www.infoglobe.sk » Pohľad aký sa naskytne málokomu. Pripravuje sa fotopublikácia o Dolnom Spiši

Pohľad aký sa naskytne málokomu. Pripravuje sa fotopublikácia o Dolnom Spiši

Publikované: 20.4.2021
Spišskú Novú Ves a jej okolie už čoskoro budete mať možnosť uvidieť z neba. Letecké pohľady majú pomôcť rozvoju domáceho cestovného ruchu na Spiši.

Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu je možné viacerými spôsobmi. Letecká skupina Slovensko z neba pripravuje fotopublikáciu plnú leteckých záberov. Inšpirácie pre výlet v spišskom regióne možno načerpať z netradičného pohľadu. Pohľadu z neba. Dostupná bude aj v kníhkupectvách. 

Spišská Nová Ves a okolie z neba
Zábery z neobyčajného pohľadu

Realizačný tím leteckého fotografovania pracuje na zostavení najzaujímavejších záberov na mesto Spišská Nová Ves a jeho nezameniteľnú prírodno-kultúrnu scenériu. „Kniha Spišská Nová Ves a okolie z neba bude ďalším čriepkom do mozaiky, ktorou je najväčšia edícia leteckých kníh na svete – Slovensko z neba. Hlavnou myšlienkou týchto kníh je, aby každá slovenská obec mala knižne vydaný aspoň jeden letecký záber zo svojho katastra. Platí to aj o spišskom okrese. Nebude to kniha len o Spišskom hrade, Spišskej kapitule, či Slovenskom raji. Bude aj o tej najmenšej dedinke tohto krásneho regiónu. Každá obec vie byť z neba krásna a my to v tejto leteckej knihe „pozemšťanom“ ukážeme,“ hovorí autor myšlienky, letecký fotograf a pilot Milan Paprčka. 

Spišská Nová Ves a okolie z neba

Obsahovať bude viac než stodvadsať záberov

Vzhľadom na obdobie, ktoré prežívame sú možnosti na výlety a spoznávanie kultúry, histórie a prírodných krás značne obmedzené. Podporiť by sa mal najmä domáci cestovných ruch. Napomôcť tomu má aj táto nová fotopublikácia. Vyše stodvadsať leteckých záberov predstaví tento región z pohľadu, aký sa naskytne len málokomu. „Lietanie nad týmto regiónom bolo mojou srdcovkou. Z obce Slovinky totiž pochádza môj dedko a mám na tento banícky kraj krásne spomienky z detstva. A teraz ho chcem ukázať ľuďom, ktorí tu žijú celý život, a to takým pohľadom, aký sami nepoznajú. Z neba!“ upresňuje Paprčka.

Spišská Nová Ves a okolie z neba

Vzácne bohatstvo

Krajina Dolného Spiša je jedno z historických centier Slovenska. Stretávajú sa tu historické cesty dávnych pútnikov i dnešných turistov, ktorí prichádzajú obdivovať prírodu neuveriteľných roklín, dychberúcich kamenných tiesňav a obrovské množstvá pamiatok. Nepretržité osídľovanie mu v minulosti zabezpečilo nerastné bohatstvo a obchodné trasy križujúce celú Európu. Srdcom Dolného Spiša je mesto Spišská Nová Ves s nepochybne neuveriteľným bohatstvom skutočných jedinečností. 

Spišská Nová Ves a okolie z neba

Informovanosť aj pre zahraničných 

Fotografie Dolného Spiša budú doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o mestách a obciach, ale aj o rôznych inštitúciách či spoločnostiach pôsobiacich v regióne. Všetky články v knihe, ako aj popisy k fotografiám, budú v slovenskom a anglickom jazyku,“ spresňuje regionálny projektový manažér Ľuboš Vyskoč, ktorý je súčasťou tvorivého tímu a pohybuje sa priamo v regióne.  

Spišská Nová Ves a okolie z neba

Podľa jeho slov, realizátori projektu uvítajú, ak sa do vytvorenia tejto ojedinelej publikácie zapoja viacerí lokálni partneri. Okrem samospráv miest a obcí majú na mysli aj kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, spoločenské organizácie, či podniky sídliace na tomto území. Spoločne dokážeme naplniť náš cieľ oveľa účinnejšie.

