www.infoglobe.sk » Malajzia, Kuala Lumpur – v oblakoch na Petronas Towers a mešita Masjid Al-Bukhary

Malajzia, Kuala Lumpur – v oblakoch na Petronas Towers a mešita Masjid Al-Bukhary

Publikované: 17.2.2018
Nenechajte si ujsť tento pár do neba stúpajúcich mrakodrapov – určite sú na zozname miest, ktoré chce každý návštevník Kuala Lumpuru vidieť. Svojou siluetou lákajú na kilometre ďaleko. Tieto veže denne navštevuje neustály prúd turistov, každým rokom si ich prichádzajú prehliadnuť milióny ľudí. Majestátne vo dne a oslňujúce v noci, také sú Petronas Towers. Pri pobyte v Kuala Lumpur ich máte pri každej prechádzke neustále na očiach, v akejkoľvek časti mesta držia nad vami títo dvaja nežní obri ochrannú ruku. Pôsobia honosne, takže každého zaujíma, či sú aj vo vnútri tieto veže aspoň z polovice tak úchvatné ako zvonku. Aký výhľad asi ponúkajú?

Prvá zastávka býva na moste, ktorý vo výške 170 metrov spája veže. To už máte slušný výhľad do okolia a slabší jedinci môžu mať závrate. Za silného vetra sa môže most hýbať, čo môže byť pre niektorých návštevníkov veľmi nepríjemné. Výťahom sa dostanete do 80teho poschodia. Tu sa už môžete tešiť na nádherný výhľad na celé mesto a na jeho široké okolie. Medzi oblakmi vám dá sprievodca už viac času na kochanie sa výhľadom (asi pol hodiny), potom máte možnosť navštíviť predajný priestor so suvenírmi a tým sa prehliadka končí. Snáď každý, kto tu bol, sa bude chcieť ešte aspoň raz vrátiť, pretože výhľad z Petronas Towers patrí bezpochyby k tým najkrajším na svete.

Petronas Towers

Pred návštevou odporúčame zarezervovať si lístky. Áno, je to naozaj nutné. Vstupeniek je totiž iba obmedzené množstvo, a pokiaľ na ne nechcete stáť v dlhom rade, aby na vás nakoniec aj tak žiadne neostali, tak je rezervácia tým najlepším riešením. Za lístky zaplatíte 85 RM (cca 500 Kč) za osobu, ale určite táto investícia stojí za to. Jediným sklamaním môže byť obmedzený čas návštevy. Prehliadky prebiehajú po skupinkách asi 20 ľudí a sprievodca sa snaží, aby všetko išlo plynulo.

výhľad z Petronas Towers   výhľad z Petronas Towers

výhľad z Petronas Towers   model Petronas Towers

KLCC Park

Keď stojíte pred Petronas Towers a dívate sa priamo hore, určite budete očarený. Po návšteve veží si môžete užiť susedný park s farebnými fontánami (najkrajší je v noci, kedy farby najlepšie vyniknú). Príjemne relaxujte v KLCC Park za Petronas Towers, ale nezabúdajte, že mimo vyznačené miesta sa nesmie vstupovať na trávnik – bezpečnostná stráž parku je veľmi bdelá a pokuty vôbec nie sú nízke. Po Kuala Lumpure sa pešky nepohybuje ľahko, ale tento park je jedno z mála miest, do ktorých sa pohodlne dostanete aj po vlastných.

fontána pred Petronas Towers

Mešita Masjid Al-Bukhary

Mešita je súčasťou Al-Bukhary, rozľahlého komplexu s množstvom verejných zariadení, ako je zdravotné stredisko, komunitné centrum, stará ľudová akadémia, sirotinec a vzdelávacie centrum. Táto mešita je krásna nielen zvonku, ale aj zvnútra. Podobá sa na mešity v Turecku a Iráne. Má sedem modrých kopúl, pričom hlavná z nich je pokreslená zložitými arabskými motívmi, ktoré pripomínajú uzbecké madrasy v Samarkande. Táto hlavná kopula je dominantou celého okolia. Päťvrstvový hlavý oblúk mešity predstavuje päť pilierov islamu. Pred hlavným vchodom je nádherný bazén s arabeskovými motívmi. Naproti tejto mešite ľahko zoženiete i ubytovanie. A tak sa môžete týmto krásnym výhľadom kochať každý deň. Mešita je veľmi krásna aj v noci.

mešita Masjid Al-Bukhary

A viac zas budúcu sobotu...

GPS: (Petronas Towers) 3°09'27.2"N 101°42'43.4"E

Text a foto: Monika Fuchsová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Malajzia, Kuala Lumpur – srdce krajiny
Publikované: 10.2.2018
Kuala Lumpur malo svoje skromné počiatky ako banské mesto v 50. rokoch minulého storočia, než sa stalo federálnym hlavným mestom Malajzie. Dnes je to najrýchlejšie rastúce a turisticky najvyhľadávanejšie mesto. Stretnete tu tamilských, čínskych, malajských a domorodých obyvateľov.

