www.infoglobe.sk » Dolné Rakúsko: Predvianočná atmosféra na čarovných adventných trhoch

Dolné Rakúsko: Predvianočná atmosféra na čarovných adventných trhoch

Publikované: 19.11.2017
V predvianočnom období sa Dolné Rakúsko premieňa na krajinu adventných trhov. Nájdete ich takmer všade. Za hradnými a mestskými bránami, v starých zrúcaninách, vo vínnych uličkách, na námestiach i priamo v horách. Prinášame vám výber tých, ktoré vás určite očaria a prinesú nevšedné zážitky.

Trhy na hradoch, zámkoch a v kláštoroch


Ak ide o historické pamiatky, hrady, zámky a kláštory, Dolné Rakúsko sa má skutočne čím pochváliť. Počas adventu otvárajú svoje brány mnohé z nich a organizujú krásne adventné trhy.

hrad Grafenegg - (c) Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Kráľovskú adventnú atmosféru zažijete napríklad na hrade Grafenegg. Ten organizuje trhy už 40 rokov a vo vianočne osvetlenom zámockom parku nájdete kulinárske dobroty, kultúrny program a remeselné výrobky. Odporúčame navštíviť aj obľúbené trhy na zámku Schloss Hof s vianočnou dedinkou, ktorý sa nachádza iba kúsok od Bratislavy. Na arkádovom nádvorí ponúkne približne sto vianočných stánkov tradičné remeselné umenie, nápady na darčeky a rôzne pochúťky.

řezbárské řemeslo - (c) fotolia.com 

Punč, varené víno a vianočné darčeky nájdete i v benediktínskom opátstve Göttweig. Svoje brány otvorí s bohatým adventným tovarom, ručnými výrobkami, vianočnými ozdobami a jasličkami. Vianočnú náladu zažijete i na trhu v opátstve Seitenstetten, ktoré je známe lokálnymi trubačmi a vianočnými koledníkmi. Opátstvo Melk vás počas historických trhov prenesie do dávnych čias vďaka svojej majestátnosti a kráse. Na Schallaburgu sa počas adventu trhy venujú najmä šperkom, keramike a rezbárskemu umeniu. Sami si tu môžete vyrobiť sviečky či prútené výrobky. Ak by ste sa chceli cítiť ako uprostred vianočnej rozprávky, určite navštívte tradičný vianočný trh na zámku Rosenburg, ktorý je počas trhov vyzdobený a nasvietený ako z rozprávkovej knihy. Trhy na tomto zámku sú považované za najromantickejšie vianočné trhy v celom Dolnom Rakúsku.

Johannesbachklamm - (c) Gemeinde Würflach, Franz Zwickl 

Krásu uprostred prírody, s vianočnými zvieratkami a na zámku vo Viedenských Alpách môžete zažiť iba hodinu jazdy od Viedne v roklinke Johannesbachklamm pri Würflachu. V čase adventu je romanticky osvetlená najväčším ozdobeným vianočným stromčekom v celom Rakúsku. K stromčeku ladí i nadrozmerný štedrovečerný stôl, obrovské darčeky či 6 m dlhé lyže.  

Hohe Wand - (c) Naturpark Hohe Wand
Ak hľadáte tip na vianočné trhy, kde si užijú najmä deti, musíte navštíviť detský advent v prírodnej rezervácii Hohe Wand. V detskej zoo stretnete lamy, môžete spoločne kŕmiť jelene či sa odviezť na koči. Uprostred trhov horí v ohnisku hrejúci oheň a pripravených je množstvo detských aktivít. V neposlednom rade vám odporúčame navštíviť aj pôsobivý areál zámku Reichenau, kde sa tento rok bude konať jeden z najväčších vianočných trhov Viedenských Álp.

Hohe Wand - (c) Naturpark Hohe Wand 

Žiarivé Vianoce v Mostvierteli, remeselné trhy v oblasti Waldviertel

 

Šesť vianočných trhov regiónu Mostviertel tento rok spojí svoje sily a pod názvom „Žiarivé Vianoce“ organizujú spoločné podujatia. Táto spolupráca sľubuje počas štyroch adventných týždňov rozmanitý program. Trhy nájdete v dedinkách Waidhofen an der Ybbs, Ybbsitz, Gaming, Neubruck, St. Peter in der Au a Seitenstetten, pričom ich hlavnou témou je spojenie kováčskych remesiel a tradíciu výroby muštu.

