www.infoglobe.sk » SR, Piešťany – domov zdravia a krásy IV.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy IV.

Publikované: 18.6.2017
Minulý týždeň sme začali spoznávať krásy a pamiatky piešťanskej pešej zóny. Dnes budeme v podobných potulkách pokračovať. Našou prvou zastávkou je most zaľúbených, ktorý sa nachádza pár krokov od nemocnice resp. informačného centra.

Most večnej lásky, kde si zaľúbené páry môžu tzv. zamknúť lásku, je farebným a vyhľadávaním miestom nielen mladých ľudí. Okolie je tvorené pestrou kvetenou, fontánkou a za pozornosť určite stojí aj hotelový komplex Jalta – Eden, ktorý predstavuje dve moderné funkcionalistické stavby. My sme so sebou žiaľ zámok lásky nemali, a tak sme po krátkej obhliadke pokračovali ďalej.

Piešťany - Most zaľúbených

Pešia zóna sa vinula v podobe dlhej ulice. Bola plná terás s bohatou ponukou jedál, nápojov a sladkých maškŕt, okrem ktorých nás zaujala aj prítomnosť množstva arabskej klientely vychutnávajúcej tunajšiu atmosféru.

Piešťany - pešia zónaPiešťany - pešia zóna

Po zakúpení suvenírov, návšteve butikov s oblečením a osviežení sa zmrzlinou sme sa pristavili pri budove bývalého riaditeľstva kúpeľov, ktorá sa hrdí titulom najstaršej funkčnej budovy v meste. Kedysi tu bol panský hostinec, v súčasnosti je sídlom viacerých spoločností. O pár metrov ďalej sa nachádza tzv. Zelený strom, čo je pomerne honosná stavba skoro palácového typu, kde žil a pôsobil nájomca a riaditeľ kúpeľov Ľudovít Winter. Budova neskôr slúžila aj ako hotel či liečebný dom.

Piešťany - budova bývalého riaditeľstva kúpeľov

Piešťany - Zelený stromPiešťany - pešia zóna

Na konci jednej časti pešej zóny sme uličkou zamierili na Námestie Slobody, ktoré je častým miestom koncertov a spoločenských akcií. Okrem obchodov a kaviarní jeho dominantu tvorí čierna podlhovastá fontána.

Piešťany - Námestie Slobody

Piešťany - Námestie SlobodyPiešťany - Námestie Slobody

Hneď vedľa námestia je známe obchodné centrum a za ním modernistický rímskokatolícky kostol Svätého Cyrila a Metoda. Pokiaľ budete pokračovať smerom k nábrežiu, tak ako my, dostanete sa ku Krajinskému mostu, ktorý je kultúrnou pamiatkou. Projektovaný bol v rokoch 1930 až 1931 a tvorí ho železobetónová konštrukcia. Dominantnými prvkami mosta sú bočné oblúky ako aj spodné oblúky a svojho času patril medzi najodvážnejšie mostné konštrukcie v Česko-Slovensku. Po jeho prejdení sa dostanete za rameno Váhu.

Piešťany - kostol Svatého Cyrila a Metoda

Naskytá sa vám tu možnosť obhliadky kúpeľného ostrova z opačnej strany, návšteva obce Banka a jej kostola sv. Martina z 13. storočia či preslávenej dedinky Moravany nad Váhom, ktorá je miestom nálezu Moravianskej venuše a ďalších vzácnych vykopávok. Nachádza sa tu aj renesančný kaštieľ i stála výstava vozidiel a motocyklov Classic Car Múzea.

Piešťany - Krajinský most

Avšak pokiaľ tejto ponuke výletu odoláte, môžete sa nábrežím prejsť až ku Kolonádovému mostu, ktorý tvorí akúsi hranicu dvoch svetov – mestského a kúpeľného. Už o týždeň sa po moste prejdeme, navštívime kúpele, minizoo, uvidíme slávnu maľbu a veľa ďalšieho.

 

GPS: 48°35'21.2"N 17°50'03.7"E

Text a foto: Oskár Mažgút  Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Trnava – slovenský Malý Rím
Publikované: 3.4.2014
Mesto Trnava rozkladajúce sa v centrálnej časti Trnavskej pahorkatiny je jedným z historicky najzaujímavejších miest Slovenska. Preto neváhajte a vydajte sa spolu s nami na spoznávanie mesta, kde sa od pradávna križovali obchodné cesty, striedali panovníci a vznikali dychvyrážajúce sakrálne stavby.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VII.
Publikované: 9.7.2017
Posledné týždne sme si predstavovali pamiatky, prírodné zákutia a pozoruhodné miesta kúpeľného mesta Piešťany. Dnes naše putovanie pomaly ukončíme, a to návštevou osobného prístavu na pravom brehu rieky Váh, odkiaľ vyrazíme na dobrodružnú plavbu.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy VI.
Publikované: 2.7.2017
Po prejdení Kolonádového mosta sme sa ocitli na Kúpeľnom ostrove. Táto oáza zdravia bola zahalená do nádhernej upravenej zelene, ktorú pretínali chodníčky a malé námestia. Tie boli obklopené krásnymi historickými stavbami, ktoré ukrývajú doslova poklady.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy V.
Publikované: 25.6.2017
Minulý týždeň sme sa poprechádzali historickým centrom kúpeľného mesta Piešťany a našu púť sme ukončili pri funkcionalistickom skvoste – Kolonádovom moste, ktorý sa nazýva aj Sklený most.

