www.infoglobe.sk » ČR: Špindlerův Mlýn – mestečko v samotnom srdci Krkonôš – VIDEO

ČR: Špindlerův Mlýn – mestečko v samotnom srdci Krkonôš – VIDEO

Publikované: 31.7.2018
Ak sa chystáte na výlet do najvyšších českých hôr, tak v akomkoľvek ročnom období vám ako jedna z najlepších základní poslúži mestečko Špindlerův Mlýn. Leží na samom konci cesty, ktorá vedie z Vrchlabí údolím proti prúdu rieky Labe až k úpätiu Krkonôš.

Špindlerův Mlýn snáď odjakživa ponúka jedny z najlepších podmienok pre lyžiarov – či už pre zjazd, alebo bežky. Dnes tu nájdete 4 lyžiarske strediská, ktoré môžete v priebehu dňa striedať na jeden skipas bez obmedzenia. Zjazdovky na Medvědíne, Svätom Petre, Horných Mísečkách a Labskej ponúkajú dohromady viac než 25 kilometrov lyžiarskych tratí pre všetky kategórie lyžiarov – od úplných začiatočníkov až po ostrieľaných lyžiarov.

oblasť Svätý Peter   Špindlerův Mlýn

Zimná sezóna tu je síce dlhá, no návštevníci Špindlerovho Mlyna neprídu skrátka ani v lete. Vychádza odtiaľ totiž niekoľko významných turistických a cyklistických trás a športové vyžitie ponúka aj samotné mesto.

v centre   v centre

Určite navštívte prameň rieky Labe, Snežné jamy a Labskú búdu – buď vyrazte po náučnom chodníku cez Horné Mísečky, alebo sa nechajte vyviezť lanovkou na Medvedín, ktorá vám cestu výrazne uľahčí. Zo „Špindlu” môžete po červenej asi 10 km dlhej trase s prevýšením niečo vyše 1 000 metrov peši vyšliapať aj na Snežku. Ak by ste radšej zvolili dlhšiu trasu s menším stúpaním, využite modrú značku údolím Bieleho Labe.

Špindlerův Mlýn   Špindlerův Mlýn

Špindlerovská hospoda   Špindlerův Mlýn

Samotný Špindlerův Mlýn ponúka okrem iného aj aquapark a wellness centrum Vodný raj či lanové centrum. Pri príjazde do mesta budete míňať nápadnú hrádzu Labskej priehrady, kde na vás čaká jeden z adrenalínových zážitkov – prejazd Labe vo výške až 29 metrov na obrej lanovej hojdačke. Prípadne môžete celú hrádzu zlaniť a následne späť celú výšku 35 metrov vyliezť po kamenných výstupkoch. Samozrejme s istením a pod dohľadom skúsených inštruktorov.

Labská přehrada

Mesto pre návštevníkov ponúka asi 10 tisíc lôžok, no aj tak v priebehu letnej aj zimnej sezóny odporúčame hľadať ubytovanie s predstihom. Špindlerův Mlýn totiž právom patrí k najobľúbenejším športovým a turistickým destináciám v Čechách, navyše sem v poslednom období prichádza stále viac a viac návštevníkov zo susedného Poľska.

GPS: 50°43'38.9"N 15°36'19.5"E

 

Text, foto a video: Matouš Vinš

Hudba: Dexter Britain

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

ČR, Jánské Lázně – Cesta korunami stromov Krkonoše
Publikované: 7.6.2018
Na západnom okraji Jánských Lázní, smerom na Černý Důl, bola ani nie pred rokom otvorená ďalšia cesta v korunách stromov. V Českej republike je to v poradí už tretia drevená rozhľadňa smerujúca do oblakov. Obdobné stavby sa tešia z návštevnosti aj u nemeckých susedov.