Zářivé Vánoce - (c) Mostviertel Tourismus, schwarz-koenig.at

Okrem chutných horúcich nápojov a vianočných špecialít vás tak zahreje i pohľad na ohnivé kováčske remeslá, ktoré sú pre tento región typické. Mimoriadnym zážitkom sú aj ybbsitzské kováčske Vianoce. Nájdete tu totiž aj najmenšie kováčske kliešte na svete a odznak veľký ako necht, zapísaný v „Guinnessovej knihe rekordov“.

řezbářské umění - (c) Waldviertel Tourismus/ www.ishootpeople.at 

Ak hľadáte originálne darčeky, možno ich nájdete v regióne Waldviertel.  Je známy dlhoročnou tradíciou umeleckých remesiel a tak tu môžete nájsť skutočne jedinečné výtvory. Hrnčiari, rezbári, kováči, košikári, maliari, sklári a mnohí ďalší tu budú predávať svoje výrobky.


Trhy vo vínnych uličkách


Medzi najväčšie atrakcie v Dolnom Rakúsku patria tradičné adventné trhy vo vínnych uličkách. V pôsobivej atmosfére uličiek, ktoré lemujú útulné pivničné domčeky, všetci oslavujú advent. Na adventných trhoch v Hadrese, v najdlhšej uzavretej vínnej uličke Európy, sa ponúkajú takmer výhradne jedlá a nápoje miestnej výroby, rovnako i ručne vyrábané výrobky. Vianočne vyzdobená vínna pivnica, ktorá na prvý pohľad nemá koniec, obrovské sudy, lahodné pochúťky a atrakcie pre deti.

Vinné uličky - (c) Weinviertel Tourismus/Astrid Bartl
V malebnej pivničnej uličke obce Wolkersdorf to zas vyzerá ako z romantického filmu. Útulné trhové stánky, predajcovia v zákutiach pivničiek a domáci tu ponúkajú skvelé kulinárske dobroty. Peknú kombináciu adventu v zážitkovej vínnej pivnici a vianočnej atmosféry ponúka i mestečko Retz.

Vinné uličky - (c) Weinviertel Tourismus/Astrid Bartl
Ďalšie tipy na trhy a podujatia počas adventu v Dolnom Rakúsku spolu s presnými termínmi ich konania nájdete TU


Zdroj:  Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Weinviertel Tourismus / Astrid Bartl - úvodná, (c) pri fotografiách

Textová úprava: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Dolné Rakúsko: Kam na lyžovačku?
Publikované: 27.12.2017
Lyžiarske strediská Dolného Rakúska sa nachádzajú len kúsok od Bratislavy. Nadšencov lyžovania a zimných športov tu čaká viacero lyžiarskych stredísk, 200 kilometrov zjazdoviek a približne 100 vlekov.

Dolné Rakúsko: 6 skvelých tipov na letné výlety do prírody
Publikované: 5.7.2017
Dolné Rakúsko je výnimočné svojou výbornou infraštruktúrou, skvelými službami a nespočetnými možnosťami na výlety do prírody a hôr. Počas horúcich letných dní práve hory a lesy ponúkajú príjemné osvieženie, zábavu a dobrodružstvo. Vybrali sme pre vás šesť tipov na výlety s nevšednými zážitkami typickými pre dolnorakúsky kraj.

Dolné Rakúsko: Kam sa oplatí ísť na bicykli
Publikované: 1.5.2016
Pomaly ale iste už začína cyklistická sezóna, preto je najvyšší čas vytiahnuť svojho dvojkolesového tátoša z garáže alebo pivnice, poumývať ho, namazať, dofúkať kolesá a vydať sa za dobrodružstvom. Pre tých čo radi objavujú svet na kolesách, sme pripravili zopár zaujímavých tematických okruhov u našich susedov.

