www.infoglobe.sk » Dolné Rakúsko: 6 skvelých tipov na letné výlety do prírody

Dolné Rakúsko: 6 skvelých tipov na letné výlety do prírody

Publikované: 5.7.2017
Dolné Rakúsko je výnimočné svojou výbornou infraštruktúrou, skvelými službami a nespočetnými možnosťami na výlety do prírody a hôr. Počas horúcich letných dní práve hory a lesy ponúkajú príjemné osvieženie, zábavu a dobrodružstvo. Vybrali sme pre vás šesť tipov na výlety s nevšednými zážitkami typickými pre dolnorakúsky kraj.

Hravá turistika od chaty ku chate 

Kto by nemal rád turistiku, počas ktorej si môžete oddýchnuť s nápojom v ruke, sedieť na terase horskej chaty a pozorovať okolie. Dolné Rakúsko si pre turistov pripravilo netradičnú chatovú hru, ktorá vás nie len zabaví, ale dokonca sa môžete zapojiť do súťaže o výlety. Počas prechádzania sa po nádhernom horskom kraji môžete zbierať pečiatky do turistického pasu. Do hry sa zapojilo 21 rôznych horských chát, stačí však navštíviť tri z nich, získať pečiatku a môžete sa zapojiť so súťaže. Alebo si jednoducho vychutnajte krásnu prírodu, dobre označené turistické chodníky a špeciality, ktoré chaty ponúkajú.

Terzerhaus na trase Viedenského alpského oblúka, (c) Robert Herbst - Niederösterreich-Werbung 

Interaktívnu mapu so zoznamom chát nájdete TU

 

Na bicykli popri Dunaji zažijete kultúru i históriu

Dunajská pláž pri Dunajskej cyklotrase, (c) Weissenbrunner - ARGE Donau Österreich 

Durnstein - história na Dunajskej cyklotrase, (c) Michael Liebert - Niederösterreich Werbung Thallern - história na Dunajskej cyklotrase, (c) Andreas Hofer - Niederösterreich-Werbung

Najobľúbenejšou cyklistickou trasou celého Rakúska je Dunajská cyklotrasa, na ktorú sa môžete napojiť priamo z Bratislavy. Na Rakúskej strane sa vám otvára historický región Wachau, ktorý môžete obdivovať z jeho dobrodružnej stránky. Jedinečnú kombináciu historických zámkov, hradov, mnohých viech a lahodného vína jednoducho musíte aspoň raz zažiť. Dunajská cyklotrasa patrí nielen k najobľúbenejším, ale aj najkrajším cyklotrasám Európy. Vedú popri nej mnohé kultúrne zastávky a dunajské pláže s plytkou vodou, v ktorých sa počas horúcich letných dní môžete ovlažiť. 

 

Turistické zážitky po Viedenskom alpskom oblúku

Viedenský alpský oblúk, (c) www.walking-chair.com 

výhľad počas turistiky cez Viedenský alpský oblúk, (c) Robert Herbst - Niederösterreich-Werbung

Turistický chodník Viedenského alpského oblúka ponúka skutočný raj výhľadov. Vďaka dobrému značeniu sa k nim dostanete prakticky kedykoľvek a krásu Viedenských Álp si vychutnáte aj počas kratších turistických úsekov. Viedenský alpský oblúk je 300 km dlhý turistický chodník naprieč Viedenskými Alpami s 19 úsekmi a 21 regionálnymi turistickými trasami. Pokiaľ sa pýtate, čo vás na nich čaká, tak sú to hlavne krásne kopce, hrady a opevnené kostoly pohoria Bucklige Welt. V oblasti Schwaigenland vás zas čakajú horské pastviny , vo vysokohorskom teréne v okolí vrchov Rax a Schneeberg (2 076 m n.m.) si môžete vyskúšať poriadne stúpanie a Gutensteinské Alpy vás očaria  úžasnými krasovými planinami pohoria Hohe Wand a údolím Piestingtal.

 

Duchovná cesta popri viniciach

mierne kopce počas Svätojakubskej cesty, (c) Wurnig - Weinviertel Tourismus GmbH  

Úplne iný zážitok nájdete v regióne Weinviertel, kde vás 153 km dlhá Svätojakubská cesta z obce Drasenhofen do Kremsu (Krems and der Donau) prevedie miernymi kopcami. Najväčším lákadlom je najmä pokojná príroda, v ktorej sa turisti i pútnici ponárajú do vlastných myšlienok. Počas putovania sa dostanete do Poysdorfu, vinárskeho mesta Rakúska, ako aj Buschbergu a Michelbergu, kde zažijete úžasný výhľad na úrodné vinice.

