www.infoglobe.sk » Kalendár akcií

Kalendár akcií 16.8.2018

Štvrtok 16.8.2018
Všetky akcie
Pridať novú akciu
Upraviť informácie o akcii

Klenoty z múzea

od 14.12.2017 do 28.1.2019

Slovenské národné múzeum - Hudobné múzeum vás pozýva na výstavu Klenoty z múzea - Ako sa zbiera hudba. Výstava prebieha v SNM sídelná budova na Vajanského nábreží 2, Bratislava do 28. januára 2019.

výstava Klenoty z múzea - Ako sa zbiera hudba

Číslo akcie: 16119

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: SNM, Bratislava (Bratislavský kraj)

Spomienka muránskej kameniny

od 15.5.2018 do 2.9.2018

výstava Spomienka muránskej kameninyV utorok 15. mája 2018 o 15.00 hod. sa v priestoroch Gemersko-malohontského múzea uskutoční vernisáž výstavy „Spomienka muránskej kameniny“. Výstava prezentuje vzácne kameninové výrobky manufaktúry v Muráni, ktorá bola založená v roku 1823 Koháryovcami a ktorej majiteľmi sa neskôr stali aj Coburgovci. Výstava potrvá do 2. septembra 2018.  

Výstava Spomienka muránskej kameniny prezentuje výrobky významnej manufaktúry na výrobu kameniny v Muráni, ktorú v roku 1823 založili Koháryovci - jeden z popredných šľachtických rodov v Uhorsku, a ktorej majiteľmi sa neskôr stali Coburgovci.

Manufaktúra vyrábala v prvých rokoch v réžii panstva, v rokoch 1826 – 1840 dávali majitelia manufaktúru do prenájmu. V rokoch 1841 – 1859 viedli podnik vo vlastnej réžii Coburgovci. V roku 1860 bol opäť obnovený systém prenájmu manufaktúry. Po roku 1890 prevzala manufaktúru Prvá uhorská účastinárska spoločnosť spojených sklární so sídlom v Budapešti. Jedným z posledných nájomcov manufaktúry bol v rokoch 1895 – 1903 Jozef Mayer. Po roku 1903 sa činnosť manufaktúry spája s menom Alexandra Totisa  a od roku 1907 s menom Juliusa Ignatha. Svoju činnosť manufaktúra ukončila pravdepodobne v roku 1910.

Na výstave sú prezentované vzácne výrobky z Muráňa z ranného obdobia výroby – výrobky s rodovým erbom Koháry, výrobky s modrým viedenským motívom, taniere s  prelamovaným okrajom, ako aj s obľúbeným motívom viničových listov v zelenom a modrom prevedení. Pozornosť si určite zaslúžia vázy s vrchnákom, datované rokom 1874, ktorých výnimočnosť spočíva v strete čínskeho a krajinného motívu, ako aj pestrá škála výrobkov s motívom vtáčika a kohútika. V neposlednom rade svojou krásou a rozmanitosťou určite zaujmú výrobky zdobené kvetinovým motívom, maľované voľnou rukou i cez šablónu.

Výstava je výsledkom výskumnej úlohy historičky Baníckeho múzea v Rožňave – Mgr. Sylvii Holečkovej. Prezentované sú zbierky Baníckeho múzea v Rožňave, Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote, Múzea Muráň, Múzea vo Svätom Antone, Východoslovenského múzea v Košiciach a predmety súkromných osôb.

Číslo akcie: 16731

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote (Banskobystrický kraj )

Tatranská galéria - august 2018

od 1.8.2018 do 31.8.2018

Viktor FREŠO – Od Tatier k DunajuVýstavy

Viktor FREŠO – Od Tatier k Dunaju

Výstava jedného z najvýznamnejších predstaviteľov súčasnej slovenskej výtvarnej scény, predstaví jeho aktuálne myslenie, aj jeho cesty za 3D realizáciami. Koncentruje sa na jeho materiálne kľúčové sochárske práce – prvýkrát ukázané v takom rozsahu  a premenách.

 

Vernisáž výstavy 3. augusta 2018 o 17.00 h

Výstava potrvá od 3. augusta 2018 do 16. septembra  2018

 

Stála expozícia

Odkryté hodnoty app

Vynovená stála expozícia 130 diel zo zbierkového fondu Tatranskej galérie predstavuje to najlepšie z tvorby takmer 80-tich autorov.

