www.infoglobe.sk » Malajzia: ostrov Borneo, Sabah: Kota Kinabalu – drevené hodiny Atkinson Clock Tower a mešita

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah: Kota Kinabalu – drevené hodiny Atkinson Clock Tower a mešita

Publikované: 26.5.2018
Jedna z najtrvalejších pamiatok v Kota Kinabalu stojí na prominentnom mieste pozdĺž cesty k Signal Hill. Táto celodrevená stavba bola postavená na pamiatku Francise George Atkinsona – prvého okresného dôstojníka Jesseltonu počas britskej správy Bornea.

Táto veža s hodinami je najstaršou stálou stavbou v celom Sabahu, prežila aj zničenie mesta Jesselton pri ústupe spojeneckých síl počas druhej svetovej vojny. Do dnešného dňa stále slúži na ukazovanie času. Je v pešej vzdialenosti od takmer všetkých miest Kota Kinabalu. Atkinson Clock Tower chráni ohradník a môžete ju navštíviť kedykoľvek, v noci krásne svieti.

hodiny Atkinson Clock Tower

Signal Hill, najvyšší bod v meste, je jedným z najlepších miest, z ktorého si môžete užiť výhľad na Kota Kinabalu. Len pár minút jazdy od Padangu Merdeka vás cesta privedie takmer do oblakov, odkiaľ sa môžete kochať pohľadom na Kota Kinabalu, ale ľahko dohliadnete až k odľahlým ostrovom parku Tunku Abdul Rahman.

k Signal Hill Observatory sa ide po drevenej lávke a schodoch

Signal Hill Observatory sa nachádza na malom kopci nazývanom „Bukit Bendera“ v centre mesta. Existujú dva spôsoby, ako sa tam dostať. Buď si môžete chytiť taxík, alebo pokiaľ si myslíte, že ste dostatočne fit, prečo sa nevydať hore po drevených schodoch s prevýšením 250 metrov. Cesta na vyhliadku Signal Hill Observatory  je lemovaná zábradlím. Cestou môžete vidieť zaujímavé stromy a kvetiny. Východiskovým bodom tejto cesty je práve Dewan Masyaraka. V cieli je pri vyhliadke roztomilá kaviareň s posedením. Ak si objednáte niečo dobré, môžete zo záhradky kaviarne sledovať mesto Kota Kanibalu ako na dlani, dokonca aj more. Keď sa v tichu započúvate, ku káve vám zaspievajú cudzokrajné vtáky. Pozorovateľňa observatória Signal Hill je otvorená od 8. do 12. hodiny. Vstupné sa neplatí.

Kota Kinabalu – famózny kruhový objazd   kruhový objazd so sochou mečiara

City Mosque

Mestská mešita v Kota Kinabalu stojí na pozemku s rozlohou 2,47 akrov v zátoke Likas a je príkladom súčasnej islamskej architektúry. Táto majestátna biela mešita sa môže pochváliť podobnými prvkami ako mešita Nabawi v Medine. Naraz sa do nej vojde až 9 000 ľudí. Je tak najväčšou mešitou v Kota Kinabalu. Označuje sa ako najkrajšia v Malajzii. Umelo vytvorená lagúna, ktorá ju obklopuje, poskytuje v noci pri splne nádherný pohľad na mešitu.

Kota Kinabalu City Mosque

Pre verejné návštevy je otvorená denne okrem piatku od 8.00 do 17.00 hodiny. Treba myslieť na vhodné oblečenie, pretože aj tu platia islamské pravidlá. Vstup je zdarma.

GPS: (mešita) 5°59'44.0"N 116°06'28.2"E

 

