www.infoglobe.sk » Leto svedčí Vincentke

Leto svedčí Vincentke

Publikované: 31.5.2018
Minerálna voda Vincentka vyvierajúca v Kúpeľoch (Lázních) Luhačovice je využiteľná celoročne. Na jeseň a v zime pomáha pri klasickej nádche a ochoreniach dýchacích ciest, na jar prináša úľavu pri alergickej nádche. Špecifickým prípadom je leto. Tu sa Vincentka uplatní pri dopĺňaní minerálov, keď pomáha nahrádzať straty solí po fyzickej námahe a športovaní, čím pomáha regenerovať vnútorné prostredie človeka po veľkých stratách potu.

Užitočná je tak pre ťažko fyzicky pracujúcich, športovcov i bežných ľudí, pretože v lete je úbytok minerálov potením ďaleko vyšší ako v zime. Pomáha aj pri horúčkovitých ochoreniach.

Vincentka

Veľmi vhodná je na úpravu žalúdočnej kyseliny po nadmernom požívaní mastných jedál a prináša úľavu po nadmernej konzumácii alkoholických nápojov a kávy. Vincentka pomáha aj pri špecifických letných črevných príhodách, letných virózach, ale aj alergických reakciách. Celoročne a teda aj v lete je užitočná pri diabete a ochoreniach tráviaceho ústrojenstva (žalúdok, dvanástnik, črevá, pankreas,..).

Výkonný riaditeľ Vincentky, a. s., Ján Šumšal hovorí: „Vincentka sa užíva aj preventívne. Vtedy sa pije studená alebo sa používa na riedenie ovocných štiav. Slúži aj na zálievku zeleninových šalátov a zapíjajú sa ňou alkoholické nápoje a káva. Vychladená a zmiešaná s kvalitným suchým bielym vínom v pomere 1:1 ako strik chutí v horúcich letných dňoch. To preto že znižuje kyslosť vína, neutralizuje žalúdočnú kyselinu a upravuje metabolizmus po alkoholových excesoch. Na prevenciu zubného kazu sa používa na vyplachovanie úst. Vincentka je označovaná aj ako „liek našich babičiek“. Ťažko by sme hľadali väčší kompliment pre zdravý nápoj. Jej liečivé i preventívne účinky preverili stáročia. Kedysi sa podávala aj na viedenskom cisárskom dvore a vo viedenských kaviarňach.“

Vincentka

J.Šumšal zdôrazňuje aj to, že Vincentka je čisto prírodný produkt a slogan „Zdravie z hlbín prírody“ nepreháňa, ale výstižne charakterizuje jej prínos. Svojim morským základom sa podobá klasickej morskej vode, ale je menej slaná. Celková mineralizácia dosahuje 10 050 mg/l. Osmotickým tlakom 634,7 kPa sa blíži osmolarite ľudskej krvi a vnútrobunkových tekutín - aj preto je tak účinná. Užívateľom pomáha počas celého roka eliminovať nepríjemné sprievodné prejavy alergií a pomáha k obnove prirodzeného prostredia nosových slizníc. Vincentka predovšetkým zlepšuje dýchanie. Oxid uhličitý a soli obsiahnuté vo Vincentke majú schopnosť rozpúšťania hlienov. Vincentka je tak najlepší podporný prostriedok pre uvoľnenie dýchania pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest a alergiách.

„Leto často sprevádzajú typické hnačkové ochorenia. Tu je prínos Vincentky pri rýchlej náhrade straty solí a odstránení následkov dehydratácie organizmu priam nenahraditeľný. Vincentku však vtedy treba popíjať po malých dúškoch, čím sa uľahčuje jej vstrebávanie a urýchľuje jej účinok. K letných nepríjemnostiam patrí aj vysušovanie sliznice dýchacích ciest klimatizáciou. Deje sa tak v kanceláriách, ale aj pri letoch lietadlom. Vtedy je namieste pomáhať si nosovým sprejom Vincentka, ktorý zvlhčuje sliznicu a prináša tak úľavu pri dýchaní“, odporúča J.Šumšal.

V obzvlášť znečistených aglomeráciách, ako je napríklad Peking, kde je aj v lete smog, používajú tamojší policajti Vincentku na inhalácie a uľahčovanie vykašliavania hlienov. O pozitívnych účinkoch Vincentky vedia svoje aj českí biatlonoví reprezentanti Michal Krčmář (strieborný z olympiády v juhokórejskom Pjongčangu) a Ondřej Moravec.

Obaja používajú Vincentku a výrobky z nej preventívne a aj pri akútnych stavoch.  Vincentku obaja biatlonisti používajú na pravidelné dopĺňanie tekutín a minerálov po tréningu. Rovnako tak používajú pri nádche Vicentku nosový sprej na uvoľňovanie hlienov a pastilky pri bolesti hrdla. Spreje Vincentka pomáhajú biatlonistom zvlhčovať sliznicu pri klimatizácii v lietadlách a preplachovanie dutín Nasalisom používajú ako prevenciu pred ochorením dýchacích ciest.