Dolné Rakúsko: Cyklistický raj uprostred Európy
Publikované: 19.4.2017
Sieť cyklistických chodníkov s celkovou dĺžkou viac ako 4 200 kilometrov, osem top cyklotrás s premyslenou infraštruktúrou, cykloregióny s tematickým zameraním, hviezdicové cyklistické chodníky, novozriadené bike parky, traily a rodinné cyklochodníky, to všetko na vás čaká v Dolnom Rakúsku.

Dolné Rakúsko: 5 neuveriteľných kulinárskych podujatí
Publikované: 1.9.2017
Celé mestá, mestečká a dediny v Dolnom Rakúsku počas Vinárskej jesene oslavujú zber hrozna a pôžitok z lahodného vína. Osem dolnorakúskych vínnych oblastí sa počas tohto obdobia spája a spoločne vytvoria až 830 km dlhú vínnu cestu, ktorá patrí medzi najdlhšie vínne cesty na svete.

Dolné Rakúsko:  Najkrajšie historické miesta
Publikované: 18.11.2015
Jeseň je v plnom prúde a s ňou aj pekné počasie, preto sme sa rozhodli inšpirovať vás k návšteve susedného Dolného Rakúska, ktoré priam pozýva objavovať históriu. Okrem najznámejšieho zámku Schloss Hof, ponúka táto spolková krajina aj niekoľko svetových historických unikátov, ktoré postupne predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Dolné Rakúsko: Jesenné pôžitky
Publikované: 9.10.2016
V Dolnom Rakúsku už naplno začala prebiehať jeseň, ktorá sa neodmysliteľne spája s vínom. Viac ako 100 dolnorakúskych obcí pripravuje pestré slávnosti, počas ktorých je stredobodom pozornosti víno, krajina a pôžitok.

Dolné Rakúsko: Letné osvieženie, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I.
Publikované: 19.6.2016
Ak neviete kam na letnú dovolenku, hory sú skvelou alternatívou k dovolenke pri mori. Osvieži vás horský vietor a slniť sa môžete na lesných čistinkách a terasách. Žiadne preplnené kúpaliská, zápchy ani hučiace klimatizácie. Iba krásne hory, krištáľové plesá a útulné chaty. Tak neváhajte a poďte s nami na jednodňový výlet, víkendový pobyt či celú letnú dovolenku do dolnorakúskych hôr.

Dolné Rakúsko: Na bicykli rôznorodou krajinou
Publikované: 6.5.2015
V týchto dňoch sa nám do rúk dostala celkom nová cyklomapa Dolného Rakúska, ktorá ponúka okrem 7 hlavných TOP cyklistických okruhov aj cyklotrasy vhodné pre rodiny s deťmi i náročnejšie horské cyklocesty, ale predovšetkým celkom nové tipy na hviezdicové výlety so zážitkovými miestami a atrakciami.

Dolné Rakúsko: malebná dedinka Mitterbach
Publikované: 7.2.2011
Mitterbach je neveľká dedinka ležiaca v čarokrásnej prírode spolkovej krajiny Dolné Rakúsko. V posledných rokoch ju čoraz viac objavujú aj návštevníci zo Slovenska a Čiech, a to nielen pre jej polohu v lone prírody, nenáročnú časovú dostupnosť a dobré cestné spojenie, ale tiež pre množstvo pamiatok a zaujímavostí nachádzajúcich sa v jej okolí.

Dolné Rakúsko: nezabudnuteľné výletné miesta
Publikované: 19.8.2015
Ak hľadáte tipy na zaujímavé výlety, tak v neďalekom Dolnom Rakúsku ich dozaista nájdete. Počas horúceho leta sa môžete schladiť plavbou po najväčšom podzemnom jazere v Európe alebo cestovať v čase nostalgickým expresom. Milovníci zvierat a prírody si môžu pozrieť ich život pod vodnou hladinou v prírodnom parku Unterwasserreich a vydať sa pozorovať medvede z Arbesbachu. A to zďaleka nie je všetko.

