www.infoglobe.sk » Aktuality

Jeseníky: najmodernejšia sedačková lanovka

Publikované: 13.1.2018
V ski areáli Kopřivná sa pýšia najmodernejšou šesťsedačkovou odpojiteľnou lanovkou, jedinou svojho druhu v Čechách. Lepší komfort si nemôžete priať. V pokoji sa usadíte do vysokých vyhrievaných kresiel a frčíte na novo vybudovanú červenú trať.

Resort Kopřivná drží krok s dobou. Návštevníci sa môžu tešiť na sedačkovú lanovku, ktorá prepraví dva a pol tisíc osôb za hodinu. Sedačky v podobe kožených kresiel sú kryté, vyhrievané a bezpečný pohyb zaisťuje uzamknuté zábradlie. Zariadenie na dopravnom páse vás výškovo premeria a prispôsobí výšku sedadla menším deťom.

Druhou novinkou tohtoročnej sezóny je osvetlená zjazdová trať s dĺžkou 920 metrov, opatrená zasnežovacím systémom, s obtiažnosťou označenou ako „červená“ zjazdovka. Parkovanie v areáli je zdarma. Nájdete tu tiež ďalšie športové vyžitia, z ktorých sú viaceré vhodné aj pre najmenších a tiež stravovacie zariadenia.

 

Text a ilustračné foto: Monika BabickáDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

ČR: Jeseníky - Kouty: otestujte najnovší lyžiarsky areál, nebudete ľutovať!
Publikované: 16.12.2011
Historicky druhú sezónu tento rok začína nováčik medzi lyžiarskymi areálmi v Česku - jesenícky Skiareál Kouty. Prevádzkovatelia pre tohtoročnú sezónu sľubujú priaznivejšie ceny. Oproti minulému roku by sa mali vylepšiť aj podmienky pre lyžiarov a snowboardistov.

Jeseníky: Najstarší strom horských lesov
Publikované: 1.10.2016
Nedávno sme informovali o najstaršom smreku na Šumave, ktorý sa nachádza pri Plešného jazera. Aj Jeseníky majú svoj najstarší strom – smrek obyčajný.

Šumperk
Publikované: 14.9.2007
Mesto Šumperk sa nachádza v údolí rieky Desnej v nadmorskej výške 335 m. Od severu ho chráni masív hrebeňov pohoria Jeseníky. História mesta Šumperk siaha až do 13. storočia a súvisela tiež s ťažbou drahých kovov (zlato, striebro, železná ruda).

ČR, Olomouc – mesto svetových unikátov I.
Publikované: 15.2.2017
V nasledujúcich riadkoch navštívime stredomoravské krajské mesto Olomouc, ktoré sa vo svete preslávilo nielen známou syrovou pochúťkou či pamiatkou UNESCO, ale aj kvetinovou výstavou či bohatou históriou.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zima na horách

1. 1. – 28. 2. 2018
1. cena:
Knižná publikácia Banská Štiavnica na starých pohľadniciach od vydavateľstva Dajama
2. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Pobyt v Bardejovských kúpeľoch s polpenziou pre 2 osoby a so vstupom do wellness spa - bazénovej časti
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Knižná publikácia Rekordy Bratislavy od vydavateľstva Dajama

Aktuality:

17.1.2018
Ak ste milovníci ľudovej hudby, neváhajte nad účasťou na 14. ročníku celoslovenskej prehliadky heligonkárov s názvom Svätoantonská heligónka.
16.1.2018
Pri príležitosti jubilejného výročia ustanovenia samostatného Československa, od ktorého uplynie 26. októbra už rovných 100 rokov, sa budú dať vidieť na mnohých výstavách rôzne zbierkové predmety. A pretože 18. decembra uplyne 100 rokov aj od založenia Poštového múzea v Prahe, k zbierkovým predmetom budú patriť aj známky.
15.1.2018
Pokiaľ sa radíte k športovým nadšencom, nenechajte si ujsť preteky v horskej cyklistike a zimnom behu - Stupava Winter Trophy MTB & RUN, ktoré budú prebiehať 20. a 21. januára 2018.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - INDONÉZIA:

Najčítanejšie články:

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 17. 1. 2018
sviatok:Nataša
dnes:
streda 17.1.
4 °C
zajtra:
štvrtok 18.1.
4 °C