www.infoglobe.sk » Lyžovanie - Dôvody, prečo stráviť zimu na horách

Lyžovanie - Dôvody, prečo stráviť zimu na horách

Publikované: 29.9.2021
S nástupom jesene, letným športovým aktivitám už vo veľkej miere odzvonilo a namiesto toho, aby ste ťahali futbal, volejbal a iné pre leto charakteristické športy do zakrytých priestorov telocviční, odporúčame vám radšej využiť možnosti zimných športov. Predsa len je zložitejšie, ísť si niekam na území Slovenska zahrať ľadový hokej, snowboardovať alebo lyžovať uprostred leta. A práve o lyžovaní, respektíve o benefitoch, ktoré má táto športová aktivita pre ľudské telo, myseľ a socializáciu bude v nasledujúcom článku reč.

Slovenská republika poskytuje široké spektrum možností na lyžovanie, máme nádherné hory, ktoré určite treba vidieť a čo je lepšie, ako vyviesť sa lanovkou, dať si príjemný obed s rodinou na "vrchole" Slovenska, užiť si prekrásny výhľad a následne sa spustiť svahom dolu? Jediné čo potrebujete je teplé oblečenie, kvalitná výstroj, samotné zjazdové lyže a môžete ísť na to!

zjazdové lyžovanie - ilustračné foto

Benefity lyžovania

Zjazdové lyžovanie je v prvom rade zábavnou aktivitou, ktorá predstavuje vynikajúce cvičenie pre celé telo. Lyžovanie vo všeobecnosti zlepšuje flexibilitu a rovnováhu, silu. Samozrejme treba spomenúť, že je vhodné takmer pre každého (o tom si ale povieme viac v nasledujúcom texte).

Fyzické benefity lyžovania

Popri lyžovaní posilňujete všetky hlavné svaly vo vašom tele, ako napríklad svaly na nohách - lýtkové a gluteálne svaly, podkolenné šľachy. Taktiež spevňujete vaše brušné svaly a ruky, zlepšujete postoj vášho tela, čo zároveň pomôže predísť bolesti chrbta. Lyžovanie súčasne dopomáha k lepšej rovnováhe a koordinačným schopnostiam u detí a dospelých.

Kým väčšina ľudí sa snaží do svojho pracovného týždňa zahrnúť nejakú športovú aktivitu, aby sa udržali vo forme, práve zjazdové lyžovanie je skvelým kardio cvičením pre zdravie srdca.

Psychické benefity lyžovania

Ako sme už spomínali na Slovensku máme krásne podmienky na lyžovanie a práve úchvatná scenéria, ktorú budete mať na dosah dlane, zanechá pozitívne účinky na vašej psychike. Je všeobecne známe, že trávenie času vonku zlepšuje emočný stav, pričom lyžovanie je súčasne aj aktivitou, ktorá nakopne endorfíny (hormóny šťastia).

Sociálne benefity lyžovania

Bohužiaľ, niekedy môže byť náročné vymyslieť spoločný program pre celú rodinu. Pre deti je dôležité, aby vykonávali nejaké aktivity už od ranného veku a lyžovanie je skvelou alternatívou v tomto ohľade. Zároveň jeden zahraničný výskum preukázal, že aj lyžiari nad 60 rokov si zlepšili rovnováhu, silu a ďalšie prvky. Preto veríme, že lyžovanie je skvelý spôsob, ako zabezpečiť celej rodine spoločné trávenie času.

 

Zdroj: Partnerský článok

Foto: Pixabay.comDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jesenná atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakcie:
Vstupenka na ONLINE cestovateľskú besedu od Cestovateľského kina

Aktuality:

26.10.2021
K dlhým sychravým jesenným večerom jednoznačne patria knižky rovnako ako najväčší knižný veľtrh na Slovensku – Bibliotéka. Od 11. do 14. novembra 2021 sa po pandemickej prestávke vracia do bratislavskej Incheby.
23.10.2021
Rok 2021 bol Európskou úniou vymenovaný za Európsky rok železníc. Pri tejto príležitosti sa konali (jú) viaceré cezhraničné podujatia, workshopy i výstavy. Súčasťou roku železníc je aj možnosť získať bezplatnú železničnú permanentku.
20.10.2021
V poradí 16. ročník festivalu Horyzonty sa tento rok uskutoční v termíne od 11. do 13. novembra 2021. Trenčiansky festival divákom predstaví filmy v tradičnom šate, v podobe premietania v kinosále, no po pozitívnej skúsenosti a priaznivých diváckych ohlasoch z minulého roka, si budú môcť festivalový program pozrieť diváci aj online.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST na Ukrajine:

Ukrajina

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Pripjať – mesto ruín a duchov

Ľvov – chute, vône a tóny západnej Ukrajiny

Kyjev – Starobylá metropola

Zakarpatská oblasť – miestna turistika

Užhorod – raj prvorepublikovej architektúry

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 26. 10. 2021
sviatok:Demeter

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X