Dolné Rakúsko: Unikátne miesta a divoká letná príroda
Publikované: 12.8.2015
Leto je ako stvorené na turistiku a s ňou spojené výnimočné zážitky. Nedávno sme boli na návšteve Dolného Rakúska, kde sme absolvovali niekoľkodňovú túru, ale aj vychádzky po historických chodníkoch. Spoznávali sme divokú prírodu a v nasledujúcich riadkoch vám naše putovanie priblížime a možno vás aj inšpirujeme.

Dolné Rakúsko: Vychutnajte si jar u susedov
Publikované: 3.4.2016
Pomaly, ale iste, začínajú zelenieť pasienky, rozkvitať ovocné stromy či vinohrady. Inými slovami začína sa jarná sezóna a s ňou sa uskutočňujú aj všakovaké podujatia. My sme si pre vás pripravili cestu za rôznymi pôžitkami do susedného dolnorakúskeho regiónu, kde vás prevedieme nielen skvelými festivalmi, ale aj najkrajšími výletnými cieľmi.

Cyklovýlet: Hainburg -Schloss Hof
Publikované: 6.8.2013
Stredoveké mestečko Hainburg bolo zaujímavou zástavkou v našom putovaní na bicykloch. Dnes budeme pokračovať cez dlhý most, dve rakúske obce, až po najväčší barokový zámocký komplex v Rakúsku - Schloss Hof.

Cyklovýlet: Schloss Hof - Bratislava
Publikované: 14.8.2013
V záverečnej časti nášho cyklovýletu sa vyberieme z najväčšieho barokového zámockého komplexu v Rakúsku - Schloss Hof, cez novopostavený Cyklomost slobody, až do mestských častí hlavného mesta Slovenska - Bratislavy.

Rakúsko: zámok Schloss Hof
Publikované: 9.5.2011
Iba na dohľad od predmestia Bratislavy leží rozsiahly areál zámku Schloss Hof, ktorého história je spojená s cisárskou habsburskou rodinou. Rozsiahly park, priľahlý veľkostatok s chovom zvierat, ale aj bohatý kultúrny program od jari do jesene z neho urobili atraktívny cieľ na výlet.


Súvisiaca fotogaléria

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolnom Rakúsku II.
V predošlej fotogalérií sme zo sedla bicykla obdivovali krásy prírody, zaujímavých zákutí a miest...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolnom Rakúsku I.
Bratislava a jej okolie ponúka priam ideálne možnosti pre cykloturistiku. A tak sme sa rozhodli (...

Rakúsko: zámocký komplex Schloss Hof
Preneste sa spolu s nami do obdobia baroka, ktoré môžete obdivovať počas návštevy najväčšieho bar...

Dolné Rakúsko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolnom Rakúsku, v ktorej sa nachádza aj rovnomenné lyžiarske stredisko, k...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Farby jesene

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Kniha Rozprávanie ruského pútnika + sada vitamínov
2. cena:
Elegantná dámska kabelka a prívesok
3. cena:
Termopohár, magnetka a muzikálové CD
1. cena redakcie:
Pobyt pre dve osoby na dve noci v 4* hoteli Piroška (Maďarsko)
2. cena redakcie:
Poukážka na 5 vstupov do LADY FITNESS s profesionálnym trénerom a k tomu špeciálne nápoje zdarma
3. cena redakcie:
Luxusný príbor značky Berndorf

Aktuality:

16.10.2018
V poradí už 23. ročník pretekov psích záprahov sa koná počas víkendu 20. a 21. októbra. Štartuje sa v sobotu o 12-tej a v nedeľu o 10-tej hodine od autokempu Brodský pri Červenom Kostelci.
15.10.2018
Prvý ročník festivalu magických tekvíc sa uskutoční v sobotu 20. októbra 2018 na Hurbanovom námestí v Bojniciach.
14.10.2018
Nenechajte si ujsť Tradičný levický jarmok, ktorý sa uskutoční od 18. do 21. októbra 2018 na Námestí hrdinov a prinesie bohatý kultúrny program.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MJANMARSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 16. 10. 2018
sviatok:Vladimíra
dnes:
utorok 16.10.
21 °C
zajtra:
streda 17.10.
22 °C