ČR, Adršpašsko-teplické skaly – prekrásne pieskovcové mesto – VIDEO
Publikované: 28.8.2018
Medzi Adršpachom a Teplicami nad Metují vo východných Čechách nájdete jedno z najkrajších miest v Čechách. Vďaka pôsobeniu vody, vetra a mrazu tu za milióny rokov vzniklo úchvatné skalné pieskovcové mesto, ktorým vás teraz krátko prevedieme.

ČR, Harrachov – kolíska českého lyžovania – VIDEO
Publikované: 7.8.2018
Pod Čertovou horou v Krkonošiach sa na riečke Mumlave rozkladá horské letovisko Harrachov. Práve majiteľ tunajšieho panstva – gróf Jan Harrach – priviezol do Čiechv v 19. storočí prvé lyže a onedlho sa tu začali prevádzkovať prvé zimné športy.

ČR, Krkonoše: Vrchlabí
Publikované: 8.9.2016
Schádzate z kopca do údolia, ktoré dookola zvierajú zelené hory. Kontrastne vás oslní žiarivo biela farba budov výrobnej automobilky. Sú to haly Škodovky, kde sa od roku 2012 vyrábajú prevodovky. Naša cesta ale smeruje ďalej do centra. Dominantou Vrchlabí je miestny zámok a chrám sv. Vavrinca, ktorého veža sa mi len ťažko vojde do záberu fotoaparátu.

ČR, Příchovice – dedinka pre lyžiarsku dovolenku
Publikované: 11.3.2017
Pokiaľ radi lyžujete, jazdíte na snowboarde alebo na bežkách, určite by ste mali zvážiť pobyt v horskej dedine Příchovice. Táto dedinka je súčasťou obce Kořenov a leží na rozhraní Jizerských hôr a Krkonôš v dobrej dostupnosti do Harrachova či Rokytnice nad Jizerou. Z Prahy sa sem dostanete po ceste E65 a ubytovať sa dá napríklad v jednom z miestnych štýlových zrubov.


Súvisiace video

ČR, Adršpašsko-teplické skaly – prekrásne pieskovcové mesto
Dnes sa spolu s nami pozriete do krásneho kúta Českej republiky, do Adršpašsko-teplických skál. C...

ČR, Harrachov – kolíska českého lyžovania
To práve tu sa začali prevádzkovať zimné športy, v 19. storočí sem gróf Jan Harrach priviezol prv...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Farby jesene

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Kniha Rozprávanie ruského pútnika + sada vitamínov
2. cena:
Elegantná dámska kabelka a prívesok
3. cena:
Termopohár, magnetka a muzikálové CD
1. cena redakcie:
Pobyt pre dve osoby na dve noci v 4* hoteli Piroška (Maďarsko)
2. cena redakcie:
Poukážka na 5 vstupov do LADY FITNESS s profesionálnym trénerom a k tomu špeciálne nápoje zdarma
3. cena redakcie:
Luxusný príbor značky Berndorf

Aktuality:

23.10.2018
Masarykova stanica (Masarykovo nádraží) a jej okolie sa v budúcnosti zmení na nepoznanie. Do konečnej podoby bude môcť prehovoriť aj verejnosť. V týždni od 22. októbra začínajú konzultácie o návrhu pre verejnosť. Môžete tak ovplyvniť podobu verejného priestranstva, občianskej vybavenosti a zelene.
22.10.2018
Plynulé prepojenie Bardejovských kúpeľov s mestom Bardejov prinesie nový turistický singletrack HERKULES pre cyklistov i peších, ktorý dokončuje v týchto dňoch miestna oblastná organizácia cestovného ruchu.
21.10.2018
Nenechajte si ujsť nočné prehliadky Beckovského hradu, ktoré budú prebiehať v utorok 30. a stredu 31. októbra, vždy o 18:00, 19:00, 20:00 a 21:00.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MJANMARSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 23. 10. 2018
sviatok:Alojza
dnes:
utorok 23.10.
14 °C
zajtra:
streda 24.10.
13 °C