www.infoglobe.sk » SR, Bratislava: Cosmos Discovery - výstava o najväčšom dobrodružstve ľudstva

SR, Bratislava: Cosmos Discovery - výstava o najväčšom dobrodružstve ľudstva

Publikované: 14.9.2016
Na svetovej výstave o kozmonautike Cosmos Discovery prežijete naozajstné príbehy hrdinov, ktorí prekročili hranicu atmosféry. Dotknete sa Mesiaca, usadíte sa do riadiacej kabíny raketoplánu, a tiež vstúpite na palubu vesmírnej stanice. Čaká vás skvelá zábava, ale aj veľa nových poznatkov pre celú rodinu.

Svetovú výstavu Cosmos Discovery môžete vidieť v bratislavskej Inchebe do januára 2017. Na rozlohe viac ako 3000m2 uvidíte stovky exponátov mapujúcich vývoj pilotovaných kozmických letov od historického začiatku až k súčasným plánovaným misiám. Výstava je rozdelená do 10 galérií, v ktorých máte možnosť zhliadnuť viac ako 200 originálnych artefaktov z vesmírnych misií USA a ZSSR, reálne modely rakiet a raketoplánov, prechádzajúce modely orbitálnych staníc a unikátne dobové dokumenty. 

výstava Cosmos Discovery

Pri vstupe dostanete tzv. Space Card – Kartu kozmonauta s menom a životným príbehom reálneho kozmonauta, o ktorého vesmírnej misii sa dozviete ďalšie podrobnosti v priestoroch celej expozície. 

výstava Cosmos Discoveryvýstava Cosmos Discovery

Na začiatku výstavy Cosmos Discovery, ako prvý spozorujete ruský Sputnik, psa Lajku, americkú opicu Enosa, príbeh Jurija Gagarina - prvého človeka v kozme, či americkú raketu Mercury. V ďalších galériách nemôžu chýbať lunárne výpravy programu Apollo, vrátane mesačného vozidla, v ktorom americké posádky podnikali svoje prieskumné cesty na Mesiac, ale taktiež ruské mesačné vozidlo Lunochod. Rovnako pestrá bude pre vás aj prehliadka kozmických skafandrov a ďalšie výstroje od najstarších až po najnovšie modely prispôsobené dlhodobému pobytu na orbitálnych staniciach. Určite nevynecháte ani obhliadku obrovského modelu rakety Saturn alebo troch originálnych základných modelov ruského Soyuzu.

výstava Cosmos Discovery

Najväčšiu pozornosť však určite právom upútajú časti kozmických lodí a vesmírnej stanice, či originálne zariadenie z riadiaceho strediska v Houstone. Do mnohých z nich budete môcť nahliadnuť a preskúmať ich vybavenie vo vnútri.

Odborníci ocenia originálne  časti  motora F1 z rakety Saturn, ktorá  vyniesla Apollo na Mesiac. Vďaka výstave Cosmos Discovery tento motor opustí hranicu USA po prvýkrát.

výstava Cosmos Discoveryvýstava Cosmos Discovery

Okrem mnohých videoprojekcií, výstavu dopĺňajú technológie dioráma, vďaka  ktorým budete mať možnosť  vstúpiť na Mesiac, či na Mars.  Výstava poodhaľuje aj najnovšie plány na osídľovanie Marsu a iné projekty svetových kozmických agentúr. V závere vás čaká rozsiahla interaktívna playzóna Cosmocamp, kde si vyskúšate náročný výcvik kozmonautov, či najnovšie 3D technológie.  

Celá výstava je okrem prehľadných popisov vybavená aj zvukovým sprievodcom (audioguidom), ktorý obdržíte pri vstupe zdarma. V areáli výstavy je k dispozícii aj malá kaviareň či suvenírový obchod.

 

výstava Cosmos DiscoveryPozor súťaž!

Pre jedného z vás máme pripravené dve vstupenky na túto jedinečnú výstavu. Stačí, pokiaľ nám napíšete aspoň tri planéty našej slnečnej sústavy spolu s kontaktnými údajmi na email: 4gsyQOQa9~Bq2~6_Tlx a ste v hre! Do súťaže sa môžu zapojiť aj občania mimo Slovenskej republiky. Žrebovanie sa uskutoční dňa 5. októbra 2016 a meno výhercu bude zverejnené na našich sociálnych sieťach.

 

 

GPS: 48°07'59.5"N 17°05'55.6"E (Incheba)

Zdroj a foto: PR, cosmosdiscovery.sk 

Textová úprava: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Bratislava: Anime SHOW 2017
Publikované: 22.3.2017
Od 24. do 26. marca 2017 bude prebiehať Medzinárodný festival anime, mangy, fantasy a hier v Domu kultúry Ružinov.

Bratislava: Giganty ľadovej doby v SNM
Publikované: 3.3.2017
Slovenské národné múzeum - Prírodovedné múzeum v spolupráci so spoločnosťou Giganti s. r. o. pripravilo výstavu trojrozmerných rekonštrukcií gigantických živočíchov, ktoré žili v rôznych častiach našej planéty pred desiatkami až stovkami tisíc rokov.

SR: Bratislava – Impozantná výstava Dinosaurium
Publikované: 13.9.2014
V týchto dňoch privítala jedinečná výstava Dinosaurium prvých svojich návštevníkov a naša redakcia bola samozrejme pri tom. Výstava predstavuje jednu z najväčších svetových zbierok autentických kostier dinosaurov.

