www.infoglobe.sk » Tchaj-wan – národný park Yangmingshan

Tchaj-wan – národný park Yangmingshan

Publikované: 11.2.2019
V tesnej blízkosti hlavného mesta Tchaj-wanu, Tchaj-pej, sa rozprestiera národný park Yangmingshan. Táto oblasť je vulkanického pôvodu a pod zemou sa nachádzajú magmatické ložiská, vďaka ktorým tu nájdete veľké množstvo horúcich prameňov. Najvyššou horou je Qixingshan (1 120 m n. m.), a pokiaľ máte dobrú fyzičku, môžete sa na ňu vydať.

Z hlavného mesta Tchaj-pej sa dostanete do NP shuttle busom S15 zo stanice Jiantan. Cesta trvá zhruba hodinu a bude vás stáť 15 TWD. V Yangmingshane vystupujeme pri návštevníckom centre Lengshuikeng, ktoré sa nachádza priamo pod horou Qixingshan.

najvyššia hora Qixingshan   zásahy človeka do prírody sú veľmi citlivé

Obdivujeme mnoho druhov nádherných motýľov, ktoré sa nás vôbec neboja a pózujú nám pred fotoaparátom. V parku sú udržiavané cesty, ktorých sa treba držať, pretože okrem krásnych motýľov sa tu môžete stretnúť aj s jedovatými pavúkmi a hadmi. A to teda tých pavúkov po ceste stretávame naozaj veľa! Radšej si ani nechceme domýšľať, či niektorý z nich nie je ten jedovatý.

návštevnícke centrum Lengshuikeng   takto vyzerá návštevnícke centrum vo vnútri

V informačnom centre si môžete vziať mapu, kde sú prehľadne vyznačené všetky možné trasy. Po ceste sa nemáte kde stratiť, pretože všetky cesty sú skvelo značené a väčšinou sa ide po kamenitých cestách.

všetky cesty sú upravené

Je tu nedotknutá príroda, občas si pripadáme, ako by sme boli v pralese a nie len pár kilometrov od hlavného mesta. Míňame vodopády, potoky, zaujímavé stromy, kvetiny, nad hlavou nám spievajú vtáky. Taktiež tu je veľmi príjemné podnebie, oproti rozpálenému hlavnému mestu tu je chládok a čistý svieži vzduch.

zvieratá tu sú zrejme zvyknuté na ľudí   v Yangmingshane žije niekoľko druhov motýľov

Hustý porast stromov a kríkov dodáva tomuto miestu takmer pravekú atmosféru. Je až neuveriteľné, že len pár kilometrov od Tchaj-peja sa prenesiete do úplne iného sveta divokej prírody.

pri vodopáde Juansi

Mnoho obyvateľov hlavného mesta si sem jazdí odpočinúť, pričom využíva pohodlné autobusové spojenie do Yangmingshanu. Rozhodne sa sem vydajte aj vy. Tento výlet je tiež skvelou voľbou, pokiaľ na Tchaj-wane len prestupujete na iný let a máte aspoň deň voľna.

GPS: 25°11'39.1"N 121°33'42.6"E

 

Text a foto: Jana Hejlová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Tchaj-wan: Tak trochu iná Čína
Publikované: 4.2.2019
Tchaj-wan je pomerne malý ostrov pri juhovýchodnom pobreží Číny. Pre svoje nepokojné dejiny, kedy o ostrov bojovalo Japonsko a Čína, nie je dodnes status Tchaj-wanu úplne jasný. Čínska ľudová republika (ČLR) ho považuje za svoju odpadnutú provinciu. Samotný Tchaj-wan sa nazýva Čínskou republikou a udržuje si odstup od komunistickej ČLR, ktorá ho ale prehlasuje za svoju súčasť,napriek tomu, že územie tohoto ostrova nikdy nezískala.

Tchaj-wan – fascinujúca mramorová tiesňava
Publikované: 18.2.2019
Národný park Taroko patrí k najvyhľadávanejším miestam na Tchaj-wane. Leží na východnej strane ostrova, kde sa od pláží Filipínskeho mora zdvíhajú hory národného parku až do výšky presahujúcej 3 000 metrov.

Tchaj-wan – krásy na severe krajiny
Publikované: 25.2.2019
Severné pobrežie Tchaj-wanu je pestré na prírodné úkazy. Keď sa z hlavného mesta Tchaj-pej vydáte vlakom do mesta Ruifang, čaká vás už iba prestup na shuttle bus, ktorý jazdí po severovýchodnom pobreží. Priamo u šoféra si za 50 tchaj-wanských dolárov (cca 1,5€) kúpite jednodenný lístok a môžete vystupovať a nastupovať na ktorejkoľvek zo zastávok. Na vlakovej stanici si v infocentre nezabudnite vyzdvihnúť mapku s informáciami a časmi odchodov autobusov.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné potulky

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Balíček prekvapení z Divadla Nová scéna
2. cena:
Knižná publikácia Madagaskar - moja láska
3. cena:
Dve vstupenky na komédiu s pesničkami - KLIMAKTÉRIUM... a čo?
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci vo Villa Credo , Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Balíček kozmetiky od spoločnosti ALDA SLOVAKIA
3. cena redakcie:
Bluetooth reproduktor JBL GO 2

Aktuality:

20.4.2019
Zahájenie v poradí už ôsmej litomyšlskej kúpeľnej sezóny prebehne od stredy 24. do nedele 28. apríla. Po roku opäť kúpeľná promenáda ožije slávnostným sprievodom, ale tiež hudobnou a divadelnou produkciou. Chýbať nebudú ani obľúbené kúpeľné pramene, kúpeľné lavičky, výstava historických vozidiel a prvorepublikové žandárstvo.
19.4.2019
Pozývame vás na výstavu bonsajov v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach, ktorá sa uskutoční od 26. apríla do 1. mája 2019.
18.4.2019
Ornamentálne zdobená drevená chata Libušín na Pustevnách, ktorú v marci 2014 z veľkej časti zlikvidoval požiar, už získala svoju novú podobu. Do konca tohto roku má byť jej obnova úplne dokončená.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAROKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 20. 4. 2019
sviatok:Marcel