 

Na bicykli za kulinárskym pôžitkom

bicyklovanie a pôžitok vo Viedenskom lese, (c) Raimo Rudi Rumpler - Wienerwald Tourismus GmbH  

Cyklodovolenkári a gastronomickí nadšenci si môžu vychutnať všetko najlepšie, čo región Viedenského lesa (Wienerwald) ponúka. Cyklistiku cez svieže lesy i rozsiahle vinice a slávnostné zakončenie dňa s najlepšími vínami. Zo skvelých cyklotrás sa budú tešiť začiatočníci, profesionálni a aj horskí cyklisti.

 

Navštívte rakúsky Grand Canyon

roklina Ötschergräben, (c) Robert Herbst - Niederösterreich-Werbung  

Vrch Ötscher je už oddávna dolnorakúskou vlajkovou loďou, pretože jeho okolie ponúka najrôznejšie turistické možnosti pre každého milovníka hôr. Svojím prírodným divadlom rezervácia Ötscher-Tormäuer nadchýna turistov z celého sveta. Či už kvapľovou jaskyňou s pravekými skalami alebo nevšednými vápencovými útvarmi. S nadmorskou výškou 1 893 m je Ötscher symbolom a najvyšším vrchom regiónu Mostviertel. Vyskúšať si môžete aj chodník Rauhe Kamm, ktorý patrí k najnáročnejším skalolezeckým výstupom Dolného Rakúska. Pod vrchom Ötscher nájdete roklinu s názvom Ötschergräben, ktorá je nazývaná aj ako "Rakúsky Grand Canyon". Ponúka množstvo objaviteľských túr - od pohoria Gemeindealpe, až po vodopád Lassingfall, alebo si môžete vyskúšať pohodlnú lanovku Ötscherlift. Na jej konečnej zastávke si užijete dychberúci výhľad cez panoramatický ďalekohľad na železného ötscherského medveďa.


Zdroj: PR, Dolné Rakúsko (Niederösterreich-Werbung GmbH)

Foto: (c) Robert Herbst - úvodná, (c) pri fotografiách

Textová úprava: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Dolné Rakúsko: 4 tipy na nevšedné zážitky
Publikované: 21.3.2018
Jar patrí medzi najvhodnejšie obdobia, kedy sa oplatí vyraziť do Dolného Rakúska a objavovať jeho krásy. Ujdite zime na bicykli, vydajte sa na nové turistické chodníky, ochutnajte mladé vínka a vychutnajte si horské slnko počas posledných lyžiarskych dní.

Horné Rakúsko: Zimná dovolenka pre celú rodinu bez dlhého cestovania
Publikované: 10.2.2018
Horné Rakúsko je ideálny cieľ zimnej dovolenky pre celú rodinu. Lyžiarske strediská sú z Čiech, ale aj zo Slovenska pomerne rýchlo a pohodlne dostupné a majú všetko, čo rodina očakáva.

Dolné Rakúsko: Kam na lyžovačku?
Publikované: 27.12.2017
Lyžiarske strediská Dolného Rakúska sa nachádzajú len kúsok od Bratislavy. Nadšencov lyžovania a zimných športov tu čaká viacero lyžiarskych stredísk, 200 kilometrov zjazdoviek a približne 100 vlekov.

Dolné Rakúsko: Predvianočná atmosféra na čarovných adventných trhoch
Publikované: 19.11.2017
V predvianočnom období sa Dolné Rakúsko premieňa na krajinu adventných trhov. Nájdete ich takmer všade. Za hradnými a mestskými bránami, v starých zrúcaninách, vo vínnych uličkách, na námestiach i priamo v horách. Prinášame vám výber tých, ktoré vás určite očaria a prinesú nevšedné zážitky.

Dolné Rakúsko: 5 neuveriteľných kulinárskych podujatí
Publikované: 1.9.2017
Celé mestá, mestečká a dediny v Dolnom Rakúsku počas Vinárskej jesene oslavujú zber hrozna a pôžitok z lahodného vína. Osem dolnorakúskych vínnych oblastí sa počas tohto obdobia spája a spoločne vytvoria až 830 km dlhú vínnu cestu, ktorá patrí medzi najdlhšie vínne cesty na svete.

