www.infoglobe.sk » SR, Piešťany – domov zdravia a krásy IV.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy IV.

Publikované: 18.6.2017
Minulý týždeň sme začali spoznávať krásy a pamiatky piešťanskej pešej zóny. Dnes budeme v podobných potulkách pokračovať. Našou prvou zastávkou je most zaľúbených, ktorý sa nachádza pár krokov od nemocnice resp. informačného centra.

Most večnej lásky, kde si zaľúbené páry môžu tzv. zamknúť lásku, je farebným a vyhľadávaním miestom nielen mladých ľudí. Okolie je tvorené pestrou kvetenou, fontánkou a za pozornosť určite stojí aj hotelový komplex Jalta – Eden, ktorý predstavuje dve moderné funkcionalistické stavby. My sme so sebou žiaľ zámok lásky nemali, a tak sme po krátkej obhliadke pokračovali ďalej.

Piešťany - Most zaľúbených

Pešia zóna sa vinula v podobe dlhej ulice. Bola plná terás s bohatou ponukou jedál, nápojov a sladkých maškŕt, okrem ktorých nás zaujala aj prítomnosť množstva arabskej klientely vychutnávajúcej tunajšiu atmosféru.

Piešťany - pešia zónaPiešťany - pešia zóna

Po zakúpení suvenírov, návšteve butikov s oblečením a osviežení sa zmrzlinou sme sa pristavili pri budove bývalého riaditeľstva kúpeľov, ktorá sa hrdí titulom najstaršej funkčnej budovy v meste. Kedysi tu bol panský hostinec, v súčasnosti je sídlom viacerých spoločností. O pár metrov ďalej sa nachádza tzv. Zelený strom, čo je pomerne honosná stavba skoro palácového typu, kde žil a pôsobil nájomca a riaditeľ kúpeľov Ľudovít Winter. Budova neskôr slúžila aj ako hotel či liečebný dom.

Piešťany - budova bývalého riaditeľstva kúpeľov

Piešťany - Zelený stromPiešťany - pešia zóna

Na konci jednej časti pešej zóny sme uličkou zamierili na Námestie Slobody, ktoré je častým miestom koncertov a spoločenských akcií. Okrem obchodov a kaviarní jeho dominantu tvorí čierna podlhovastá fontána.

Piešťany - Námestie Slobody

Piešťany - Námestie SlobodyPiešťany - Námestie Slobody

Hneď vedľa námestia je známe obchodné centrum a za ním modernistický rímskokatolícky kostol Svätého Cyrila a Metoda. Pokiaľ budete pokračovať smerom k nábrežiu, tak ako my, dostanete sa ku Krajinskému mostu, ktorý je kultúrnou pamiatkou. Projektovaný bol v rokoch 1930 až 1931 a tvorí ho železobetónová konštrukcia. Dominantnými prvkami mosta sú bočné oblúky ako aj spodné oblúky a svojho času patril medzi najodvážnejšie mostné konštrukcie v Česko-Slovensku. Po jeho prejdení sa dostanete za rameno Váhu.

Piešťany - kostol Svatého Cyrila a Metoda

Naskytá sa vám tu možnosť obhliadky kúpeľného ostrova z opačnej strany, návšteva obce Banka a jej kostola sv. Martina z 13. storočia či preslávenej dedinky Moravany nad Váhom, ktorá je miestom nálezu Moravianskej venuše a ďalších vzácnych vykopávok. Nachádza sa tu aj renesančný kaštieľ i stála výstava vozidiel a motocyklov Classic Car Múzea.

Piešťany - Krajinský most

Avšak pokiaľ tejto ponuke výletu odoláte, môžete sa nábrežím prejsť až ku Kolonádovému mostu, ktorý tvorí akúsi hranicu dvoch svetov – mestského a kúpeľného. Už o týždeň sa po moste prejdeme, navštívime kúpele, minizoo, uvidíme slávnu maľbu a veľa ďalšieho.