Piešťany: festival Lodenica 2017
Publikované: 9.8.2017
Príďte sa rozlúčiť s letom na festival Lodenica, ktorý sa uskutoční v Autocampingu Lodenica v Piešťanoch od 31. augusta do 2. septembra 2017.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy I.
Publikované: 28.5.2017
Začiatkom tohto roku sme navštívili mesto Piešťany, ktoré nás okúzlilo natoľko, že sme sa sem museli vrátiť. Avšak tentoraz nielen na jeden deň. Postupne sme objavovali prírodné zákutia, pamiatky a históriu tohto kúpeľného mestečka, ktoré vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy II.
Publikované: 4.6.2017
Minulý týždeň sme začali so spoznávaním kúpeľného mesta Piešťany. Navštívili sme Kolonádu, mestský park aj Kursalon. Dnes budeme pokračovať. Prvou zastávkou bude Dom umenia.

SR, Piešťany – domov zdravia a krásy III.
Publikované: 11.6.2017
Od bývalého luxusného hotela Grand Hotel Royal sme sa vydali na ulicu Sad A. Kmeťa resp. Winterovu ulicu, ktorá nás prevedie historickým centrom mesta. Hneď po prvých krokoch sa ocitáme v zástavbe tzv. penziónov Berlín (Dr. Cmunt).

SR, Piešťany – uzdravujúce mesto
Publikované: 18.1.2017
Navštívte spolu s nami jedno z najvýznamnejších kúpeľných miest na Slovensku, ktoré je bohaté nielen na prírodné bohatstvo, ale aj kultúru či úchvatné pamiatky. Tým miestom sú Piešťany.

SR, Beckov: stredoveká obec na Považí – VIDEO
Publikované: 17.11.2015
Slovenský región Považie ukrýva mnoho prírodných aj ľudskou rukou vytvorených krás. Za jednou z nich sa dnes vydáme. V blízkosti Nového Mesta nad Váhom sa rozprestiera obec Beckov, ktorú väčšina z nás spozná podľa je najväčšej dominanty, a to Beckovskému hradu.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Haluzice – tajomná zima
Do zimného šatu sa ponorila príroda Bošáckej doliny, ktorej dominuje vrch Hájnica (341 m n. m.). ...

SR, Záhorie: Adamovské jazerá a unikátny kostolík
Dnešnou fotogalériou sa presunieme do západoslovenského regiónu Záhorie, ktorý zo severozápadu oh...

SR: Mesto Trnava
Trnava je jedným z historicky najzaujímavejších miest Slovenska. Rozkladá sa v centrálnej časti T...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Letné koníčky

1. 7. – 31. 8. 2017
1. cena:
Rodinná vstupenka do Kysuckého múzea v Čadci + mapy a propagačné materiály o Krásach Slovenska
1. cena redakcie:
Rodinná vstupenka do skanzenu Vychylovka + rodinný voľný vstup na Historickú lesnú úvraťovú železnicu
2. cena redakcie:
Tri publikácie z rodinného vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Sladký balíček BRIX , ktorý obsahuje mrazom sušené ovocie v kombinácií s kvalitnou belgickou čokoládou

Aktuality:

17.8.2017
V rámci podpory cestovného ruchu možno vznikne priama letecká linka, ktorá prepojí mesto Pardubice s hlavným mestom Kazachstanu – Astanou. Myšlienka vznikla na výstave EXPO 2017 v Kazachstane, kde sa prezentoval Pardubický kraj.
16.8.2017
Letná súťaž Všetci na bajk, ktorá prebieha až do 17. septembra 2017 je určená pre všetkých cyklistov. Súťaží sa v kategóriách jednotlivci - cyklisti a cyklistky a v kategórii rodina.  Zapojiť sa môžete aj teraz, nakoľko žrebovať sa bude aj so všetkých zúčastnených, takže šancu vyhrať super ceny má naozaj každý.

15.8.2017
Vila na pražskej Kampe sa po rokoch dočkala svojho otvorenia. Jej štyri poschodia sa postupne premenili na multižánrové centrum. Expozíciu Jana Wericha nájdete na prvom poschodí a o histórii celého ostrova Kampa sa dozviete v podzemnom podlaží.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Interaktívne katalógy:

dnes:štvrtok 17. 8. 2017
sviatok:Milica
dnes:
štvrtok 17.8.
31 °C
zajtra:
piatok 18.8.
34 °C