www.infoglobe.sk » Profesionálne fotografie ukážu okres Pezinok z vtáčej perspektívy

Profesionálne fotografie ukážu okres Pezinok z vtáčej perspektívy

Leteckí fotografi z Dobrej Nivy dokončujú svoje posledné zábery na okres Pezinok. Po ich vytriedení zostaví vydavateľský tím knihu o Pezinku a jeho okolí s leteckými fotografiami z každého ročného obdobia. Už teraz môžete vidieť niektoré z nich.

Kniha plná leteckých pohľadov má pomôcť nielen rozvoju domáceho cestovného ruchu, ale poskytnúť možnosť vidieť túto časť západného Slovenska z iného pohľadu, ako toho všedného - z neba. Vzbudiť záujem verejnosti o toto mesto a jeho okolie, je ambíciou práve vznikajúcej fotopublikácie Pezinok a okolie z neba.

Pezinok a okolie z neba

Pohľadom vtákov

Ako vo všetkých tituloch celoslovenskej knižnej edície z neba, aj v knihe o Pezinku a jeho okolí nájdu čitatelia fotografie z každého ročného obdobia a zo všetkých obcí patriacich do okresu Pezinok. „Kniha bude ďalším čriepkom do mozaiky, ktorou je najväčšia edícia leteckých kníh na svete – Slovensko z neba,“ hovorí autor myšlienky, letecký fotograf a pilot Milan Paprčka. Zábery na rozmanitú krajinu rozprestierajúcu sa na južnej časti Malých Karpát len potvrdzujú fakt, že na Slovensku je každý kút krajiny výnimočný. 

Pezinok a okolie z neba

Vodné nádrže, historické pamiatky, rozsiahle vinohradnícke oblasti pri pohľade z lietadla odhaľujú storočiami formovanú históriu pezinského kraja.

Netradičný pôdorys obce Slovenský Grob pripomína z vtáčej perspektívy rozprestierajúci sa páví chvost. Hrad Červený Kameň sa vyníma spomedzi pestrú zeleň vyzerajúci z neba ako huňatý zelený koberec.

Pezinok a okolie z neba

Letecká kniha poletí aj do zahraničia

Podľa slov pilota Milana Paprčku vznikne počas leteckého fotografovania niekoľko stovák záberov. Avšak len necelých stodvadsať tých najkrajších fotografií vyberie redakcia na spracovanie, ktoré bude možné obdivovať v knihe.

Pezinok a okolie z neba

„Pripravovaná kniha nadchla množstvo obdivovateľov ešte pred jej vydaním. Preto dávame možnosť byť súčasťou knihy aj obciam, vzdelávacím inštitúciám či regionálnym podnikom, ktorí pôsobia v okrese Pezinok. Obrazovú časť knihy budú dopĺňať pútavým štýlom napísané zaujímavosti o mestách, obciach, ich kultúrno-historických pamiatkach, dôležitých vzdelávacích a kultúrnych inštitúciách, ale aj o významných regionálnych podnikoch či spoločnostiach regiónu. Všetky články v knihe, ako aj samotné popisy k fotografiám, sú okrem slovenčiny napísané aj v anglickom jazyku,“ spresňuje spoluautor knihy Juraj Valent. Tak sa neobyčajná, pútavá a hodnotná fotopublikácia o jedinečnom okrese pod Malými Karpatmi dostane do rúk nielen slovenskému čitateľovi, ale aj tomu zahraničnému.

Pezinok a okolie z neba

Zdroj a foto: archív vydavateľstva CBSDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

360 stupňová videomapa umožní prezentovať staroľubovniansky región pohľadom z neba
Publikované: 22.6.2021
Severovýchodný okres Slovenska bude môcť navštíviť každý. Vďaka novej 360° technológii snímania videa z lietadla ho môže vidieť z neba ktokoľvek a kedykoľvek. Virtuálny vyhliadkový let bude doplnený o sprievodný komentár a kartografický popis krajiny.

Bývalé slobodné kráľovské mesto Levoča, máte možnosť vidieť z neba
Publikované: 31.10.2021
Mesto Levoča ako centrum jedinečného kraja plného historických pamiatok budete mať možnosť uvidieť z neba. Letecké pohľady na Hornádsku kotlinu pomôžu rozvíjať domáci cestovný ruch na Spiši.

Mesto Bytča a jej okolie budete mať možnosť uvidieť z neba
Publikované: 25.6.2021
Bytča a jej okolie budete mať možnosť uvidieť z neba už čoskoro. Fotopublikácia plná leteckých pohľadov má pomôcť rozvoju domáceho cestovného ruchu.

Pohľady z neba majú za cieľ prispieť k rozvoju turizmu
Publikované: 1.10.2020
Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu je potrebné na celom Slovensku, najmä v situácii, ktorej čelíme tieto mesiace. Považská Bystrica a jej okolie potrebuje svoje nádherné prírodné diela a tradičné remeslá pochádzajúce z čias 16. storočia predstaviť čo najväčšiemu počtu návštevníkov, a tak ich pozvať do tohto neobyčajného považského regiónu. K tomuto má prispieť aj pripravovaná kniha leteckých záberov s názvom Považská Bystrica a okolie z neba.

Turisti uvidia z neba Komárňanský región vďaka 360-stupňovej videomape
Publikované: 21.6.2021
Juhozápadný okres Podunajska bude môcť navštíviť každý. Vďaka novej 360° technológii snímania videa z lietadla ho môže vidieť z neba ktokoľvek a kedykoľvek. Virtuálny vyhliadkový let bude doplnený o komentár v slovenskom aj maďarskom jazyku.

Unikátna letecká kniha predstaví majestátne historické klenoty na Slovensku z neba
Publikované: 13.9.2022
Nadšenci lietania zo stredného Slovenska pripravujú jedinečnú knihu s leteckými pohľadmi na naše historické klenoty. Pozrite sa na majestátne slovenské hrady a zámky z vtáčej perspektívy.


Súvisiace video

SR: Najkrajšie zábery na Slovensko
Piloti a fotografi zo skupiny Slovensko z neba dali dohromady svoje najkrajšie zábery na Slovensk...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Farby jari

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
1. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
2. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...
3. cena redakcie:
Jarný balíček plný krásy a vôní...

Aktuality:

8.2.2023
Po dňoch sneženia a nepriaznivého počasia sa podarilo v stredisku Tatranská Lomnica otvoriť najvyššie položenú, čiernu zjazdovku v Lomnickom sedle. Na zjazdovke, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh, je približne dvojmetrová pokrývka.
7.2.2023
Cestovateľská aplikácia Visited Travel App zverejnila hlavné trendy v cestovaní v roku 2022. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré krajiny boli najnavštevovanejšie, a to na základe informácií od 1,4 milióna používateľov tejto aplikácie.
4.2.2023
Pre všetkých nadšencov skialpinizmu máme dobrú správu. Svetlo sveta uzrela nová skialpinistická aplikácia SKIALP TÚRY – Roháče a aktualizovaná aplikácia SKIALP TÚRY – Žiarska dolina, ktoré vám pomôžu pri orientácii v teréne a zároveň vás upozornia pred možným uvoľnením lavíny.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 9. 2. 2023
sviatok:Zdenko
dnes:
štvrtok 9.2.
-6 °C
zajtra:
piatok 10.2.
-4 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X