www.infoglobe.sk » Aktuality

151 dní Pacifickou hrebeňovkou

Publikované: 23.4.2020
Obdobie tak trochu nedobrovoľného „domáceho väzenia“, v ktorom momentálne žijeme, je zároveň tou najvhodnejšou dobou pre plánovanie budúcich ciest a dobrodružstiev.

151 dni pacifickou hrebeňovkouO jednej dlhej, ťažkej, ale krásnej ceste, ktorá má potenciál zmeniť ľudský osud, je kniha, ktorú by sme vám dnes chceli predstaviť. Napísala ju 26ročná Lucie Kutrová – dievčina, ktorá prešla Pacific Crest Trail.

Pacifická hrebeňovka, ako sa názov cesty voľne prekladá, je 4300 km dlhý trek, diaľková turistická trasa, ktorá vedie z Mexika až do Kanady a zhruba kopíruje západné pobrežie severoamerického kontinentu. Kto ju prejde celú, uvidí v priebehu pol roka (tak dlho zhruba trvá prejdenie tejto cesty) 7 národných parkov, dostane sa až do nadmorskej výšky 4000 metrov, stretne priateľov na celý život a zažije veci, s ktorými dopredu nemohol počítať.

Lucie, na počiatku trochu naivný rojko, vyrazila bez prípravy a na ceste strávila 151 dní. Kniha, ktorú o svojom životnom dobrodružstve napísala, vie inšpirovať, radiť a otvárať nové obzory. 

Možno vám zmení život. 

Knihu 151 dní Pacifickou hrebeňovkou – Dobrodružstvo Dievčiny s bucket listom vydáva nakladateľstvo Universum (Euromedia Group) a objednať si ju môžete tu na e-shope.

 

Zdroj: Euromedia Group, a.s.

Text: R. SnížkováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

SR, ČR: Atlasy a cestovateľské e-knihy zdarma
Publikované: 13.5.2020
Vydajte sa na potulky starovekým svetom i dejinami Druhej svetovej vojny, ktoré zmapoval svetovo preslávený National Geographic. Pokiaľ by sa vám málilo, tak pridáme aj tipy na množstvo zaujímavej cestovateľskej beletrie.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské múzeum vás pozýva na výstavu s názvom Bionika – príroda na to prišla prvá, ktorá je zameraná na prírodu ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie a poznatkov pre techniku, architektúru aj dizajn.
1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám prinášame druhú časť tých (podľa nás) najzaujímavejších medzinárodných či svetových dní podľa kalendára (mesiace júl až december), bez ktorého sa ani v súčasnej dobe nezaobídeme.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - TANZÁNIA (ZANZIBAR):

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 4. 6. 2020
sviatok:Lenka
dnes:
štvrtok 4.6.
25 °C
zajtra:
piatok 5.6.
17 °C