www.infoglobe.sk » LOKALITY » Hostivické rybníky

Hostivické rybníky - Česká republika

V tejto kategórii nájdete informácie a fotografie pamiatok, nájdete tu takisto zoznam hradov a zámkov, jaskyne, ale aj lyžiarske strediská, cyklotrasykúpele a iné zaujímavé miesta, ktoré sú vhodné (nie len) pre aktívny odpočinok. Pripravili sme pre Vás lokality, ktoré môžu byť atraktívne ako tip na výlet, či pre športové vyžitie. Na www.infoglobe.sk sú spracované slovenské a české lokality. Pokiaľ viete o lokalitách, ktoré by stálo za to navštíviť (aj z iných štátov) a máte ich spracované ako článok, čítajte tu (spolupráca).

 

Hostivické rybníky
Druh lokality: Náučné chodníky
Kontinent: Európa
Štát: Česká republika
Lokácia: okres Praha - západ

Pri mestečku Hostivice, západne od Prahy je sústava rybníkov vybudovaných už v 14.storočí. Tunajšiu pramennú oblasť budujú pieskovce, ktoré majú v podloží nepriepustné bridlice. Voda pieskovcom ľahko prejde a v spodnej časti vytvorí vodonosný horizont. Tento horizont napája všetky miestne pramene. Hostivické rybníky v dobe cisára Rudolfa II. slúžili ako zásobáreň a zdroj vody pre záhrady Pražského hradu. Po jeho smrti sa cisársky dvor presťahoval do Viedne. O záhrady potom už nebol záujem a rybníky sa postupne rušili. V prvej polovici minulého storočia boli rybníky obnovené. Obnovený bol aj Litovický rybník, ktorý je z nich najväčší. Rybári tu vysadili kaprov, liene, úhorov, šťuky, sumce a iné ryby. Môžeme tu vidieť hromady vápna, ktoré slúžia na dezinfekciu a na zníženie kyslosti vody. Okolie Hostivických rybníkov vrátane nich samotných je dnes chránené ako biocentrum, to znamená že územie je dôležité pre zachovanie ekologickej stability krajiny. Spolu s priľahlými mokraďami je vyhlásené za prírodnú pamiatku. V tunajšej krajine zaberajú pomerne rozľahlú vodnú plochu. Vtáky sa tu môžu dobre ukryť a majú tu zastávku aj počas sťahovania na juh. Mnoho vtákov tu aj hniezdi. Keď pôjdeme opatrne okolo brehu, môžeme zahliadnuť kačku divokú, labuť veľkú ako aj mnohé ďalšie vtáky. Na zarastených brehoch hniezdi celá rada ďalších vtákov. Uzrieť ich môžeme len náhodou je, ale väčšinou sa prezradia svojim spevom. V dobe hniezdenia je však vstup do rákosín zakázaný. Večer sa tu môžeme stretnúť s niektorým z tunajších netopierov. V Čechách žije 21 druhov netopierov, z toho až tretinu môžeme zahliadnuť aj tu.

Dĺžka: 2,5 km

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Pohoria
Rieka

Fotosúťaž:

Zimné radovánky

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Vytrvalý dážď alebo Vtedy v Chicagu v Divadle v podpalubí
2. cena:
Kniha Moje írske srdce od Antónie Maštenovej alias Sari OʹDonnelovej
3. cena:
Kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Poukážka pre 2 osoby na 2 noci v Holiday Inn Trnava
2. cena redakcie:
Poukážka na machovanie - 50% zľava z objednávky od Mosslife
3. cena redakcie:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Pľúca v divadle Astorka Korzo´90

Aktuality:

17.2.2019
Portál Infoglobe vás pozýva na tri zaujímavé podujatia, ktoré vám predstavia život, krásu ľadu či prehistorický svet pohľadom vedcov a nadšencov prírody.
16.2.2019
Ďalší z čokoládových festivalov, ktoré sa organizujú vo väčších mestách Českej republiky, sa koná na českobudejovickom výstavisku počas víkendu 22. až 24. februára. Na akcii s vôňou čokolády si pochutnáte, pobavíte sa a možno sa aj niečo priučíte.
15.2.2019
Pani Marcela Kotrčová, majiteľka apartmánov v Nových Hradoch, prišla so zaujímavým nápadom.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - JAPONSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 17. 2. 2019
sviatok:Miloslava
dnes:
nedeľa 17.2.
9 °C
zajtra:
pondelok 18.2.
9 °C