Dolné Rakúsko:  Najkrajšie historické miesta
Publikované: 18.11.2015
Jeseň je v plnom prúde a s ňou aj pekné počasie, preto sme sa rozhodli inšpirovať vás k návšteve susedného Dolného Rakúska, ktoré priam pozýva objavovať históriu. Okrem najznámejšieho zámku Schloss Hof, ponúka táto spolková krajina aj niekoľko svetových historických unikátov, ktoré postupne predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Dolné Rakúsko: Cyklistický raj uprostred Európy
Publikované: 19.4.2017
Sieť cyklistických chodníkov s celkovou dĺžkou viac ako 4 200 kilometrov, osem top cyklotrás s premyslenou infraštruktúrou, cykloregióny s tematickým zameraním, hviezdicové cyklistické chodníky, novozriadené bike parky, traily a rodinné cyklochodníky, to všetko na vás čaká v Dolnom Rakúsku.

Dolné Rakúsko: Kam sa oplatí ísť na bicykli
Publikované: 1.5.2016
Pomaly ale iste už začína cyklistická sezóna, preto je najvyšší čas vytiahnuť svojho dvojkolesového tátoša z garáže alebo pivnice, poumývať ho, namazať, dofúkať kolesá a vydať sa za dobrodružstvom. Pre tých čo radi objavujú svet na kolesách, sme pripravili zopár zaujímavých tematických okruhov u našich susedov.

Dolné Rakúsko: Jesenné pôžitky
Publikované: 9.10.2016
V Dolnom Rakúsku už naplno začala prebiehať jeseň, ktorá sa neodmysliteľne spája s vínom. Viac ako 100 dolnorakúskych obcí pripravuje pestré slávnosti, počas ktorých je stredobodom pozornosti víno, krajina a pôžitok.

Dolné Rakúsko: Letné osvieženie, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I.
Publikované: 19.6.2016
Ak neviete kam na letnú dovolenku, hory sú skvelou alternatívou k dovolenke pri mori. Osvieži vás horský vietor a slniť sa môžete na lesných čistinkách a terasách. Žiadne preplnené kúpaliská, zápchy ani hučiace klimatizácie. Iba krásne hory, krištáľové plesá a útulné chaty. Tak neváhajte a poďte s nami na jednodňový výlet, víkendový pobyt či celú letnú dovolenku do dolnorakúskych hôr.

Dolné Rakúsko: Letné osvieženie, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách II.
Publikované: 26.6.2016
Po tom ako sme minulý týždeň zakúsili trochu z krásy dolnorakúskych hôr a miest, budeme dnes v tipoch na výlety pokračovať. Prvou zastávkou bude azda jedna z najobľúbenejších chát v Dolnom Rakúsku presnejšie v Göstlingu - ÖTK Schutzhaus Hochkar, v ktorej na vás po výstupe čaká útulné ubytovanie a tá najlepšia kuchyňa.

Dolné Rakúsko: Letné osvieženie, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách III.
Publikované: 3.7.2016
V dvoch predchádzajúcich častiach nášho mini seriálu o tipoch na výlety v dolnorakúskych horách sme si predstavili miesta, ktoré by ste počas leta rozhodne mali navštíviť. Dnes nebude tomu inak.

Dolné Rakúsko: malebná dedinka Mitterbach
Publikované: 7.2.2011
Mitterbach je neveľká dedinka ležiaca v čarokrásnej prírode spolkovej krajiny Dolné Rakúsko. V posledných rokoch ju čoraz viac objavujú aj návštevníci zo Slovenska a Čiech, a to nielen pre jej polohu v lone prírody, nenáročnú časovú dostupnosť a dobré cestné spojenie, ale tiež pre množstvo pamiatok a zaujímavostí nachádzajúcich sa v jej okolí.

Dolné Rakúsko: Na bicykli rôznorodou krajinou
Publikované: 6.5.2015
V týchto dňoch sa nám do rúk dostala celkom nová cyklomapa Dolného Rakúska, ktorá ponúka okrem 7 hlavných TOP cyklistických okruhov aj cyklotrasy vhodné pre rodiny s deťmi i náročnejšie horské cyklocesty, ale predovšetkým celkom nové tipy na hviezdicové výlety so zážitkovými miestami a atrakciami.

