www.infoglobe.sk » Tchaj-wan – národný park Yangmingshan

Tchaj-wan – národný park Yangmingshan

Publikované: 11.2.2019
V tesnej blízkosti hlavného mesta Tchaj-wanu, Tchaj-pej, sa rozprestiera národný park Yangmingshan. Táto oblasť je vulkanického pôvodu a pod zemou sa nachádzajú magmatické ložiská, vďaka ktorým tu nájdete veľké množstvo horúcich prameňov. Najvyššou horou je Qixingshan (1 120 m n. m.), a pokiaľ máte dobrú fyzičku, môžete sa na ňu vydať.

Z hlavného mesta Tchaj-pej sa dostanete do NP shuttle busom S15 zo stanice Jiantan. Cesta trvá zhruba hodinu a bude vás stáť 15 TWD. V Yangmingshane vystupujeme pri návštevníckom centre Lengshuikeng, ktoré sa nachádza priamo pod horou Qixingshan.

najvyššia hora Qixingshan   zásahy človeka do prírody sú veľmi citlivé

Obdivujeme mnoho druhov nádherných motýľov, ktoré sa nás vôbec neboja a pózujú nám pred fotoaparátom. V parku sú udržiavané cesty, ktorých sa treba držať, pretože okrem krásnych motýľov sa tu môžete stretnúť aj s jedovatými pavúkmi a hadmi. A to teda tých pavúkov po ceste stretávame naozaj veľa! Radšej si ani nechceme domýšľať, či niektorý z nich nie je ten jedovatý.

návštevnícke centrum Lengshuikeng   takto vyzerá návštevnícke centrum vo vnútri

V informačnom centre si môžete vziať mapu, kde sú prehľadne vyznačené všetky možné trasy. Po ceste sa nemáte kde stratiť, pretože všetky cesty sú skvelo značené a väčšinou sa ide po kamenitých cestách.

všetky cesty sú upravené

Je tu nedotknutá príroda, občas si pripadáme, ako by sme boli v pralese a nie len pár kilometrov od hlavného mesta. Míňame vodopády, potoky, zaujímavé stromy, kvetiny, nad hlavou nám spievajú vtáky. Taktiež tu je veľmi príjemné podnebie, oproti rozpálenému hlavnému mestu tu je chládok a čistý svieži vzduch.

zvieratá tu sú zrejme zvyknuté na ľudí   v Yangmingshane žije niekoľko druhov motýľov

Hustý porast stromov a kríkov dodáva tomuto miestu takmer pravekú atmosféru. Je až neuveriteľné, že len pár kilometrov od Tchaj-peja sa prenesiete do úplne iného sveta divokej prírody.

pri vodopáde Juansi

Mnoho obyvateľov hlavného mesta si sem jazdí odpočinúť, pričom využíva pohodlné autobusové spojenie do Yangmingshanu. Rozhodne sa sem vydajte aj vy. Tento výlet je tiež skvelou voľbou, pokiaľ na Tchaj-wane len prestupujete na iný let a máte aspoň deň voľna.

GPS: 25°11'39.1"N 121°33'42.6"E

 

Text a foto: Jana Hejlová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Tchaj-wan: Tak trochu iná Čína
Publikované: 4.2.2019
Tchaj-wan je pomerne malý ostrov pri juhovýchodnom pobreží Číny. Pre svoje nepokojné dejiny, kedy o ostrov bojovalo Japonsko a Čína, nie je dodnes status Tchaj-wanu úplne jasný. Čínska ľudová republika (ČLR) ho považuje za svoju odpadnutú provinciu. Samotný Tchaj-wan sa nazýva Čínskou republikou a udržuje si odstup od komunistickej ČLR, ktorá ho ale prehlasuje za svoju súčasť,napriek tomu, že územie tohoto ostrova nikdy nezískala.

Tchaj-wan – fascinujúca mramorová tiesňava
Publikované: 18.2.2019
Národný park Taroko patrí k najvyhľadávanejším miestam na Tchaj-wane. Leží na východnej strane ostrova, kde sa od pláží Filipínskeho mora zdvíhajú hory národného parku až do výšky presahujúcej 3 000 metrov.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimné radovánky

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Vytrvalý dážď alebo Vtedy v Chicagu v Divadle v podpalubí
2. cena:
Kniha Moje írske srdce od Antónie Maštenovej alias Sari OʹDonnelovej
3. cena:
Kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Poukážka pre 2 osoby na 2 noci v Holiday Inn Trnava
2. cena redakcie:
Poukážka na machovanie - 50% zľava z objednávky od Mosslife
3. cena redakcie:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Pľúca v divadle Astorka Korzo´90

Aktuality:

21.2.2019
Poľnohospodárska usadlosť v Dolánkách pri Turnove ožije sobotu 23. februára všetkými obyčajami, ktoré sa vzťahujú k fašiangom.
20.2.2019
V malebnej obci Terchová sa budú konať tradičné preteky Gazdovských koní, ktoré návštevníkom predvedú furmanov, ich silu, obratnosť a šikovnosť. Chýbať nebude ani bohatý sprievodný program.
19.2.2019
Výstavisko Holešovice hostí v dňoch 21.–24. februára 2019 v poradí už 28. ročník európskeho veľtrhu cestovného ruchu. Pre verejnosť je otevrený v piatok od 14  do 18. hodiny. Piatkový program veľtrhu sa ponesie v duchu tradičných juhočeských fašiangov, pričom výstavnou halou prejde veselý sprievod masiek. Počas víkendu môžete navštíviť veľtrh od pol desiatej dopoludnia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - JAPONSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 21. 2. 2019
sviatok:Eleonóra
dnes:
štvrtok 21.2.
12 °C
zajtra:
piatok 22.2.
9 °C