www.infoglobe.sk » Koľko kultúry nájdeme na Slovensku?

Koľko kultúry nájdeme na Slovensku?

Vďaka tejto infografike máte možnosť porovnať import a export kultúrneho bohatsva v Európe.

Kultúrny import export

 

Kultúrny import - export v Európe


Analýza importu a exportu v oblasti kultúry jasne preukazuje, že jednoznačnými lídrami v tejto sfére je Veľká Británia. za ktorou nasleduje Nemecko, Poľko a Taliansko. V TOP 10 krajín s pozitívnou bilanciou exportu a importu kultúrneho bohastva sa umiestnilo aj Slovensko. Pozrite sa s nami na ďalšie zaujímavosti o kultúre v Európe na interkatívnej mape!

 

Koľko toho vyexportuje Slovensko v porovnaní s inými štátmi?


Slovensko exportuje kultúrne bohatstvo v hodnote 216 miliónov EUR ročne, pričom importuje "iba" v hodnote 178 miliónov. To znamená, že ročne zarobíme na kultúre až 38 miliónov EUR. Do kultúrneho bohastva krajín zaraďujeme podľa stránky ec.europa.eu starožitnosti, knihy a noviny, vizuálne umenie, hudobné nástroje, audiovizuálny materiál či architektúru. Pýtate sa, čo asi Slovensko exportuje najviac? Sú to knihy (43,1 milióna EUR) a filmy (25,8 milióna EUR). Slovensko však neexportuje žiadne starožitnosti či mapy. Zaujímavým zistením je aj skutočnosť, že Slovensko exportuje noviny a tlač až v hodnote 16,3 milióna EUR ročne. Slovensko je takisto veľkým importérom filmového a audiovizuálneho umenia a kníh.

 
Vysoký rozdiel medzi importom a exportom kultúrneho bohatstva umožnilo Slovensku pozíciu v prvej desiatke krajín s pozitívnou bilanciou. So ziskom 38 miliónov EUR ročne sa ocitol medzi silnými Európskymi hráčmi ako je Veľká Británia (4,29 mld. EUR), Nemecko (903 miliónov EUR), Poľskom (684 miliónov EUR) a Taliansko (419 miliónov EUR). Naopak najhoršiu bilanciu medzi kultúrnym importom a exportom má Švajčiarsko so stratou 1,263 mld. EUR.

 

Výsledný kultúrny prínos krajiny

Graf

Zdroj: ShopAlike.sk

 

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Malí cestovatelia

1. 5. – 30. 6. 2018
1. cena:
Darčeková poukážka v hodnote 50€ na slnečné alebo dioptrické okuliare vrátane vyšetrenia zraku od ZEISS VISION CENTER - ARENA OPTIK
2. cena:
Nažehlovacia abeceda na textil s topánočkami pre batoľa
1. cena redakcie:
Neobyčajná vysokohorská túra od Tatrica.sk + sada VITAMÍNOV
2. cena redakcie:
Darčeková poukážka na vstupenky do Divadla Nová scéna
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

21.6.2018
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore bude opäť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 23. 7. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
20.6.2018
Bardejov a jeho okolie sa stáva atraktívnou lokalitou pre cyklistov. K doteraz vybudovaným cyklotrasám pribudli ďalšie kilometre. Nový cyklochodník vedie od Mokrolužského mosta v Bardejove, až po odbočku na Mníchovský potok, kde sa napája na obnovenú lesnú cestu s asfaltovým povrchom.
19.6.2018
Pokiaľ sa zaujímate o blahodárne účinky bahna a vyvierajúcich vôd v jednotlivých kúpeľných  mestách, isto príďte v dňoch 21.–24. júna do Lysej nad Labom. Začína tu 9. výstava liečebných kúpeľov, wellness pobytov a relaxácie.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - SRÍ LANKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 21. 6. 2018
sviatok:Alojz
dnes:
štvrtok 21.6.
31 °C
zajtra:
piatok 22.6.
20 °C