 

Iné podujatia

Koncerty

3.august 2018 o 17.00 h

VENI30 [6] | Cave Songs

Vystúpenie legendárneho súboru súčasnej hudby v rámci vernisáže výstavy Viktora Freša

Branislav Dugovič – klarinet | Michal Matejka – elektrická gitara | Milan Osadský – akordeón

Daniel Matej – laptop, elektrosluch, live-elektronika, objekty, umelecké vedenie

 

Letný tábor malých umelcov

Tatranská galéria v Poprade pripravuje denný- letný- umelecký tábor. Ak chceš zažiť 3 dni plné umenia, kreativity, smiechu a zábavy v krásnom kultúrnom prostredí, tak príď do Tatranskej galérie v Poprade .

2. turnus od 14. 8. do 16. 8. 2018 v čase od 9:00 do 15:00

 

Vila Flóra Starý Smokovec

Výstavy

Jozef Česla – Tajomné savany africké

Výber 20 veľkorozmerných fotografií afrických zvierat nafotených počas jednomesačného pobytu autora v Africkej Keni. Výstava potrvá do 9. septembra 2018

 

Stála expozícia

Tatry v umení

Kolekcia vybraných diel zo zbierok Tatranskej galérie predstavuje krajinomaľbu s tematikou Vysokých Tatier v tvorbe olejomalieb, akvarelov a grafík výtvarníkov spätých s dedičstvom našich veľhôr.

 

Galéria Ferdinand Katona

Stála expozícia TG v Spišskej Starej Vsi

 

Tvorivé dielne

tematické výtvarné workshopy k aktuálnym výstavám a vynovenej stálej expozícii

Číslo akcie: 16946

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Tatranská galéria, Poprad (Prešovský kraj )

Výstava Jindřich Štreit: (Ab)normalizace

od 1.8.2018 do 14.9.2018

CzechTourism Slovensko prináša do Bratislavy  fotovýstavu oceňovaného českého dokumentaristu. Veľkoformátové fotografie Jindřicha Štreita ilustrujú, ako vyzeral život za „socíku“. Výstavou si zároveň pripomíname 50. výročie vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa.

Čiernobiele zábery svetoznámeho fotografa Jindřicha Štreita si budú môcť návštevníci Hviezdoslavovho námestia v Bratislave pozrieť od 1. do 21. augusta 2018. Na outdoorovú výstavu budú nadväzovať ďalšie snímky z tohto cyklu v bratislavskej Prolaika Gallery Restaurant, ktoré budú verejnosti prístupné do 14. septembra 2018.

výstava (AB)normalizace

Výstava približuje život v Československej socialistickej republike v rokoch 1967 až 1989, teda prevažne v dobe tzv. normalizácie. A keďže toto obdobie bolo v skutočnosti niečím abnormálnym, spisovateľ Ludvík Vaculík vymyslel výstave názov (AB)normalizace.

"Zdá sa mi, že všetkých ľudí, ktorých Jindřich Štreit fotografuje, poznáme, dokonca sme na jeho fotografiách tiež priamo alebo v zastúpení. Všetky situácie sme videli, boli sme pri nich. Platí to pre nás, ktorí sme v tom období žili, ale týka sa to i dnešných mladších, nakoľko sa životné situácie a oblečenie zase tak veľmi nezmenili. Hovorím, že je jedno, v ktorom období Štreit fotí, pretože jeho aparát je tak nastavený, že za každého režimu si vyberá rovnakých ľudí a situácie. Vinou svojho aparátu sa náš Jindřich nikdy do žiadnej lepšej, nóbl spoločnosti nedostane. Ale okrem toho sa situácia a naše postavenie veľmi nezmenili: pre neho, pre vás, pre mňa. Štreitovými modelmi sú vždy pracujúci ľudia. Majú vždy rovnaký sexappeal. Je preto pre jeho upracovanú šošovku osviežením vzácny pohľad na cvičenky. Ten pohľad na ich tváre a mrknutie na ich loná, iba mrknutie nám dopriava. Nie je mi známe, že niekedy pristihol celú peknú nahú ženu. Možno nemá ešte všetko vyvolané... Jindra však praje svojim ľuďom i za tej normalizácie dáku radosť, zábavu, potešenie, ale naspodku vždy objavíme vlastne smútok alebo jemnú iróniu."

Ludvík Vaculík, spisovateľ

 

Outdoor výstava Hviezdoslavovo námestie, Bratislava

1. - 21. 8. 2018

Indoor výstava Prolaika Gallery Restaurant, Bratislava

1. 8. - 5. 8. 2018 a 21. 8. - 14. 9. 2018

 

Číslo akcie: 16945

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Bratislava (Bratislavský kraj)

Leto v parku

od 2.8.2018 do 9.9.2018
Akcia pre: Festivaly

Trenčianske Teplice pozývajú na Leto v parku. Program prebieha v KOMA moduloch a vstup je voľný.

