www.infoglobe.sk » Aktuality

Plzeň: Festival svetla Blik Blik 2018

Publikované: 13.3.2018
Piatok 17. a sobotu 18. marca sa uskutoční už tretí ročník plzenského festivalu Blik Blik. Svetelné inštalácie budú obidva dni od 18. do 23. hodiny prístupné zdarma. Čaká vás prechádzka historickým centrom Plzne, ktorá pokračuje do neďalekej malebnej štvrte Roudná. Svetelným inštaláciám sa nevyhne ani areál plzenského pivovaru.

Trasa povedie z centra mesta cez Rooseveltov most a ulicu Pod Všetkými svätými až k barokovému „špejcharu“ (sýpke) architekta Augustona. Výnimočne sprístupnený objekt bude hostiť digitálnu inštaláciu Noisescape Fina Teemu Mätänee. Po premiére na pražskom festivale Signal sa predstaví aj v Plzni. Hviezdou festivalu bude známy český dizajnér Maxim Velčovský, ktorý na Roudnej inštaluje obrovské lampy „Slnečnice“. Riegrova ulica sa vďaka originálnym lampiónom z balónov Black and White zmení na živý mestský bulvár. 

Na nádvorí Prazdroja vzdá poctu plzenským debnárom inštalácia od plzenského sochára Benedikta Tolara. Svetlom zaliata bude aj rieka Mže, kam nemecký umelec Jürgen Böhm umiesti 20 stanov pripomínajúcich migrantov celého sveta. 

Pripravené sú ale aj ďalšie svetelné inštalácie a objekty. Festival myslí aj na deti. Jedna z inštalácií Demonz bude dokonca určená na hranie a rozbíjanie, ale nemajte obavy, pôjde len o virtuálne vázy a okná. Pre deti bude pripravená aj tvorivá dielňa so svetelnými pohľadnicami.

Po ceste stretnete stánky s občerstvením a niečim na zahriatie.

 

Zdroj a foto: plzen.eu, M. Vodička

Textová úprava: Monika BabickáDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

ČR, Plzeň – mesto piva a (európskej) kultúry - VIDEO
Publikované: 3.11.2015
Pivo Pilsner Urquell pozná asi úplne každý. Tento spodne kvasený svetlý ležiak vznikol v českom kráľovskom meste na pol cesty medzi Prahou a nemeckým Regensburgom. V meste, odkiaľ pochádzajú aj svetovo preslávené lokomotívy Škoda, kde stojí najvyššia kostolná veža Českej republiky a kde nájdete druhú najväčšiu synagógu v strednej Európe. Plzeň je v roku 2015 Európskym hlavným mestom kultúry a tento status si rozhodne zaslúži. Poďte sa s nami pozrieť, čo vás tam čaká!

ČR, Plzeň – Európske hlavné mesto kultúry I.
Publikované: 4.3.2015
Na západe Čiech sa nachádza jedna výnimočná metropola, ktorá ponúka prechádzku bohatou históriou, zaujímavými turistickými atrakciami a v neposlednom rade kultúrnymi zážitkami. Tou metropolou je mesto Plzeň.

Viete, že – najstarší pivovar v ČR
Publikované: 21.11.2010
Známe úslovie „co Čech, to muzikant“, by sa dalo rovnako správne transformovať do spojenia „čo Čech, to pivár…!“ Niekedy nelichotivý primát českého národa sa už akosi vžil a skutočne si len málokto dokáže predstaviť život bez občasného pohára penivého moku...

ČR, Plzeň – Európske hlavné mesto kultúry II.
Publikované: 11.3.2015
Minulý týždeň sme navštívili Európske hlavné mesto kultúry 2015 – Plzeň a dnes budeme v jej objavovaní pokračovať. Zameriame sa prevažne na zážitky a podujatia, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.

ČR: Plzeň – katedrála sv. Bartolomeja
Publikované: 28.12.2017
Katedrála sv. Bartolomeja sa nachádza na plzenskom námestí Republiky. V minulom článku som sa o nej síce zmienila, ale bola by škoda nezoznámiť vás s tak krásnym klenotom Plzne aj z vnútra.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jar v meste

1. 3. – 30. 4. 2018
1. cena:
Rodinná vstupenka do Parku miniatúr v obci Podolie
2. cena:
publikácia Jezuitský kostol v Bratislave od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Trojdňový pobyt v malej chatke s polpenziou od RZ Bystrička na Orave
2. cena redakcie:
Darčeková poukážka na vstupenky do Divadla Nová scéna
3. cena redakcie:
publikácia Dejiny jezuitov v Bratislave do roku 1773 od vydavateľstva Dobrá kniha

Aktuality:

18.3.2018
Aj tento rok nás čaká najväčšia celosvetová kampaň zameraná na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien, ktorá nesie názov Hodina Zeme.
17.3.2018
Za svetový deň vody bol vyhlásený 22. marec, 23. marec zas patrí Svetovému dňu meteorológie. Pri príležitosti osláv vody sa každoročne konajú akcie, počas ktorých môžete navštíviť inak pre verejnosť neprístupné miesta spojené s vodou.
16.3.2018
Festival Crème de la Crème vám už po piatykrát predstaví to najlepšie z francúzskej kinematografie. Tešiť sa môžete na „bouquet“ súťažných a ocenených filmov z áčkových festivalov.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VIETNAM:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 18. 3. 2018
sviatok:Eduard
dnes:
nedeľa 18.3.
2 °C
zajtra:
pondelok 19.3.
3 °C