 

GPS: 48°35'21.2"N 17°50'03.7"E

Text a foto: Oskár Mažgút  Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy I.
Publikované: 28.5.2017
Začiatkom tohto roku sme navštívili mesto Piešťany, ktoré nás okúzlilo natoľko, že sme sa sem museli vrátiť. Avšak tentoraz nielen na jeden deň. Postupne sme objavovali prírodné zákutia, pamiatky a históriu tohto kúpeľného mestečka, ktoré vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy V.
Publikované: 25.6.2017
Minulý týždeň sme sa poprechádzali historickým centrom kúpeľného mesta Piešťany a našu púť sme ukončili pri funkcionalistickom skvoste – Kolonádovom moste, ktorý sa nazýva aj Sklený most.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy II.
Publikované: 4.6.2017
Minulý týždeň sme začali so spoznávaním kúpeľného mesta Piešťany. Navštívili sme Kolonádu, mestský park aj Kursalon. Dnes budeme pokračovať. Prvou zastávkou bude Dom umenia.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy III.
Publikované: 11.6.2017
Od bývalého luxusného hotela Grand Hotel Royal sme sa vydali na ulicu Sad A. Kmeťa resp. Winterovu ulicu, ktorá nás prevedie historickým centrom mesta. Hneď po prvých krokoch sa ocitáme v zástavbe tzv. penziónov Berlín (Dr. Cmunt).

SR, Piešťany – uzdravujúce mesto
Publikované: 18.1.2017
Navštívte spolu s nami jedno z najvýznamnejších kúpeľných miest na Slovensku, ktoré je bohaté nielen na prírodné bohatstvo, ale aj kultúru či úchvatné pamiatky. Tým miestom sú Piešťany.

SR, Beckov: stredoveká obec na Považí – VIDEO
Publikované: 17.11.2015
Slovenský región Považie ukrýva mnoho prírodných aj ľudskou rukou vytvorených krás. Za jednou z nich sa dnes vydáme. V blízkosti Nového Mesta nad Váhom sa rozprestiera obec Beckov, ktorú väčšina z nás spozná podľa je najväčšej dominanty, a to Beckovskému hradu.

SR, Trnava – slovenský Malý Rím
Publikované: 3.4.2014
Mesto Trnava rozkladajúce sa v centrálnej časti Trnavskej pahorkatiny je jedným z historicky najzaujímavejších miest Slovenska. Preto neváhajte a vydajte sa spolu s nami na spoznávanie mesta, kde sa od pradávna križovali obchodné cesty, striedali panovníci a vznikali dychvyrážajúce sakrálne stavby.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Haluzice – tajomná zima
Do zimného šatu sa ponorila príroda Bošáckej doliny, ktorej dominuje vrch Hájnica (341 m n. m.). ...

SR, Záhorie: Adamovské jazerá a unikátny kostolík
Dnešnou fotogalériou sa presunieme do západoslovenského regiónu Záhorie, ktorý zo severozápadu oh...

SR: Mesto Trnava
Trnava je jedným z historicky najzaujímavejších miest Slovenska. Rozkladá sa v centrálnej časti T...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Tajomné pamiatky

1. 5. – 30. 6. 2017
1. cena:
Rodinná vstupenka do Parku miniatúr v obci Podolie
1. cena redakcie:
Rodinná vstupenka na zámok Schloss Hof v Dolnom Rakúsku
2. cena redakcie:
Vstupenky na festival CHOREA 2017od divadla Tower Stage
3. cena redakcie:
Knižná publikácia Výber lyžiarskych a skialpinistických túr od Hory.sk

Aktuality:

25.6.2017
Nenechajte si ujsť v poradí už 3. ročník podujatia pre všetky deti a ich rodičov - 1. Detský festival a veľtrh, ktorý sa uskutoční v dňoch 30. júna až 2. júla 2017 na výstavisku Agrokomplex.
24.6.2017
V rámci osláv 750. výročia písomnej existencie Ostravy čakajú mesto v dňoch 30. 6. a 1. 7. pravé katalánske pouličné slávnosti. Z Barcelony sem prišlo okolo 250 umelcov, tešiť sa môžete na katalánske tance a preslávené desaťmetrové veže z ľudských tiel.
23.6.2017
Aj tento rok pokračuje letná korčuliarska akcia Bratislava-inline, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin, a to už od roku 2004.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca -  Spojené kráľovstvo VEĽKEJ BRITÁNIE a SEVERNÉHO ÍRSKA:

Najčítanejšie články:

Interaktívne katalógy:

dnes:nedeľa 25. 6. 2017
sviatok:Tadeáš
dnes:
nedeľa 25.6.
30 °C
zajtra:
pondelok 26.6.
31 °C