Leto v parku

V Trenčianskych Tepliciach prebieha Leto v parku a potrvá počas celého augusta. Program je pokračovaním umeleckého festivalu ART IN PARK, ktorý je vrcholným podujatím konceptu umenia v parku. Pre program sú využité KOMA moduly, ktoré slúžia ako priestor pre detské workshopy, koncerty alebo čítania spisovateľov. V parku bude prebiehať aj yoga. Pre všetkých návštevníkov je vstup voľný.

Mesto Trenčianske Teplice a Oblastná organizácia cestovného ruchu v rámci kultúrnych podujatí spolupracujú s občianskym združením Cultura o.z. Po úspechu umeleckého festivalu ART IN PARK sa organizátori rozhodli pokračovať v koncepte festivalu a ponechať umenie v parku počas celého leta. Vďaka spolupráci s destináciou ostalo v kúpeľnom parku z festivalu niekoľko KOMA modulov, ktoré sú využité pre umelecký program.

Jeden z KOMA modulov slúži v parku ako infocentrum pre práve prebiehajúce podujatie Hudobné leto. Ďalšie moduly budú využité kreatívnym spôsobom. Po festivale ART IN PARK zriadili najskôr organizátori v jednom z nich Detskú kreatívnu zónu, ktorá je otvorená každý víkend počas letných prázdnin. Deti tu majú k dispozícii omaľovánky, fixky, ceruzky a ďalšie potreby, s ktorými môžu využiť svoju tvorivosť.

Leto v parku bude pokračovať Yogovými utorkami, ktoré odštartujú 24. júla. Každý utorok o 18:00 si budú môcť návštevníci zacvičiť yogu s lektorom. KOMA modul tu bude slúžiť ako priestor pre náčinie, ktoré si môžu návštevníci zapožičať za symbolickú sumu, ak si neprinesú vlastné. Ďalšou zložkou Leta v parku budú Umelecké štvrtky. V rámci nich jeden z modulov poslúži ako stage pre lokálnych hudobníkov alebo ako priestor pre spisovateľov, ktorí ponúknu literárne sústa zo svojich kníh. Tie začínajú 26. júla, kedy o 18:00 zaspieva mladá speváčka Nina Kohoutová, ktorú si návštevníci obľúbili na festivale ART IN PARK. Pre deti sú pripravené Detské nedele, ktoré začnú v rovnaký týždeň. Každé nedeľné dopoludnie budú prebiehať kreatívne workshopy, ktoré mali tak isto veľký úspech v rámci ART IN PARK-u. Prvé tri týždne sa môžu deti zúčastniť výtvarných workshopov združenia Čau-Čau.

Takúto formu využitia priestorov kúpeľného parku víta aj primátor mesta a predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trenčianske Teplice Štefan Škultéty. Ako hovorí: „Prenesenie programu priamo do otvoreného priestoru parku ešte viac zvýši interakciu medzi návštevníkom a umelcom a zároveň pomáha propagovať ostatné podujatia v meste. Program je zameraný primárne na lokálnych umelcov a nadväzuje na tradíciu obľúbených promenádnych koncertov, ktoré sa v priestoroch parku pred Kursalonom v minulosti konali. Okrem toho je to vhodný doplnok k festivalu Hudobné leto a programu koncertov na Kúpeľnom námestí,“ dopĺňa Škultéty.

Letný program v kúpeľnom parku Trenčianskych Teplíc bol otvorený multižánrovým festivalom ART IN PARK, ktorý priniesol do mesta kvalitné umenie. Leto v parku sa tak stáva jeho pokračovaním. Program je určený pre miestnych obyvateľov, kúpeľných hostí, deti alebo ďalších návštevníkov a je pre všetkých zadarmo. Celú letnú a kultúrnu sezónu v meste ukončí gastronomický festival FOOD FEST 8. – 9. septembra 2018.

Číslo akcie: 16943

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Trenčianske Teplice (Trenčiansky kraj)

Podujatia GUS - august 2018

od 2.8.2018 do 31.8.2018

MAĽBOU VANIE, SOCHOU MRAZÍ... (slovenský sochobraz)

Marko BLAŽO, Michal ČERNUŠÁK, František DEMETER, Lucia DOVIČÁKOVÁ, Rastislav PODHORSKÝ, Erik ŠILLE, Ján VASILKO, Viktor FREŠO, Marek KVETAN, Miro TRUBAČ, Ján ZELINKA, Vlasta ŽÁKOVÁ

MAĽBOU VANIE, SOCHOU MRAZÍ...

