www.infoglobe.sk » Lyžiarske strediská Štrbské Pleso a Jasná v prevádzke aj  na budúci týždeň, otvára sa aj Tatranský ľadový dóm

Lyžiarske strediská Štrbské Pleso a Jasná v prevádzke aj na budúci týždeň, otvára sa aj Tatranský ľadový dóm

Publikované: 19.4.2021
Jarná lyžovačka v Jasnej a na Štrbskom Plese štartuje už 22.apríla. V strediskách spustia pri znovuotvorení okrem plánovaných aj ďalšie lanovky, aby vytvorili čo najviac nástupných bodov na zjazdovky a ponúkli lyžiarom príjemnú a bezpečnú lyžovačku.

Na základe priaznivého vývoja pandemickej situácie, uvoľnenia protipandemických opatrení a dobrých snehových podmienok, otvárajú lyžiarske strediská Štrbské Pleso a Jasná prevádzku od 22. apríla 2021. „Pre lyžiarov máme hneď niekoľko dôležitých informácií. Pri obnovení prevádzky dopĺňame proti pôvodnému plánu ďalšie lanovky a nástupné body v strediskách Jasná a Štrbské Pleso tak, aby bol zabezpečený čo najväčší rozptyl a pohodlie lyžiarov. Strediská budú pokračovať v prevádzke aj budúci týždeň – lanovky budú v prevádzke v závislosti od snehových podmienok a záujmu lyžiarov. Tí by nemali zabudnúť, že potvrdenia o negatívnom výsledku antigénového alebo RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, ktorým sa musia preukázať v stredisku, nesmie byť staršie ako 48 hodín, čo je zmena oproti pôvodnej informácii z COVID-automatu. Táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov,“ informoval Matej Hulej, manažér obchodu a marketingu TMR na Slovensku. 

ĽADOVÝ DÓM 2020 - (c) Marek Hajkovský

V Jasnej budú od 22.4. do 25.4. v prevádzke iba sedačkové lanovky na severe. Okrem už skôr avizovaných: 4-sedačky Biela Púť, 4-sedačky Koliesko – Luková a 2-sedačky Rovná Hoľa - Konský Grúň budú v prevádzke aj 6-sedačkové lanovky Lúčky - Vyhliadka a Záhradky - Rovná hoľa. Od pondelka 26.4. podľa záujmu a snehových podmienok. 

Na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách bude okrem lanovky Solisko Express v prevádzke aj lanovka Furkota, pre najmenších bude k dispozícii vlek Junior. Vo vybraných dňoch bude v strediskách k dispozícii aj ranný freshtrack. Od pondelka 26.4. budú lanovky v prevádzke podľa záujmu a snehových podmienok. Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica ostáva mimo prevádzky. 

V Jasnej budú otvorené klientske centrá na Biela púť, Záhradky a Lúčky, na Štrbskom Plese klientske centrum pod mostíkmi. 

Ďalšou novinkou je znovuotvorenie Tatranského ľadového dómu na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. „Od 22.4. ho otvárame opäť za dodržania prísnych preventívnych opatrení vrátane obmedzenej kapacity. Jedinečná stavba z 225 ton ľadu znázorňuje Chrám Kristovho Vzkriesenia z Petrohradu,“ doplnil manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. V prevádzke bude aj pozemná lanová dráha na Hrebienok. 

Na webovej stránke stredísk jasna.sk a vt.sk je aktualizovaný zoznam všetkých funkčných mobilných odberových miest, ktoré môžu návštevníci využiť aj priamo na Štrbskom Plese či pri vstupe do Demänovskej doliny. 

Zjazdovky ostávajú otvorené aj pre skialpinistov, ktorí by sa mali riadiť aktuálnymi prevádzkovými pravidlami v stredisku. Vo Vysokých Tatrách sú už od 15.apríla v zmysle Návštevného poriadku TANAP-u uzatvorené vyhradené skialpové areály vo voľnom teréne, v zmysle Návštevného poriadku NAPANT sú jestvujúce areály na Chopku dostupné do 30.apríla. 

 

Zdroj a foto: TMRDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Slovensko: Bezpečne na hory IV. – Západné a Nízke Tatry
Publikované: 30.1.2012
V štvrtej časti nášho seriálu o bezpečnosti na horách sa zameriame na morfologicky príbuzné pohoria, a preto sa budeme venovať Západným aj Nízkym Tatrám súbežne. Ich podložie tvorí prevažne hlinitý povrch, výnimkou sú len časti tzv. Roháčov a úsek Ďumbier – Chopok. A tak tu na nás striehnu trochu odlišné nebezpečenstvá, ako tie, o ktorých sme si písali v súvislosti s Vysokými Tatrami.

Slovensko: Bezpečne na hory V. – Západné a Nízke Tatry
Publikované: 6.2.2012
V piatej časti seriálu o bezpečnosti na horách si povieme niečo o základných pravidlách pohybu v teréne a správaní sa na území Západných a Nízkych Tatier v letnom období. Letná turistika je na našom území veľmi obľúbenou a vyhľadávanou činnosťou. Práve preto, z pohľadu úrazovosti, patrí medzi najvyťaženejšie obdobie záchranárov.

