www.infoglobe.sk » ČR, Hůrka u Lipna – miesto pre dovolenkou so všetkým, čo k tomu patrí

ČR, Hůrka u Lipna – miesto pre dovolenkou so všetkým, čo k tomu patrí

Publikované: 3.9.2018
Pokiaľ sa chystáte na zimnú alebo letnú dovolenku k Lipnu, vašej pozornosti nesmie uniknúť malebná dedinka Hůrka. Táto lokalita je usadená na brehu najširšieho miesta priehrady, kde nájdete s celou rodinou pokoj a pritom máte všetku zábavu na dosah.

Ešte ste o dedinke Hůrka, ktorá leží medzi Černou v Pošumaví a Hornou Planou, nepočuli? Nie nadarmo sa hovorí, že Hůrka je obec, kde je Lipno najširšie, najteplejšie a najmokrejšie. Ono je to skutočne tak. Pri Hůrke sa lipenská priehrada otvára a pri kúpaní sa tak cítite ako na mori. Obzvlášť, keď sa vietor pohráva s vlnkami.

Hůrka, letecký pohľad

Lipensko je turisticky veľmi obľúbené a ľudia sem prichádzajú na dovolenky prakticky celoročne. V lete kvôli rybárčeniu, kúpaniu, turistike, cyklistike, in-line korčuľovaniu a rozmanitosti aktivít pre deti aj dospelých. No a v zime, pretože české ski areály Frymburk a Lipno nad Vltavou sú blízko a prvotriedny rakúsky ski areál Hochficht je „za humnami“.

Za zmienku stojí aj blízka netradičná zábava, ktorú v žiadnom inom regióne nenájdete. Napríklad Cesta korunami stromov, detské Kráľovstvo lesa, bobová dráha a ďalšie aktivity rozosiate pozdĺž celého brehu Lipna.

hlboké šumavské lesy okolo Lipna

Počas sezóny panuje na Lipensku čulý ruch, ktorý nemusí každému vyhovovať. A Hůrka je práve taký malý rajský ostrovček pokoja, ktorý je od všetkého hemženia bokom a zároveň na skok.

Ponúka perfektné ubytovanie pri Lipne a všetok komfort v podobe niekoľkých reštaurácií, možnosti zachytať si ryby v súkromnom chove pstruhov – v „Pstruhařství Hůrka“, vykúpať sa alebo si požičať motorový čln a spoznať Lipno z vodnej hladiny.

západ slnka v Hůrke

Keď sa vám zachce výletovať a opustiť božský pokoj, nie je nič jednoduchšie než vyraziť do voňavých šumavských lesov hneď za Hůrkou. Buď sa môžete len tak túlať krajinou, alebo využiť značené turistické trasy, ktoré plynule nadväzujú na zaujímavý náučný chodník Adlaberta Stiftera. Pre milovníkov chôdze tým však možnosti ešte len začínajú. Ľahko dostupné je napríklad aj blízke Plešné jazero a majestátny vrchol Plechý.

Poloha Hůrky je tiež veľmi priaznivá pre cyklistov. Vinie sa tu hojdavá cyklotrasa, ktorá vás jedným smerom zavedie cez Hornú Planú a Novú Pec, trebárs až k technickej zaujímavosti, k Schwarzenberskému plavebnému kanálu. Na druhú stranu vás cyklotrasa zavedie cez Frymburk do Lipna nad Vltavou.

cyklotrasa okolo Lipna

V lete si však najviac užijete kúpanie vo vode, ktorá je tak akurát. Krásne piesčité pláže v Hornej Planej a v Černej v Pošumaví sú ideálne pre celé rodiny vďaka mierne klesajúcim brehom. Jedinečným zážitkom je možnosť požičať si motorový čln, objaviť si svoje miestečko na kúpanie alebo si dať lahodný koktejl v štýlovom koktejlovom bare Windy Point pri Černej.

zvezte sa na motorovom člne

Nech už ste priaznivci aktívneho odpočinku, alebo dávate prednosť leňošeniu, Hůrka je vynikajúce a pokojné miesto pre vašu dovolenku.

 

GPS: 48°44'58.6"N 14°04'32.7"E

Text a foto: Ubytovanie na jedničkuDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

ČR: Lipenská priehrada na in-line korčuliach
Publikované: 18.9.2017
Síce už vonku trochu fúka, ale to nie je pre športových nadšencov žiadna prekážka. Pobrežná osvetlená in-line cesta s ľahkým charakterom vytvorila športovú infraštruktúru medzi dvoma juhočeskými mestami: Frymburkom a Lipnom nad Vltavou.

Černá v Pošumaví: nová cyklotrasa už budúci rok
Publikované: 18.9.2018
V roku 2019 by mala byť dokončená cesta pre cyklistov vedúca vedľa hrádze medzi veľkým a malým Lipnom. Hrádza tu roztína hladinu lipenského jazera na dve časti a cyklotrasa povedie asi pol metra nad hladinou. Tento prepojovací úsek celého Lipencka prinesie úľavu cyklistom, turistom, rybárom aj tunajším kempom.

Lipno – české more plné drakov – VIDEO
Publikované: 18.2.2010
Kto by si na priehradu Lipno plánoval dovolenku výhradne na leto, prišiel by o veľa radovánok. Ak totiž mrzne ako v tomto roku, jej hladina sa premení na priestor skrývajúci nebývalé možnosti.

ČR: Novohradské hory – hrad Nové Hrady, Terčino údolie a panenská príroda
Publikované: 28.4.2016
Príroda Novohradských hôr mala šťastie, ľudia ju v minulom storočí nemali šancu veľmi ovplyvňovať. Odľahlé pohorie s nadmorskou výškou okolo 1 000 m bolo osídlené nemeckým obyvateľstvom, ktoré bolo po vojne vysťahované, a celé územie v pohraničnom pásme sa stalo neprístupným. Ak si odmyslíme krivdu na pôvodnom obyvateľstve, efekt je pozitívny – hlboké lesy, čistý vzduch, nedotknutá príroda a napodiv ani 25 rokov po sprístupnení sem neprúdia davy turistov ako na neďalekú Šumavu.

ČR, Třeboň - Historické mesto obklopené rybníkmi
Publikované: 10.8.2017
Malebné mesto so zachovalým historickým jadrom leží v juhočeskej krajine plnej rybníkov, no nielen tie ho preslávili.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné potulky

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Balíček prekvapení z Divadla Nová scéna
2. cena:
Knižná publikácia Madagaskar - moja láska
3. cena:
Dve vstupenky na komédiu s pesničkami - KLIMAKTÉRIUM... a čo?
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci vo Villa Credo , Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Balíček kozmetiky od spoločnosti ALDA SLOVAKIA
3. cena redakcie:
Bluetooth reproduktor JBL GO 2

Aktuality:

23.4.2019
V dňoch 26.–28. apríla vás na českobudějovickom výstavisku čakajú špeciality z celého sveta, súťaže o zaujímavé ceny a sprievodný program. Veľtrh Travel & Gastro ponúkne nové turistické destinácie a stretnutie odborníkov v cestovnom ruchu.
22.4.2019
Príďte zažiť Thurzove slávnosti a odomknúť Oravský hrad do novej letnej turistickej sezóny počas posledného aprílového víkendu, t. j. 27. a 28.4. 2019.
21.4.2019
Hlavné mesto Slovenska vás pozýva na 16. ročník obľúbeného podujatia s bohatým programom pre všetkých, ako aj na mestský open air festival Bratislavský majáles.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAROKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 23. 4. 2019
sviatok:Vojtech