www.infoglobe.sk » Malajzia, Kuala Lumpur – srdce krajiny

Malajzia, Kuala Lumpur – srdce krajiny

Publikované: 10.2.2018
Kuala Lumpur malo svoje skromné počiatky ako banské mesto v 50. rokoch minulého storočia, než sa stalo federálnym hlavným mestom Malajzie. Dnes je to najrýchlejšie rastúce a turisticky najvyhľadávanejšie mesto. Stretnete tu tamilských, čínskych, malajských a domorodých obyvateľov.

Kuala Lumpur sa rozkladá na 200 kilometroch štvorcových, v dnešnej dobe sa napája na susedné predmestie a vytvára tak centrum obchodu a cestovného ruchu, ktorý je tu stredobodom záujmu. Pre návštevníkov ponúka širokú škálu atrakcií – od tradičných až po moderné, v závislosti od vášho vkusu. Chrámy a mešity zrkadlia multikultúrnu rozmanitosť mesta a jeho históriu, veľkolepé futuristické veže a mrakodrapy odrážajú modernu 21. storočia. Atmosféru dokresľujú miestne trhy a pouliční predavači jedla. Skrátka čokoľvek si dokážete predstaviť, to vám Kuala Lumpur môže ponúknuť. Pokiaľ plánujete výlet do Kuala Lumpur, určite vám nebude stačiť iba zopár dní, aby ste toto mesto preskúmali krížom krážom. S husto osídlenými ulicami a úžasnými architektonickými skvostami v okolí sa právom označuje ako srdce Malajzie.

mesto

V Kuala Lumpur sa platí malajským ringgitom (MYR). Mesto sa môže pochváliť 66 nákupnými centrami a je známe ako maloobchodné a módne centrum Malajzie, podľa turistických sprievodcov je 6. najnavštevovanejším mestom na svete a priťahuje približne 10 miliónov turistov ročne. 61 % populácie praktikuje islamské náboženstvo, takže na niektorých miestach treba dodržiavať určité pravidlá, napríklad muži musí mať pri návšteve mešity dlhé nohavice, ženy musia byť zahalené, do niektorých chrámov sa nesmie chodiť v topánkach… Ale nebojte sa, miestni obyvatelia sú na turistov zvyknutí a na všetko vás dopredu upozornia. Po Kuala Lumpur sa najlepšie pohybuje taxíkom alebo metrom, niektoré pamätihodnosti sú od seba dosť ďaleko. Ešte jedna vec vás tu môže prekvapiť – počasie. Obvykle je tu veľmi teplo. Pri balení na cestu s tým treba počítať.

miestne obydlie   nočný život

jedlo na ulici

Jednou z najlepších vecí v Kuala Lumpur je nakupovanie v jednom z mnohých luxusných nákupných centier. Na svoje si tu pridu shopaholici všetkých sociálnych vrstiev. Suria KLCC je pravdepodobne najznámejším a najslávnejším nákupným centrom, pretože sa nachádza hneď v blízkosti hojne navštevovaných Petronas Towers. Návšteva klimatizovaného obchodného centra je v horúcom počasí zároveň príjemný spôsob, ako sa zabaviť a schladiť medzi výletmi.

obchodné centrum Berjaya Times Square – zábavný park

Berjaya Times Square

Obchodné centrum Berjaya Times Square je najväčšie centrum nákupov a zábavy v mestskej štvrti Bukit Bintang. Tento obchodný dom ponúka atrakcie hodné Alenky v krajine zázrakov. Od lacných až tržnicových výrobkov po luxusné značky, kino, mnoho reštaurácií a na naše prekvapenie ponúka aj horskú dráhu. Na horných poschodiach si môžete nechať vyprať prádlo, odskočiť si na masáž, kozmetiku, do fitka, solárka alebo sa nechať potetovať.

obchodné centrum Berjaya Times Square   obchodné centrum Berjaya Times Square

Budúci týždeň sa pozrieme na miestne mrakodrapy…

GPS: (letisko) 2°44'43.8"N 101°42'35.5"E

 

Text a foto: Monika Fuchsová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Malajzia, Kuala Lumpur – v oblakoch na Petronas Towers a mešita Masjid Al-Bukhary
Publikované: 17.2.2018
Nenechajte si ujsť tento pár do neba stúpajúcich mrakodrapov – určite sú na zozname miest, ktoré chce každý návštevník Kuala Lumpuru vidieť. Svojou siluetou lákajú na kilometre ďaleko. Tieto veže denne navštevuje neustály prúd turistov, každým rokom si ich prichádzajú prehliadnuť milióny ľudí. Majestátne vo dne a oslňujúce v noci, také sú Petronas Towers. Pri pobyte v Kuala Lumpur ich máte pri každej prechádzke neustále na očiach, v akejkoľvek časti mesta držia nad vami títo dvaja nežní obri ochrannú ruku. Pôsobia honosne, takže každého zaujíma, či sú aj vo vnútri tieto veže aspoň z polovice tak úchvatné ako zvonku. Aký výhľad asi ponúkajú?