Miesto / kontakt: Galéria umelcov Spiša (GUS) – kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Zimná 46, Spišská Nová Ves

Termín výstavy: 25. 7.– 2. 12. 2018

Autor a kurátor: PhDr. Vladimír Beskid – GUS 

 

Premiérový výstavný projekt Galérie umelcov Spiša pod názvom Maľbou vanie, sochou mrazí... predstavuje kurátorskú sondu do aktuálneho diania na slovenskej výtvarnej scéne v oblasti maľby a sochárstva. Výstava prináša otvorenú konfrontáciu rozličných podôb súčasnej maľby a sochy v dielach 12 umelcov strednej generácie, ktorí dnes spolu vytvárajú mozaiku slovenského „sochobrazu“.  Výstava je realizovaná v rámci cyklu výstav TÉMA, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

V kontexte galerijnej dramaturgie upresňuje riaditeľka GUS Mgr. Lucia Benická: „Cieľom výstavného cyklu TÉMA je prezentovať originálne a kvalitne odborne spracované produkcie s unikátnym kurátorským rukopisom. “Sochobraz“ je výrazným osviežením výstavného programu s prelínaním sochy i maľby:  stáva sa výskumnou sondou tvorby strednej a mladej generácie na súčasnej slovenskej výtvarnej scéne. Súčasťou projektu bude katalóg, prednášky i vzdelávacie programy pre rôzne cieľové skupiny.

GUS je ideálna platforma na toto tvorivé stretnutie – poskytuje aj možnosti prezentácie diel v exteriéri, v galerijnej záhrade sôch.“

 

Výstava sa sústreďuje predovšetkým na strednú a mladú generáciu slovenských výtvarníkov/-čok, narodených v 70. a 80. rokoch minulého storočia a to od najstaršieho Marka Blaža (1972) až po zástupcu najmladšej generácie Rastislava Podhorského (1990). Ide  teda o generáciu, ktorá nastúpila na našu výtvarnú scénu po roku 2000 a výrazne spolu vytvárala jej podobu aj v širšom stredoeurópskom kontexte. Tento výstavný „rozhovor“ prináša súčasný výtvarný jazyk v oblasti maľby a sochárstva a celú škálu autorských prístupov.  Ako uvádza autor a kurátor projektu PhDr. Vlado Beskid: „Jedným zo zámerov výstavy je  predstaviť  a formátovať súčasnú problematiku figúry, figurálnosti a odtlačkov telesnosti v dnešnej maľbe a soche, otvorenie rodových otázok a ich kritické reflektovanie v „mocenskom“ priestore galérie. V neposlednom rade výstava prezentuje aj stretnutie a porovnanie dvoch výtvarných škôl na Slovensku, absolventov bratislavskej Vysokej školy výtvarných umení (Blažo, Černušák, Demeter, Kvetan, Podhorský, Šille, Trubač) a košickej Fakulty umení Technickej univerzity, predovšetkým Katedry výtvarných umení a intermédií (Dovičáková, Vasilko, Zelinka, Žáková).“

 

Na základe istých príbuznosti umeleckých prístupov a spôsobov uvažovania sú výtvarné diela autorov/-riek na výstave delené do troch nosných blokov:

I. Extrovertné maliarske pole – premietanie do súčasnej maľby globálneho sveta masmediálnych informácií, politicko-sociálnych otázok, vstup počítačových dát a manipulácií, kritické reflektovanie dneška a pod. (M. Blažo, M. Černušák, L. Dovičáková, E. Šille).           

II. Vnútorný svet maľby – introvertná línia maľby, skúmanie vlastného média  a jeho jazyka; vzťahovanie sa  k dejinám umenia; materiálové a priestorové vykročenie z tradičnej obrazovej kultúry

a pod. (M. Blažo, F. Demeter, R. Podhorský, J. Vasilko).

III.  Rozbitá schránka telesnosti – vo sfére sochy ide o „rozptýlené“ pole modelovania prístupov v priestore – od sochy, objektu k inštaláciám a prostrediam; fragmentárnosť a tvarový morfing sochárskej formy; príklon k figurálnosti a telesnosti atď. (V. Frešo, M. Kvetan, M. Trubač, J. Zelinka, V. Žáková).