Cyklovýlet: Petržalka - Wolfsthal
Publikované: 24.7.2013
Bicykel – jednoduchý stroj na dvoch kolesách sme sa rozhodli využiť počas našej letnej dovolenky na spoznávanie krás prírody, oboznamovanie sa s históriou miest a v neposlednom rade na zlepšenie osobnej kondície. Vydajte sa spolu s nami na nevšednú cyklotúru, ktorú dnes začneme v najväčšom sídlisku na Slovensku - Petržalke a ukončíme v malebnej rakúskej dedinke Wolfstahal.

Cyklovýlet: Petržalka – Kittsee
Publikované: 28.9.2014
Začiatkom septembra sme sa vydali za spoznávaním slovensko-rakúsko-maďarského pohraničia na bicykli. Za začiatok cyklotúry sme si zvolili, tak ako minulý rok, Petržalku – najväčšie sídlisko nielen na Slovensku, ale aj v celej strednej Európe.

Cyklovýlet: Petržalka – Mosonmagyaróvár
Publikované: 2.11.2014
Keďže sa už pomaly blíži zima a s ňou aj chladné, upršané či skôr zasnežené počasie, rozhodli sme sa ukončiť cyklistickú sezónu výletom do maďarského mesta Mosonmagyaróvár. Začiatok našej trasy bol opäť v bratislavskej mestskej časti Petržalka.

SR, cyklovýlet: Petržalka – Pamätník M. R. Štefánika I.
Publikované: 26.8.2015
Aj tento rok sme počas letných dní vyhľadali príjemné osvieženie v sedle nášho dvojkolesového tátoša. Keďže bývame v Petržalke, tak aj naším východiskovým miestom pre cyklovýlety je toto najväčšie slovenské sídlisko.

SR, sídlisko Petržalka – dostihová dráha a jej okolie
Publikované: 24.4.2014
Jedna z najhustejšie obývaných oblastí na Slovensku a dokonca aj celej strednej Európy ponúka hneď niekoľko nevšedných prírodných zákutí. Jedným z nich je lužný les Starý háj, ktorý je vyhlásený za chránenú krajinnú oblasť . A práve do tohto lesa sa dnes vydáme.

SR: Bratislava - Prírodné zákutia a zaujímavosti Petržalky
Publikované: 8.8.2013
Petržalka je najväčšou a najhustejšie obývanou mestskou časťou Bratislavy, zároveň je najväčším sídliskom v strednej Európe. Mnohí ju často v minulosti označovali prívlastkom “betónová džungľa“. V súčasnosti sa však táto mestská časť môže pýšiť nielen bohatou zeleňou, ale i viacerými zaujímavými prírodnými zákutiami rozprestierajúcimi sa priamo medzi zástavbou, ale i v jej blízkom okolí.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Bratislava – Dni majstrov
V prvý septembrový víkend sme si nenechali ujsť návštevu najväčšieho mestského festivalu – Dni ma...

SR, Bratislava – zelený Starý háj
Starý háj v Petržalke je oázou zelene uprostred najväčšieho slovenského sídliska. Les, kde na kon...

SR: Bratislava - fauna a flóra Chorvátskeho ramena
Chorvátske rameno je kanál, ktorý vedie bratislavskou mestskou časťou Petržalka. Je vybudovaný v ...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolnom Rakúsku I.
Bratislava a jej okolie ponúka priam ideálne možnosti pre cykloturistiku. A tak sme sa rozhodli (...

USA, Florida: Kennedyho vesmírne stredisko
Na pobreží Atlantického oceánu sa nachádza pre turistov známe miesto s anglickým názvom Kennedy S...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Poslovia jari

1. 3. – 30. 4. 2017
1. cena:
Bajkerský balíček od Bikes UnLtd. s.r.o.
1. cena redakcie:
Pobyt v hoteli Dům B. Smetany**** pre 2 osoby s polpenziou a kúpeľnými službami od Kúpeľov Luhačovice
2. cena redakcie:
Krásny šperk od spoločnosti Milishop.sk
3. cena redakcie:
Kniha a cestovateľské katalógy od portálu Infoglobe

Aktuality:

30.3.2017
Príďte sa pozrieť na Horní hrad na akciu Deň sokoliarov a lovcov, ktorý sa uskutoční 8. apríla od 10.00 hodiny.
29.3.2017
Obdobie veľkonočných sviatkov má v dejinách ľudstva už tisícročia neopomenuteľný význam. Aj zámok Schloss Hof už tradične otvára dva týždne pred Veľkou nocou obľúbené veľkonočné trhy.
28.3.2017
Začiatkom apríla sa už ôsmy raz otvoria brány najväčšieho cyklistického veľtrhu v strednej Európe FOR BIKES.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ISLAND:

island

TIPY NA VÝLETY - ISLAND:

 

Island: Drsný kút Európy

(seriál 1/5)

Island – stretnutie na inej planéte

(seriál 1/12)

Island: Cesta juhom po ceste č.1.

(seriál 1/2)

Island: The Golden Circle

 

FOTOGALÉRIE:

Island - Trek 2007

Island – stretnutie na inej planéte

 

Všetko dôležité, čo by ste o Islande mali vedieť, nájdete TU

Najčítanejšie články:

Interaktívne katalógy:

dnes:štvrtok 30. 3. 2017
sviatok:Vieroslava
dnes:
štvrtok 30.3.
18 °C
zajtra:
piatok 31.3.
20 °C