Dolné Rakúsko: nezabudnuteľné výletné miesta
Publikované: 19.8.2015
Ak hľadáte tipy na zaujímavé výlety, tak v neďalekom Dolnom Rakúsku ich dozaista nájdete. Počas horúceho leta sa môžete schladiť plavbou po najväčšom podzemnom jazere v Európe alebo cestovať v čase nostalgickým expresom. Milovníci zvierat a prírody si môžu pozrieť ich život pod vodnou hladinou v prírodnom parku Unterwasserreich a vydať sa pozorovať medvede z Arbesbachu. A to zďaleka nie je všetko.

Dolné Rakúsko: Unikátne miesta a divoká letná príroda
Publikované: 12.8.2015
Leto je ako stvorené na turistiku a s ňou spojené výnimočné zážitky. Nedávno sme boli na návšteve Dolného Rakúska, kde sme absolvovali niekoľkodňovú túru, ale aj vychádzky po historických chodníkoch. Spoznávali sme divokú prírodu a v nasledujúcich riadkoch vám naše putovanie priblížime a možno vás aj inšpirujeme.

Dolné Rakúsko: Úžasná rodinná lyžovačka
Publikované: 25.12.2016
Mierne kopce, na ktorých sa deti nebudú báť a dospelí nudiť, veľkorysé lyžiarske svahy a vleky bez čakania v radoch - to je Dolné Rakúsko. Na väčšine kopcov prevažujú modré zjazdovky, ktoré dopĺňajú zábavné parky, freerideové terény, večerné lyžovanie a samozrejme i strmšie zjazdovky pre športovcov. Jednoducho každý si nájde to svoje! A to všetko len kúsok za hranicami.

Cyklovýlet: Hainburg -Schloss Hof
Publikované: 6.8.2013
Stredoveké mestečko Hainburg bolo zaujímavou zástavkou v našom putovaní na bicykloch. Dnes budeme pokračovať cez dlhý most, dve rakúske obce, až po najväčší barokový zámocký komplex v Rakúsku - Schloss Hof.

Cyklovýlet: Schloss Hof - Bratislava
Publikované: 14.8.2013
V záverečnej časti nášho cyklovýletu sa vyberieme z najväčšieho barokového zámockého komplexu v Rakúsku - Schloss Hof, cez novopostavený Cyklomost slobody, až do mestských častí hlavného mesta Slovenska - Bratislavy.


Súvisiaca fotogaléria

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolnom Rakúsku II.
V predošlej fotogalérií sme zo sedla bicykla obdivovali krásy prírody, zaujímavých zákutí a miest...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolnom Rakúsku I.
Bratislava a jej okolie ponúka priam ideálne možnosti pre cykloturistiku. A tak sme sa rozhodli (...

Rakúsko: zámocký komplex Schloss Hof
Preneste sa spolu s nami do obdobia baroka, ktoré môžete obdivovať počas návštevy najväčšieho bar...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jar v meste

1. 3. – 30. 4. 2018
1. cena:
Rodinná vstupenka do Parku miniatúr v obci Podolie
2. cena:
publikácia Jezuitský kostol v Bratislave od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Trojdňový pobyt v malej chatke s polpenziou od RZ Bystrička na Orave
2. cena redakcie:
Darčeková poukážka na vstupenky do Divadla Nová scéna
3. cena redakcie:
publikácia Dejiny jezuitov v Bratislave do roku 1773 od vydavateľstva Dobrá kniha

Aktuality:

26.4.2018
Od polovice apríla má vila Löw-Beer v Brne nový prehliadkový okruh, ktorý návštevníkov prevedie doposiaľ neprístupnými priestormi technického zázemia vily a zoznámi ich s unikátnym systémom teplovzdušného vykurovania.
25.4.2018
Raz v roku zakvitne Trnavské Trojičné námestie kvetmi, a to pri príležitosti konania podujatia Májový kvet, ktoré sa uskutoční od 9. do 11. mája 2018.
24.4.2018
Tohtoročná jarná etapa Flory Olomouc zaháji oslavy 60. výročia kvetinových výstav v Olomouci a ponesie narodeninový názov Pugét pre Floru. Potrvá od štvrtka 23. do nedele 26. apríla. Kytice doslova zaplavia priestor celého pavilónu. V netradičných priestorových inštaláciách sa budú vznášať nad hlavami a umožnia vám tak jedinečný kontakt s exponátmi.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - KAMBODŽA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 26. 4. 2018
sviatok:Jaroslava
dnes:
štvrtok 26.4.
16 °C
zajtra:
piatok 27.4.
20 °C