www.infoglobe.sk » Aktuality

151 dní Pacifickou hrebeňovkou

Publikované: 23.4.2020
Obdobie tak trochu nedobrovoľného „domáceho väzenia“, v ktorom momentálne žijeme, je zároveň tou najvhodnejšou dobou pre plánovanie budúcich ciest a dobrodružstiev.

151 dni pacifickou hrebeňovkouO jednej dlhej, ťažkej, ale krásnej ceste, ktorá má potenciál zmeniť ľudský osud, je kniha, ktorú by sme vám dnes chceli predstaviť. Napísala ju 26ročná Lucie Kutrová – dievčina, ktorá prešla Pacific Crest Trail.

Pacifická hrebeňovka, ako sa názov cesty voľne prekladá, je 4300 km dlhý trek, diaľková turistická trasa, ktorá vedie z Mexika až do Kanady a zhruba kopíruje západné pobrežie severoamerického kontinentu. Kto ju prejde celú, uvidí v priebehu pol roka (tak dlho zhruba trvá prejdenie tejto cesty) 7 národných parkov, dostane sa až do nadmorskej výšky 4000 metrov, stretne priateľov na celý život a zažije veci, s ktorými dopredu nemohol počítať.

Lucie, na počiatku trochu naivný rojko, vyrazila bez prípravy a na ceste strávila 151 dní. Kniha, ktorú o svojom životnom dobrodružstve napísala, vie inšpirovať, radiť a otvárať nové obzory. 

Možno vám zmení život. 

Knihu 151 dní Pacifickou hrebeňovkou – Dobrodružstvo Dievčiny s bucket listom vydáva nakladateľstvo Universum (Euromedia Group) a objednať si ju môžete tu na e-shope.

 

Zdroj: Euromedia Group, a.s.

Text: R. SnížkováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

SR, ČR: Atlasy a cestovateľské e-knihy zdarma
Publikované: 13.5.2020
Vydajte sa na potulky starovekým svetom i dejinami Druhej svetovej vojny, ktoré zmapoval svetovo preslávený National Geographic. Pokiaľ by sa vám málilo, tak pridáme aj tipy na množstvo zaujímavej cestovateľskej beletrie.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

25.5.2020
Do 9. ročníka udeľovania cien o najobľúbenejší hotel roka Czech Hotel Awards 2020 sa zapojilo viac než 1200 hotelov. Poslaním organizátorov je vytvorenie zodpovednej platformy, ktorá prepojuje, oceňuje a podporuje všetkých hotelierov pristupujúcich k svojmu podnikaniu s otvorenou mysľou a láskyplným srdcom. Táto vízia nadobúda na význame najmä v súčasnom dianí.

22.5.2020
Všetci milovníci múzeí sa môžu tešiť na postupné otváranie týchto klenotníc histórie. Návštevníkov čakajú mnohé výstavy, tematické prehliadky, ako aj stále expozície.
20.5.2020
Praha je nádherná počas všetkých ročných období. Nateraz je navyše poloprázdna! Ponúka zážitky nielen pre milovníkov historických pamiatok a kultúry, ale aj pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode. Preto vám prinášame niekoľko tipov na potulky po krásnych pražských parkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VENEZUELA a PARAGUAJ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 25. 5. 2020
sviatok:Urban
dnes:
pondelok 25.5.
15 °C
zajtra:
utorok 26.5.
17 °C