www.infoglobe.sk » ČR: Špindlerův Mlýn – mestečko v samotnom srdci Krkonôš – VIDEO

ČR: Špindlerův Mlýn – mestečko v samotnom srdci Krkonôš – VIDEO

Publikované: 31.7.2018
Ak sa chystáte na výlet do najvyšších českých hôr, tak v akomkoľvek ročnom období vám ako jedna z najlepších základní poslúži mestečko Špindlerův Mlýn. Leží na samom konci cesty, ktorá vedie z Vrchlabí údolím proti prúdu rieky Labe až k úpätiu Krkonôš.

Špindlerův Mlýn snáď odjakživa ponúka jedny z najlepších podmienok pre lyžiarov – či už pre zjazd, alebo bežky. Dnes tu nájdete 4 lyžiarske strediská, ktoré môžete v priebehu dňa striedať na jeden skipas bez obmedzenia. Zjazdovky na Medvědíne, Svätom Petre, Horných Mísečkách a Labskej ponúkajú dohromady viac než 25 kilometrov lyžiarskych tratí pre všetky kategórie lyžiarov – od úplných začiatočníkov až po ostrieľaných lyžiarov.

oblasť Svätý Peter   Špindlerův Mlýn

Zimná sezóna tu je síce dlhá, no návštevníci Špindlerovho Mlyna neprídu skrátka ani v lete. Vychádza odtiaľ totiž niekoľko významných turistických a cyklistických trás a športové vyžitie ponúka aj samotné mesto.

v centre   v centre

Určite navštívte prameň rieky Labe, Snežné jamy a Labskú búdu – buď vyrazte po náučnom chodníku cez Horné Mísečky, alebo sa nechajte vyviezť lanovkou na Medvedín, ktorá vám cestu výrazne uľahčí. Zo „Špindlu” môžete po červenej asi 10 km dlhej trase s prevýšením niečo vyše 1 000 metrov peši vyšliapať aj na Snežku. Ak by ste radšej zvolili dlhšiu trasu s menším stúpaním, využite modrú značku údolím Bieleho Labe.

Špindlerův Mlýn   Špindlerův Mlýn

Špindlerovská hospoda   Špindlerův Mlýn

Samotný Špindlerův Mlýn ponúka okrem iného aj aquapark a wellness centrum Vodný raj či lanové centrum. Pri príjazde do mesta budete míňať nápadnú hrádzu Labskej priehrady, kde na vás čaká jeden z adrenalínových zážitkov – prejazd Labe vo výške až 29 metrov na obrej lanovej hojdačke. Prípadne môžete celú hrádzu zlaniť a následne späť celú výšku 35 metrov vyliezť po kamenných výstupkoch. Samozrejme s istením a pod dohľadom skúsených inštruktorov.

Labská přehrada

Mesto pre návštevníkov ponúka asi 10 tisíc lôžok, no aj tak v priebehu letnej aj zimnej sezóny odporúčame hľadať ubytovanie s predstihom. Špindlerův Mlýn totiž právom patrí k najobľúbenejším športovým a turistickým destináciám v Čechách, navyše sem v poslednom období prichádza stále viac a viac návštevníkov zo susedného Poľska.

GPS: 50°43'38.9"N 15°36'19.5"E

 

Text, foto a video: Matouš Vinš

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

ČR, Jánské Lázně – Cesta korunami stromov Krkonoše
Publikované: 7.6.2018
Na západnom okraji Jánských Lázní, smerom na Černý Důl, bola ani nie pred rokom otvorená ďalšia cesta v korunách stromov. V Českej republike je to v poradí už tretia drevená rozhľadňa smerujúca do oblakov. Obdobné stavby sa tešia z návštevnosti aj u nemeckých susedov.

ČR, Harrachov – kolíska českého lyžovania – VIDEO
Publikované: 7.8.2018
Pod Čertovou horou v Krkonošiach sa na riečke Mumlave rozkladá horské letovisko Harrachov. Práve majiteľ tunajšieho panstva – gróf Jan Harrach – priviezol do Čiechv v 19. storočí prvé lyže a onedlho sa tu začali prevádzkovať prvé zimné športy.

ČR, Krkonoše: Vrchlabí
Publikované: 8.9.2016
Schádzate z kopca do údolia, ktoré dookola zvierajú zelené hory. Kontrastne vás oslní žiarivo biela farba budov výrobnej automobilky. Sú to haly Škodovky, kde sa od roku 2012 vyrábajú prevodovky. Naša cesta ale smeruje ďalej do centra. Dominantou Vrchlabí je miestny zámok a chrám sv. Vavrinca, ktorého veža sa mi len ťažko vojde do záberu fotoaparátu.

ČR, Příchovice – dedinka pre lyžiarsku dovolenku
Publikované: 11.3.2017
Pokiaľ radi lyžujete, jazdíte na snowboarde alebo na bežkách, určite by ste mali zvážiť pobyt v horskej dedine Příchovice. Táto dedinka je súčasťou obce Kořenov a leží na rozhraní Jizerských hôr a Krkonôš v dobrej dostupnosti do Harrachova či Rokytnice nad Jizerou. Z Prahy sa sem dostanete po ceste E65 a ubytovať sa dá napríklad v jednom z miestnych štýlových zrubov.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Najkrajšie miesta

1. 7. – 31. 8. 2018
1. cena:
Športové príručné tašky značky Ellehammer bags + zákaznícka karta so zľavou 10% od AutoTeam Stupava
2. cena:
Dekoratívna vonná sviečka + zákaznícka karta so zľavou 7% od AutoTeam Stupava
3. cena:
Štýlové „podpivníky“ + zákaznícka karta so zľavou 5% od AutoTeam Stupava
1. cena redakcie:
Splav rieky Dunajec na rafte pre 2 osoby od RaftingDunajec.sk
2. cena redakcie:
Luxusné pero značky Sheaffer v drevenom puzdre
3. cena redakcie:
Knihy z edície Po Slovensku od rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

19.8.2018
Navštívte Medzinárodné stretnutie zbojníkov v Terchovej, ktoré sa uskutoční od 31. augusta do 1. septembra 2018. Tento rok vás čaká atraktívny program plný hudby, spevu, zábavy, súťaží, napätia a zbojníckej poživne.
18.8.2018
Na minuloročný prvý ročník detského festivalu nadväzuje pre veľký úspech druhý ročník. Ten sa koná v nedeľu 19. augusta v záhrade kláštora, kde miestni tráva voľný čas so svojimi ratolesťami.
17.8.2018
Najnavštevovanejšia akcia na severovýchode Slovenska - tradičný Bardejovský jarmok, privíta od štvrtka 23. do nedele 26. augusta 2018 tisícky návštevníkov. Pripravený je bohatý kultúrny program, v ktorom zažiaria fantastickí umelci a o spokojnosť návštevníkov sa postará viac ako 500 trhovníkov.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ARGENTÍNA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 19. 8. 2018
sviatok:Lýdia
dnes:
nedeľa 19.8.
33 °C
zajtra:
pondelok 20.8.
33 °C