 

POZVÁNKA:

GALÉRIA UMELCOV SPIŠA V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI – kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja Vás a Vašich priateľov pozýva na ďalšie kolo tvorivých dielní v rámci projektu ŽENY ON LINE 6: JAPONSKÁ BATIKA − SHIBORI v piatok, 3. 8. 2018 v čase 16.00 – 19.00.

JAPONSKÁ BATIKA − SHIBORI

Piatkové večery plné mágie a voľnej kreativity pokračujú: stará japonská technika farbenia látok "shibori" zažíva renesanciu.

 

NOVINKA! Vyskúšajte si farbenie bavlnených látok za použitia princípov tradičného východného spôsobu batikovania a súčasnej farby na textil. Nechajte sa inšpirovať a premeňte bielu látku na originálny kúsok s možnosťou využitia na rôzne praktické predmety ako tašky, podušky, či šály.

 

Lektorka: PhDr. Edita Vološčuková, PhD.

Určené znevýhodneným skupinám žien a verejnosti.

Vstupné: € 3 / osoba.

Číslo akcie: 16944

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Galéria umelcov Spiša, Spišská Nová Ves (Košický kraj)

Podujatia z malebnej Oravy

od 2.8.2018 do 30.9.2018

Slanický ostrov umeniaMilí priatelia,

dávame Vám do pozornosti typy na výlet v prostredí malebnej Oravy.

Nenechajte si ujsť prehliadku expozícií tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie na Slanickom ostrove umenia, spojenú s vyhliadkovou plavbou loďou OG-SLANICA po najväčšej vodnej nádrži na Slovensku – Oravskej priehrade.

V Župnom dome v Dolnom Kubíne môžete zrelaxovať pri prehliadke stálych expozícií a aktuálnych výstav autorov Jozefa Bausa, Marka Vrzgulu, Milana Rašlu, Ľubomíra Hybského a Marca Gerbiho.

V Galérii Márie Medveckej v Tvrdošíne si okrem diel maliarky Márie Medveckej, môžete pozrieť aj výstavu Hieronýma Balka – Snívanie v podkroví.

Tešíme sa na Vás a želáme Vám krásne leto, veríme, že aj v našej spoločnosti.

 

PRIPRAVUJEME nové výstavy, ktoré slávnostne otvoríme 6. septembra

▪ Umenie 19. storočia na východnom Slovensku /zo zbierok Východoslovenskej galérie v Košiciach/

▪ Theodor Mousson /zo zbierok Zemplínskeho múzea v Michalovciach/

Číslo akcie: 16942

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Orava (Žilinský kraj)

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Druh akcie:


Fotosúťaž:

Najkrajšie miesta

1. 7. – 31. 8. 2018
1. cena:
Športové príručné tašky značky Ellehammer bags + zákaznícka karta so zľavou 10% od AutoTeam Stupava
2. cena:
Dekoratívna vonná sviečka + zákaznícka karta so zľavou 7% od AutoTeam Stupava
3. cena:
Štýlové „podpivníky“ + zákaznícka karta so zľavou 5% od AutoTeam Stupava
1. cena redakcie:
Splav rieky Dunajec na rafte pre 2 osoby od RaftingDunajec.sk
2. cena redakcie:
Luxusné pero značky Sheaffer v drevenom puzdre
3. cena redakcie:
Knihy z edície Po Slovensku od rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

19.8.2018
Navštívte Medzinárodné stretnutie zbojníkov v Terchovej, ktoré sa uskutoční od 31. augusta do 1. septembra 2018. Tento rok vás čaká atraktívny program plný hudby, spevu, zábavy, súťaží, napätia a zbojníckej poživne.
18.8.2018
Na minuloročný prvý ročník detského festivalu nadväzuje pre veľký úspech druhý ročník. Ten sa koná v nedeľu 19. augusta v záhrade kláštora, kde miestni tráva voľný čas so svojimi ratolesťami.
17.8.2018
Najnavštevovanejšia akcia na severovýchode Slovenska - tradičný Bardejovský jarmok, privíta od štvrtka 23. do nedele 26. augusta 2018 tisícky návštevníkov. Pripravený je bohatý kultúrny program, v ktorom zažiaria fantastickí umelci a o spokojnosť návštevníkov sa postará viac ako 500 trhovníkov.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ARGENTÍNA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 19. 8. 2018
sviatok:Lýdia
dnes:
nedeľa 19.8.
33 °C
zajtra:
pondelok 20.8.
33 °C