www.infoglobe.sk » Aj v akvaparku môžete žiť energiou!

Aj v akvaparku môžete žiť energiou!

Publikované: 23.8.2019
Ako najlepšie stráviť záverečné prázdninové dni? Príďte posledný augustový víkend (30. 8. 2019) do Aquacity Poprad, (31. 8. 2019) do Vodného parku Bešeňová a (1. 9. 2019) do Thermal Corvinus Veľký Meder a naplno si užite zábavnú roadshow v zóne projektu Žiť energiou. K dispozícii vám bude bezplatné odborné energetické poradenstvo, ale aj množstvo zábavy, smiechu a pozitívnej energie pri súťažiach o zaujímavé ceny.

Okrem kúpania, oddychu a športového vyžitia vám ponúkneme aj inšpiráciu, ako efektívne využívať energiu a obnoviteľné zdroje. V stánku Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry sa môžete občerstviť a odborní konzultanti projektu Žiť energiou vám od 11.00 do 18.00 hodiny poskytnú užitočné informácie a rady o tom, ako znížiť spotrebu energie priamo vo vašej domácnosti. Môžete sa ich spýtať napríklad aj na to, či sa oplatí vyrábať vlastnú elektrinu z fotovoltického systému, ohrievať vodu prostredníctvom solárnych kolektorov, akú službu urobí tepelné čerpadlo či ako môžete získať príspevok na nový kotol na biomasu.

ŽIŤ ENERGIOU! - zábavná roadshow
Pre tých, ktorí sa chcú zabaviť s priateľmi či rodinou a prevetrať svoje vedomosti o efektívnom využívaní energie, je pripravený kvízomat. Vezmite do ruky pripravené ovládače, spoľahnite sa na svoje poznatky a vysúťažte si atraktívne ceny v moderovanom interaktívnom kvíze. Keďže nepôjde len o správne odpovede, ale aj o čas, je to príležitosť, ako vylepšiť náladu sebe aj spoluhráčom. V jednom kole môžete naraz súťažiť aj dvadsiati.

Ak si chcete na tento deň uchovať spomienku aj v albume, vo fotostánku sa o to postará profesionálny fotograf. Na výber budete mať množstvo vtipných a nápaditých rekvizít.

Popustiť uzdu fantázii, nechať priestor kreativite a vytvoriť si originálne tričko? Prečo nie! Vďaka pripraveným farbám a šablónam sa na módneho návrhára ľahko premení každý.

O tom, že aj škola môže byť hrou alebo skôr energia hrou (veď sú ešte prázdniny J), sa budú môcť presvedčiť tí najmenší, pre ktorých sú pripravené atraktívne disciplíny demonštrujúce fyzikálne javy a tiež zaujímavé ceny. Športoví nadšenci si môžu vyskúšať, koľko energie dokážu vyrobiť priamo na bicykli.

 

Spoznajte, vyskúšajte a zažite záver prázdnin v skvelej atmosfére a získajte užitočné informácie. Ak by ste to náhodou nestihli, bezplatné energetické poradenstvo nájdete v poradenských centrách Žiť energiou v Bratislave, Banskej Bystrici, Trenčíne a Košiciach. Okrem osobného poradenstva môžete využiť aj e-mailové alebo telefonické na bezplatnej linke 0800 199 399.


Srdečne vás všetkých pozývame:

Aquacity Poprad, piatok 30. augusta 2019

Vodný park Bešeňová, sobota 31. augusta 2019

Thermal Corvinus Veľký Meder, nedeľa 1. septembra 2019


Zdroj: www.zitenergiou.sk

 

.Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Poprad - Tatry: Tatranská železnica I.
Publikované: 18.10.2012
Tatranské elektrické železnice ako ich poznáme dnes zachytávajú len kúsok z bohatej histórie tejto unikátnej pamiatky. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na vývoj od prvého trolejbusu na svete až po súčasnú elektrifikovanú železnicu.

SR, Poprad: tatranská križovatka - VIDEO
Publikované: 18.12.2012
Zo zoznamu miest, ktorými sme z Prahy cestou do Vysokých Tatier prechádzali , sa zdá byť Poprad jedným z najkrajších, a to aj vďaka kulise Vysokých Tatier, ktorá nad mestom visia ako plagát.

SR, Poprad – Tatry: Tatranská železnica II.
Publikované: 25.10.2012
V prvej časti článku o tatranskej železnici sme si povedali o začiatkoch jej histórie a dozvedeli sme sa o svetovom technickom unikáte - „tatranskom medzimestskom trolejbuse“. Dnes sa zameriame na novodobú históriu železnice od začiatku 20. storočia po súčasnosť.

SR: Lúčky, Bešeňová – travertínová krása
Publikované: 6.9.2012
Na severe Slovenska v oblasti Liptova sa nachádzajú majestátnymi horami obklopené dve malebné obce. Jedna známa hlavne aquaparkom s termálnou vodou a paradajkami pri priehrade Liptovská Mara a druhá pod horskými svahmi Chočských vrchov známa liečivou vodou z miestnych kúpeľov.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Poprad – vstupná brána do Tatier
Okresné mesto Poprad sa nachádza na severovýchode Slovenska a už od nepamäti je považované za vst...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám prinášame druhú časť tých (podľa nás) najzaujímavejších medzinárodných či svetových dní podľa kalendára (mesiace júl až december), bez ktorého sa ani v súčasnej dobe nezaobídeme.
27.5.2020
Najstarší kalendár síce vznikol v Egypte už v 4. tisícročí pred Kristom, no jeho dennodenné využívanie sa zachovalo dodnes. Okrem mien a rôznych sviatkov si prostredníctvom kalendára pripomíname všakovaké medzinárodné dni. A práve prehľad tých (podľa nás) najzaujímavejších vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 1. 6. 2020
sviatok:Žaneta
dnes:
pondelok 1.6.
21 °C
zajtra:
utorok 2.6.
19 °C