej knihy Narodený v znamení rybára

Rybári a milovníci slovenskej prírody sa môžu tešiť z unikátnej knihy Narodený v znamení rybára

Publikované: 10.6.2022
Na knižných pultoch nájdete jedinečnú knihu Narodený v znamení rybára. Vypĺňa tak medzeru pre všetkých nadšencov podobného životného štýlu. Je určená pre všetky generácie, ktoré milujú slovenskú prírodu a záleží im na jej ochrane.

Autor knihy Miroslav Druga je vášnivým rybárom, ktorý spomína na svoje rybárske začiatky a opisuje zážitky v okolí slovenských vôd v podobe pútavých príbehov.

„Narodený v znamení rybára je kniha spomienok na rôzne rybárske dobrodružstvá, ktoré som prežil od malého chlapca až po mladého muža. Je to zhmotnenie príbehu, ktoré mne ako rybárovi v súčasnosti chýba na dnešných pultoch kníhkupectiev,“ hovorí autor knihy Miroslav Druga.

autor Miroslav Druga

Ilustračná kniha je určená pre všetky generácie. Nadchne nielen samotných rybárov, ale aj tých, ktorí majú radi slovenskú prírodu alebo aspoň trochu inklinujú k rybolovu.

Ukážka z publikácie

Kniha prispeje k obnove života v rieke Hron

Po oslovení predsedu Slovenského rybárského zväzu v Žiari nad Hronom sa autor rozhodol pomôcť k obnoveniu života v rieke Hron, ktorú v minulom roku pri obci Budča postihla ekologická katastrofa. „Vydaním tejto knihy sme spojili dve užitočné veci. Jednak to, čo chýba rybárom na knižných pultoch a pomôžeme dobrej veci - obnoviť život rieke Hron,“ dodáva autor knihy.

Ukážka z publikácie

Vhodná aj pre tých najmladších

Ilustrácie v knihe sú maľované technikou digitálnej maľby mladou talentovanou absolventkou súkromného gymnázia, Biankou Horáčekovou. Ide o ručnú maľbu, ktorá však neprebieha štetcom na plátno, ale pomocou grafického tabletu a dotykového pera. Moderný spôsob maľby dodáva knihe  pridanú hodnotu vo forme pestrých, ilustračných malieb. Podľa slov Miroslava Drugu je kniha určená nielen pre nadšených rybárov, ale aj deti a mládež.

publikácia Narodený v znamení rybára
„V zadnej časti knihy nájdete krátke PR články aj o školách, ktoré učia naše deti k láske k prírode. Okrem iného sa dozviete aj informácie o rybárskych obchodoch, organizáciách slovenského rybárskeho zväzu, ako aj obciach a mestách,“ uzatvára autor knihy, Miroslav Druga.

Kniha Narodený v znamení rybára prenesia čitateľa do ticha slovenských vôd.

 

Zdroj a foto: archív vydavateľstva CBSDiskusia k článku (0)

Názov: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Súvisiace články

SR, Pohronie: Zvolen – mesto na sútoku Hrona a Slatiny
Publikované: 27.6.2013
Dnes budú naše kroky smerovať na stredné Slovensko. Navštívime zaujímavé mesto Zvolen, ktoré je dôležitým administratívnym a spoločenským centrom celého regiónu. Toto mesto ležiace na juhu Zvolenskej kotliny ukrýva viacero významných kultúrnych a historických pamiatok, ktoré rozhodne stojí za to vidieť.

SR: Nová mapa Malej Fatry a knižka o Horehroní
Publikované: 6.1.2021
Už čoskoro sa turisti i nadšenci krás regiónov dočkajú noviniek v podobe podrobnej mapy jedného z najnavštevovanejších národných parkov Slovenska – Malej Fatry a tiež fotopublikácie predstavujúcej krajinu lemujúcu brehy Hrona od Kráľovej hole až po Banskú Bystricu.

SR, Banská Bystrica – stredoslovenský klenot
Publikované: 18.5.2016
Mesto preslávené banskou minulosťou, ale aj Slovenským národným povstaním, tak by sme mohli v krátkosti charakterizovať Banskú Bystricu. Jej história je už od nepamäti spätá s ťažbou nerastov, predovšetkým striebra a medi.

SR, Banská Bystrica: atraktívne centrum stredného Slovenska – VIDEO
Publikované: 16.10.2018
Každý Slovák vám pri návšteve stredného Slovenska logicky odporučí výlet do Banskej Štiavnice. Pozornosť si ale určite zaslúži aj jej väčšia „sestra” a prirodzená metropola kraja – Banská Bystrica. Poďme sa do nej spoločne vypraviť.

SR, Banskobystrický kraj – významný banícky región I.
Publikované: 28.3.2021
Tentoraz vás zavedieme na juh stredného Slovenska, kde sa rozprestiera rozlohou najväčší spomedzi všetkých krajov. Dozaista už viete, že reč bude o Banskobystrickom kraji, ktorého história, ale aj pamiatky sú úzko späté s baníckou minulosťou.

SR, Banskobystrický kraj – významný banícky región II.
Publikované: 4.4.2021
Po týždni sa opäť vrátime do Banskobystrického kraja. V nasledujúcich riadkoch potešíme všetkých nadšencov cyklistiky, ale aj histórie či pamiatok. Postupne sa vydáme k Pustému hradu, do Španej doliny a „bajkom“ sa dostaneme k tajchom.

SR, Banskobystrický kraj – významný banícky región III.
Publikované: 11.4.2021
Naše putovanie po Banskobystrickom kraji dnes zavŕšime návštevou malebných obcí a miest. Taktiež vás prevedieme po prírodných zákutiach, technických pamiatkach a dokonca sa zastavíme aj na mieste symbolického stredu Európy.

SR, Banská Bystrica - Slovenské múzeum máp
Publikované: 6.9.2020
Vstúpte do tajov tvorby a vzniku máp v Slovenskom múzeu máp, ktoré môžete navštíviť nielen osobne, ale aj prostredníctvom virtuálnej prehliadky.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Banská Bystrica – srdce Slovenska
Dnes sa vydáme prostredníctvom fotografií do mesta presláveného banskou minulosťou, ale aj Sloven...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Ahoj leto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Ročné elektronické predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Darčeková kazeta s produktami Vincentka
3. cena:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Kolekcia kníh z edície Výlety s deťmi od vydavateľstva Dajama
2. cena redakcie:
Fotokniha a turistická mapa od vydavateľstva CBS
3. cena redakcie:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe

Aktuality:

13.8.2022
Európske letiská sú túto dovolenkovú sezónu nevídane vyťažené! Nápor, ktorý zažívajú je spôsobený rekordným dopytom cestujúcich, nedostatkom personálu a rušením letov zo strany aerolínií.
10.8.2022
Počas 11., 18. a 25. augusta 2022 sa môžete zúčastniť nočnej prehliadky Kutnej Hory a spoznávať tak jej romantické či až mystické uličky a zákutia. Dozviete sa nielen to, ako to vlastne bolo s kutnohorským striebrom, ale aj to či tu bola alebo nebola pekelná pobočka a koľko práce vie urobiť jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
Počas 19. až 20. augusta 2022 sa v heľpianskom amfiteátri uskutoční festival starých tradícií v novom kroji zvaný Horehronské MECHECHE. V troch festivalových zónach vás čaká bohatý program dekorovaný nádherným prírodným prostredím.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 14. 8. 2022
sviatok:Mojmír

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X