Vincentka, a. s., vyvinula celú škálu výrobkov, ktoré sú urobené na báze minerálky Vincentky. Samotná Vincentka sa používa priamo pri výrobe sirupov a sprejov. Z Vincentky sa vyrába destiláciou koncentrát, ktorý sa používa na výrobu zubných pást a hydratačných krémov. Z koncentrátu sa ešte extrahuje soľ, ktorá sa používa pri výrobe pastiliek. Pastilky sú veľmi dobré pri ochoreniach hrdla, angínach, ale aj pri strate hlasu, oslabení hlasiviek. Často ich používajú speváci, moderátori, spíkri, ľudia ktorí pracujú hlasom.

 

Zdroj a foto: Vincentka a.s.Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kúpele Luhačovice si zamilujete
Publikované: 12.7.2018
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo práve Kúpele Luhačovice patria medzi najobľúbenejšie české kúpele? Prečo ich milujú stovky chorých i zdravých ľudí, ktorí sa sem opakovane vracajú a nedajú na nich dopustiť?

Inhalovanie Vincentky je liečbou i prevenciou
Publikované: 11.3.2018
Minerálna voda Vincentka dala základ kúpeľnej liečbe a preslávila aj Kúpele Luhačovice. Už od začiatku kúpeľníctva slúžila na pitné kúry a neskôr na vaňové kúpele. Jednou z najúčinnejších foriem jej pôsobenia je inhalovanie. Vincentku však môžete inhalovať nielen priamo v Luhačoviciach, ale aj v domácom prostredí.

Luhačovice: Vincentka pomôže pri liečbe nielen cestovateľom
Publikované: 16.10.2016
Poznáte to, s príchodom jesene klesajú denné teploty, ale čo je ešte horšie, spravidla začínajú aj ochorenia dýchacích ciest a chrípky. Každoročne sa opakujú epidémie, ktoré by nás mali poučiť, že máme vykonať všetky možné preventívne opatrenia a jedným z nich by malo byť aj využitie prírodnej liečivej minerálnej vody vyvierajúcej v Kúpeľoch Luhačovice – Vincentky.

Na čo sa ľudia najčastejšie pýtajú pri Vincentke
Publikované: 15.6.2017
Medzi najčastejšie otázky o minerálnej vode Vincentka patria tie o vhodnosti užívania Vincentky, spôsobe jej užívania, skladovaní a predaji. Odpovedá výkonný riaditeľ Vincentky, a. s., Ján Šumšal.

Novorodenci i biatlonisti si uvoľňujú nosy sprejmi s Vincentkou
Publikované: 29.10.2017
Vincentka - prírodná liečivá minerálna voda vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice, je mimoriadne obľúbená medzi alergikmi, ktorým prináša úľavu pri uvoľňovaní dýchacích ciest. Rovnako tak si ju pochvaľujú pacienti pri chrípkach, nádchach a ochoreniach dýchacích ciest. V neposlednom rade si ju obľúbili aj športovci a mamičky malých detí. Práve pre tieto dve špecifické skupiny pripravila akciová spoločnosť Vincentka, ktorá ma na starosti plnenie Vincentky do fliaš, zvláštnu podporu.

Vincentka vyrazila dobyť  Ukrajinu
Publikované: 1.4.2018
Plne naložený kamión s nákladom Vincentky vyrazil v marci na Ukrajinu a jeden kontajner aj do Číny, kde sa po menšej prestávke obnovili dodávky. Táto svetoznáma prírodná liečivá minerálna voda, vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice, tak začala dobýjať nové trhy.


Súvisiaca fotogaléria

ČR, Luhačovice – očarujúce kúpele
V juhovýchodnej časti Českej republiky sa nachádza malé kúpeľné mestečko Luhačovice. Je situované...

ČR, Kúpele Luhačovice – oddych pre telo aj dušu
Kúpele Luhačovice sú nielen tradičné kúpeľné a relaxačné mestečko, ktoré ponúka širokú škálu služ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné potulky

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Balíček prekvapení z Divadla Nová scéna
2. cena:
Knižná publikácia Madagaskar - moja láska
3. cena:
Dve vstupenky na komédiu s pesničkami - KLIMAKTÉRIUM... a čo?
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci vo Villa Credo , Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Balíček kozmetiky od spoločnosti ALDA SLOVAKIA
3. cena redakcie:
Bluetooth reproduktor JBL GO 2

Aktuality:

19.3.2019
Za svetový deň vody bol vyhlásený 22. marec, 23. marec zas patrí Svetovému dňu meteorológie. Pri príležitosti osláv vody sa každoročne konajú akcie, počas ktorých môžete navštíviť inak pre verejnosť neprístupné miesta spojené s vodou.
18.3.2019
Ochutnajte dobrodružstvo na koľajniciach križujúcich mestá Petrohrad, Moskva, Novosibirsk, Jekaterinburg, Irkutsk a Bajkal. Zúčastnite sa pútavých prednášok v Bratislave, Banskej Bystrici alebo v Poprade.
17.3.2019
Verejné a školské knižnice na Slovensku a v Česku vás pozývajú stráviť noc medzi knihami, a to 29. marca 2019.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LICHTENŠTAJNSKO a LUXEMBURSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 19. 3. 2019
sviatok:Jozef