SR, Nízke Tatry – Chata Milana Rastislava Štefánika
Publikované: 13.12.2020
Štefánička – tak sa familiárne nazýva vysokohorská chata, ktorá sa v priebehu desiatok rokov stala neoddeliteľnou súčasťou nízkotatranskej krajiny i turistického života. Oficiálne Chata Milana Rastislava Štefánika nachádzajúca sa v sedle pod vrchom Ďumbier sa dočkala nového knižného spracovania, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch radi predstavíme.

SR, Nízke Tatry – Kamenná chata pod Chopkom
Publikované: 10.10.2013
Dnes spoločne navštívime tretiu najvyššie položenú vysokohorskú chatu na Slovensku – Kamennú chatu pod Chopkom, ktorej mnohí milovníci našich hôr nepovedia inak ako Kamienka.

SR, Nízke Tatry – Z Chopka cez Dereše a Poľanu až k Vrbickému plesu
Publikované: 14.11.2013
Milovníci prírody mi isto dajú za pravdu, že koniec leta a začiatok jesene patria k tým najkrajším obdobiam na turistiku. Všetko je akési pokojnejšie a tichšie, keďže letná turistická sezóna je už nenávratne preč a tá zimná ešte nezačala. Príroda sa prezliekla do pestrofarebného jesenného kabáta a zver môžete stretnúť aj tam, kde by ste ju isto nečakali – priamo na turistickom chodníku.

SR, Nízke Tatry: Chata Magurka – neuchopiteľná krása
Publikované: 22.9.2019
Dnes vás zavedieme na miesto obklopené nedotknutou prírodou, kde si dosýtosti oddýchnete od uponáhľanej každodennej reality. Vydáme sa do malebných Nízkych Tatier, presnejšie do osady Magurka, ktorá je súčasťou obce Partizánska Ľupča.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Vysoké Tatry – túra cez Mlynickú a Furkotskú dolinu
Vďaka svojej kráse, ale i náročnosti jednotlivých túr, spĺňajú Vysoké Tatry požiadavky a očakávan...

SR, Vysoké Tatry – unikátny ľadový chrám
V skutku netradičnú stavbu môžete aj túto zimu obdivovať na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. Zaujím...

SR, Vysoké Tatry – ľadová krása
Od decembra 2013 do marca 2014 mali návštevníci Vysokých Tatier možnosť zhliadnuť krásne umelecké...

SR: Vysoké Tatry - zimné impresie II.
Keď sa Slováka spýtate na čo je hrdý, tak jeho odpoveď dozaista bude znieť príroda. Áno, na našom...

SR: Vysoké Tatry - zimné impresie I.
Pohorie Vysoké Tatry je akousi vstupnou bránou pre slovenský cestovný ruch. Už po stáročie sem lá...

SR: Vysoké Tatry - zimný šat
Naše malé veľhory ponúkajú nevšedný vizuálny zážitok po celý rok, no azda najzaujímavejší práve v...

SR: Vysoké Tatry - Chudobná zima
Aj tento rok naše malé veľhory čakajú na „pravú“ zimnú nádielku snehu. Napriek tomu, že biela pok...

SR: Vysoké Tatry – Lomnický štít
Lomnický štít (2634 m n. m.) bol dlho považovaný za najvyšší zo všetkých tatranských štítov. Dnes...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Slnečná dovolenka

1. 7. – 31. 8. 2021
1. cena:
Letné čítanie s vydavateľstvom CBS v podobe obrazovej publikácie
2. cena:
Letné čítanie s Dajamou v podobe turistického sprievodcu
1. cena redakcie:
Letný balíček prekvapení od portálu Infoglobe
2. cena redakcie:
Unikátna čokoláda s Vincentkou
3. cena redakcie:
Výber legendárnych turistických máp VKÚ

Aktuality:

21.7.2021
Všetci milovníci slovenskej prírody a kvalitného prázdninového čítania by mali siahnuť po novom čísle Krás Slovenska, ktoré prináša mnoho zaujímavých článkov, ako aj rozhovorov či informácií.
20.7.2021
Medvedie dni, najobľúbenejší rodinný festival vo Vysokých Tatrách, potešia po ročnej prestávke opäť všetkých malých i veľkých návštevníkov. Na Hrebienku čakajú v dňoch 31. 7. a 1. 8. 2021 na účastníkov zábavno-vzdelávacie hry, súťaže a zaujímaví hostia.
17.7.2021
Až do 31. augusta 2021 sa môžete pozrieť na východočeské mesto Litomyšl a okolie z veže zámku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Poľsku:

TOP 5 MIEST v Poľsku

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Poznaň – prechádzky aj kultúra

Osvienčim – spomienka na holokaust

Krakov – mesto kráľov a jedného draka

Varšava – zabudnuté mesto

Vroclav – bývalé sídlo kniežaťa Vratislava I.

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 25. 7. 2021
sviatok:Jakub
dnes:
nedeľa 25.7.
28 °C
zajtra:
pondelok 26.7.
28 °C