Malajzia, Kuala Lumpur – Chinatown a GuanDi Temple
Publikované: 24.2.2018
Určite sa počas pobytu v Kuala Lumpur vydajte do čínskeho mesta v okolí Petaling Street (stanica Pasar Seni na LRT). Je to červenými lampiónmi lemovaná ulica, kde takmer polovicu obyvateľstva tvoria Číňania.

Malajzia, Kuala Lumpur – chrám Sri Maha Mariamman a Batu Caves
Publikované: 3.3.2018
Najpozoruhodnejším znakom chrámu Sri Maha Mariamman je štruktúra podobná tvaru ľudského tela s hlavou smerom na západ a nohami smerujúcimi na východ. Nohy symbolizuje veža vysoká 75 metrov, ozdobená 228 hinduistickými bôžikmi, ktorí sú vyobrazení v štýle južnej Indie.

Malajzia, Kuala Lumpur – Malá India a planetárium
Publikované: 10.3.2018
Brickfields je oficiálna Malá India a kedysi bývala obyčajnou obytnou štvrťou neďaleko Kuala Lumpur. Nedávno však bola premenená na široký bulvár s indickými obchodmi a reštauráciami prevádzkovanými indickou komunitou.

Malajzia, Kuala Lumpur – národná mešita Malajzie a Bird Park
Publikované: 17.3.2018
Národná mešita Malajzie sa nachádza diagonálne naproti stanici. Má veľkú kapacitu – pojme až 15 000 ľudí a je obklopená bujnou zeleňou, ktorá se rozprestiera na ploche 13 hektárov. Mešita bola postavená na mieste kostola v roku 1965. Hlavnými rysmi sú 73 metrov vysoké minarety. Hlavná konštrukcia strechy bola inšpirovaná myšlienkou otvoreného dáždniku, kým minarety majú naopak evokovať zatvorený dáždnik.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – Kota Kinabalu – prechádzka mangrovovým lesom a ochutnávka morských špecialít
Publikované: 24.3.2018
Ostrov Borneo sa delí na dve časti, tá južná spadá pod Indonéziu a severná časť patrí Malajzii. Naším cieľom bol práve sever, konkrétne štát Sabah, ktorý je plný exotických rastlín a živočíchov.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – kúzelné ostrovy neďaleko hlavného mesta Kota Kinabalu
Publikované: 31.3.2018
Národný park Tunku Abdul Rahman (alebo Tunku Abdul Rahman – TAR – Marine Park) sa nachádza pri pobreží Kota Kinabalu v Sabahu. Tvorí ho päť ostrovov – Gaya, Manukan, Sapi, Sulug a Mamutik.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – výlet do zoologickej záhrady a tradičný rybí trh
Publikované: 7.4.2018
Ostrov Borneo prechádzame krížom krážom a dnes ho spoznáme zas o niečo viac…


Súvisiaca fotogaléria

Malajzia, Kuala Lumpur – tradičná architektúra s mrakodrapmi v pozadí
V zimných mesiacoch sa stále viac premrznutých Európanov chodí ohriať do teplých krajín. V malajs...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimné radovánky

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Vytrvalý dážď alebo Vtedy v Chicagu v Divadle v podpalubí
2. cena:
Kniha Moje írske srdce od Antónie Maštenovej alias Sari OʹDonnelovej
3. cena:
Kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Poukážka pre 2 osoby na 2 noci v Holiday Inn Trnava
2. cena redakcie:
Poukážka na machovanie - 50% zľava z objednávky od Mosslife
3. cena redakcie:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Pľúca v divadle Astorka Korzo´90

Aktuality:

22.2.2019
Nenechajte si ujsť šestnásty ročník Svetového dňa sprievodcov, ktorý sa uskutoční v sobotu 23. februára 2019 v rôznych mestách na Slovensku i v Čechách. Prehľad vybraných podujatí  ponúkame v nasledujúcich riadkoch.
21.2.2019
Poľnohospodárska usadlosť v Dolánkách pri Turnove ožije sobotu 23. februára všetkými obyčajami, ktoré sa vzťahujú k fašiangom.
20.2.2019
V malebnej obci Terchová sa budú konať tradičné preteky Gazdovských koní, ktoré návštevníkom predvedú furmanov, ich silu, obratnosť a šikovnosť. Chýbať nebude ani bohatý sprievodný program.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - JAPONSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 22. 2. 2019
sviatok:Etela
dnes:
piatok 22.2.
9 °C
zajtra:
sobota 23.2.
4 °C