Text a foto: Monika FuchsováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – atraktívne treky v národnom parku Kinabalu
Publikované: 5.5.2018
Hlavnou atrakciou parku je majestátny Mount Kinabalu, jedna z najvyšších hôr v juhovýchodnej Ázii, ktorá meria 4 095,2 metra. Okrem tradičného horolezectva môžete navštíviť aj horský vrch Torq, najvyššiu a prvú ázijskú ferratu vo výške 3 200 až 3 800 metrov nad morom. Pre väčších dobrodruhov existujú ďalšie horské aktivity, ako je alpské horolezectvo, paragliding či horské expedície.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – hora Mt Kinabalu, bohatstvo dažďového pralesa
Publikované: 28.4.2018
Hora Mt Kinabalu (4 095 m n. m.) je jedným z najvýznamnejších vrcholov na svete, je najvyššou horou na treťom najväčšom ostrove sveta. Taktiež je najvyšším bodom medzi Himálajami a Novou Guineou. Meria takmer dvakrát toľko ako susedný Crocker Range a na jej vrchole je niekoľko žulových veží, je to pohľad pre bohov.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – Kota Kinabalu – prechádzka mangrovovým lesom a ochutnávka morských špecialít
Publikované: 24.3.2018
Ostrov Borneo sa delí na dve časti, tá južná spadá pod Indonéziu a severná časť patrí Malajzii. Naším cieľom bol práve sever, konkrétne štát Sabah, ktorý je plný exotických rastlín a živočíchov.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – kúzelné ostrovy neďaleko hlavného mesta Kota Kinabalu
Publikované: 31.3.2018
Národný park Tunku Abdul Rahman (alebo Tunku Abdul Rahman – TAR – Marine Park) sa nachádza pri pobreží Kota Kinabalu v Sabahu. Tvorí ho päť ostrovov – Gaya, Manukan, Sapi, Sulug a Mamutik.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – Menara Tun Mustapha ako ikona mesta a pamätník Double Six Monument
Publikované: 21.4.2018
Náš seriál z Bornea stále pokračuje, poďte sa pozrieť, kam sme vyrazili tentokrát.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – pláž Karambunai pri špičkovom rezorte a západ slnka
Publikované: 12.5.2018
Nexus Resort Karambunai ponúka 236 luxusných izieb, ktoré sa nachádzajú uprostred záhrady s nádherným výhľadom na golfové ihrisko alebo pláž, a 243 vkusne zariadených izieb typu Deluxe Ocean Wing.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – vyhliadka Kokol Hill a najlepší výhľad na mesto
Publikované: 14.4.2018
Chcete spojiť pozorovanie západu slnka spolu s najlepším výhľadom na Mount Kinabalu? Vyrazte na kopec Kokol Hill. Ten sa nachádza len necelú hodinu jazdy autom od mesta Kota Kinabalu. Cestou môžete vidieť rôzne rastliny, ktoré vyzerajú ako previsnuté zelené koberce.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – výlet do zoologickej záhrady a tradičný rybí trh
Publikované: 7.4.2018
Ostrov Borneo prechádzame krížom krážom a dnes ho spoznáme zas o niečo viac…

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah: Kota Kinabalu – hudobná fontána a nedeľný trh
Publikované: 19.5.2018
V Kota Kinabalu môžeme odporučiť kaviareň October Coffee House. Je to štýlová kaviareň s výbornou kávou. Pokiaľ sa potrebujete pripojiť na internet a poslať domov zopár fotiek či mailov, budete radi. Síce nebeží veľmi rýchlo, ale čakanie si môžete krátiť konzumáciou vynikajúcich tortičiek. Spojenie so svetom tu teda nie je žiadny problém…


Súvisiaca fotogaléria

Malajzia, ostrov Borneo – mestom aj prírodou
Borneo, tretí najväčší ostrov sveta, nájdeme v juhovýchodnej Ázii. Celých 73 % ostrova patrí Indo...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimné radovánky

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Vytrvalý dážď alebo Vtedy v Chicagu v Divadle v podpalubí
2. cena:
Kniha Moje írske srdce od Antónie Maštenovej alias Sari OʹDonnelovej
3. cena:
Kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Poukážka pre 2 osoby na 2 noci v Holiday Inn Trnava
2. cena redakcie:
Poukážka na machovanie - 50% zľava z objednávky od Mosslife
3. cena redakcie:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Pľúca v divadle Astorka Korzo´90

Aktuality:

22.2.2019
Nenechajte si ujsť šestnásty ročník Svetového dňa sprievodcov, ktorý sa uskutoční v sobotu 23. februára 2019 v rôznych mestách na Slovensku i v Čechách. Prehľad vybraných podujatí  ponúkame v nasledujúcich riadkoch.
21.2.2019
Poľnohospodárska usadlosť v Dolánkách pri Turnove ožije sobotu 23. februára všetkými obyčajami, ktoré sa vzťahujú k fašiangom.
20.2.2019
V malebnej obci Terchová sa budú konať tradičné preteky Gazdovských koní, ktoré návštevníkom predvedú furmanov, ich silu, obratnosť a šikovnosť. Chýbať nebude ani bohatý sprievodný program.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - JAPONSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 22. 2. 2019
sviatok:Etela
dnes:
piatok 22.2.
9 °C
zajtra:
sobota 23.2.
4 °C