 

 

Zdroj a foto: archív vydavateľstva CBSDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, výlet zo Spišskej Kapituly po Žehru I.
Publikované: 17.3.2016
Tentoraz zavítame na východ Slovenska, kde navštívime pamiatky zapísané v UNESCO. Počas výletu spojíme spoznávanie histórie s turistikou. Východiskovým bodom bude pre nás mesto Spišská Nová Ves.

SR: Spišská Belá, Strážky – umenie a história v jednom
Publikované: 17.10.2013
Dnes sa vydáme na východné Slovensko do bývalej obce Strážky, ktorá je v súčasnosti miestnou časťou mesta Spišská Belá. Strážky ležia na hlavnom ťahu medzi kráľovským mestom Kežmarok a už spomínaným mestom Spišská Belá. Známe sú vďaka nádhernému kaštieľu, anglickému parku či unikátnej zvonici. A práve za týmito nevšednými pamiatkami nasmerujeme naše kroky.

SR: Spišská Belá – pohľad do minulosti
Publikované: 24.10.2013
Mesto Spišská Belá sa nachádza v severnej časti Popradskej kotliny, pod mohutnými Belianskymi Tatrami, na križovatke ciest do Kežmarku, Starej Ľubovne, Zamaguria a Vysokých Tatier. V dnešnom putovaní po Slovensku sa vydáme za spoznávaní krás tohto nevšedného mesta.

SR: Spišská Nová Ves – brána do raja
Publikované: 13.7.2016
Minulý týždeň sme navštívili mesto Majstra Pavla – Levoču a dnes sa presunieme len o necelých 11 kilometrov nižšie do Spišskej Novej Vsi, ktorá je považovaná za vstupnú bránu do Národného parku Slovenský raj.

SR: Spišský hrad, monumentálna krása – VIDEO
Publikované: 8.9.2015
Dnes s našou kamerou zablúdime do mestečka Spišské Podhradie, nad ktorým sa vypína jeden z najväčších hradných komplexov na Slovensku – Spišský hrad. Napriek tomu, že mestečko je vstupnou bránou k hradu, katastrálne je tento stredoveký monument priradený k územiu obce Žehra. A to je len jedna z mnohých zaujímavostí, ktoré vás čakajú v dnešnom článku.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Spišská Nová Ves – mesto unikátov a rekordov
Nielen vstupná brána do Slovenského raja, ale aj miesto nevšedných prechádzok, to v sebe snúbi Sp...

SR: Spišské Podhradie – atraktívny turistický cieľ
Pokiaľ ste vyhľadávačmi pamiatok UNESCO, tak návštevu Spišského Podhradia nesmiete vynechať. Táto...

SR: Spišská Belá a Strážky
Na východnom Slovensku sa nachádza mnoho krásnych miest. Dozaista jedným z nich je aj mesto Spišs...

SR: Spišský hrad, hradný vrch a okolie
Symbol Spiša – Spišský hrad postavený na travertínovej kope patrí k najväčším hradom strednej Eur...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Náučné prechádzky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Sada vitamínov pre Vaše zdravie + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy - Linda a kľúč od Andary
1. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakcie:
Exkluzívna kolekcia mini dámskych vôní VERSACE
3. cena redakcie:
Knižná publikácia Bratislava známa - neznáma z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

10.5.2021
Dobré správy pre lyžiarov prichádzajú z rakúskeho Korutánska. Lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher obľúbené medzi rekreačnými lyžiarmi opäť otvára svoje brány. Na zjazdovkách čakajú na lyžiarov viac ako 3 metre snehu.
7.5.2021
Dnes vám predstavíme prírodné aj kultúrne pamiatky, ktoré sa dostali na predbežný zoznam UNESCO, respektíve o ktorých nominácií Slovensko i Česká republika uvažuje.
5.5.2021
Tak predsa! Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách pokračujú v prevádzke až do 9. mája. Navyše vďaka uvoľneniu preventívnych opatrení sa rozbehnú aj kabínkové lanovky, ktoré rozšíria možnosti pre lyžiarov aj peších návštevníkov oboch horských stredísk.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Českej republike:

Česká republika

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Praha – prechádzka centrom mesta

Brno – hlavné mesto Moravy

Kroměříž – podmanivá krása

Český Krumlov – za históriou do južných Čiech

Kutná Hora: skvost stredných Čiech

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 11. 5. 2021
sviatok:Blažena
dnes:
utorok 11.5.
26 °C
zajtra:
streda 12.5.
14 °C