Malajzia, Kuala Lumpur – Chinatown a GuanDi Temple
Publikované: 24.2.2018
Určite sa počas pobytu v Kuala Lumpur vydajte do čínskeho mesta v okolí Petaling Street (stanica Pasar Seni na LRT). Je to červenými lampiónmi lemovaná ulica, kde takmer polovicu obyvateľstva tvoria Číňania.

Malajzia, Kuala Lumpur – chrám Sri Maha Mariamman a Batu Caves
Publikované: 3.3.2018
Najpozoruhodnejším znakom chrámu Sri Maha Mariamman je štruktúra podobná tvaru ľudského tela s hlavou smerom na západ a nohami smerujúcimi na východ. Nohy symbolizuje veža vysoká 75 metrov, ozdobená 228 hinduistickými bôžikmi, ktorí sú vyobrazení v štýle južnej Indie.

Malajzia, Kuala Lumpur – Malá India a planetárium
Publikované: 10.3.2018
Brickfields je oficiálna Malá India a kedysi bývala obyčajnou obytnou štvrťou neďaleko Kuala Lumpur. Nedávno však bola premenená na široký bulvár s indickými obchodmi a reštauráciami prevádzkovanými indickou komunitou.

Malajzia, Kuala Lumpur – národná mešita Malajzie a Bird Park
Publikované: 17.3.2018
Národná mešita Malajzie sa nachádza diagonálne naproti stanici. Má veľkú kapacitu – pojme až 15 000 ľudí a je obklopená bujnou zeleňou, ktorá se rozprestiera na ploche 13 hektárov. Mešita bola postavená na mieste kostola v roku 1965. Hlavnými rysmi sú 73 metrov vysoké minarety. Hlavná konštrukcia strechy bola inšpirovaná myšlienkou otvoreného dáždniku, kým minarety majú naopak evokovať zatvorený dáždnik.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – Kota Kinabalu – prechádzka mangrovovým lesom a ochutnávka morských špecialít
Publikované: 24.3.2018
Ostrov Borneo sa delí na dve časti, tá južná spadá pod Indonéziu a severná časť patrí Malajzii. Naším cieľom bol práve sever, konkrétne štát Sabah, ktorý je plný exotických rastlín a živočíchov.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – kúzelné ostrovy neďaleko hlavného mesta Kota Kinabalu
Publikované: 31.3.2018
Národný park Tunku Abdul Rahman (alebo Tunku Abdul Rahman – TAR – Marine Park) sa nachádza pri pobreží Kota Kinabalu v Sabahu. Tvorí ho päť ostrovov – Gaya, Manukan, Sapi, Sulug a Mamutik.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – výlet do zoologickej záhrady a tradičný rybí trh
Publikované: 7.4.2018
Ostrov Borneo prechádzame krížom krážom a dnes ho spoznáme zas o niečo viac…


Súvisiaca fotogaléria

Malajzia, Kuala Lumpur – tradičná architektúra s mrakodrapmi v pozadí
V zimných mesiacoch sa stále viac premrznutých Európanov chodí ohriať do teplých krajín. V malajs...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimné radovánky

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Vytrvalý dážď alebo Vtedy v Chicagu v Divadle v podpalubí
2. cena:
Kniha Moje írske srdce od Antónie Maštenovej alias Sari OʹDonnelovej
3. cena:
Kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Poukážka pre 2 osoby na 2 noci v Holiday Inn Trnava
2. cena redakcie:
Poukážka na machovanie - 50% zľava z objednávky od Mosslife
3. cena redakcie:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Pľúca v divadle Astorka Korzo´90

Aktuality:

22.2.2019
Nenechajte si ujsť šestnásty ročník Svetového dňa sprievodcov, ktorý sa uskutoční v sobotu 23. februára 2019 v rôznych mestách na Slovensku i v Čechách. Prehľad vybraných podujatí  ponúkame v nasledujúcich riadkoch.
21.2.2019
Poľnohospodárska usadlosť v Dolánkách pri Turnove ožije sobotu 23. februára všetkými obyčajami, ktoré sa vzťahujú k fašiangom.
20.2.2019
V malebnej obci Terchová sa budú konať tradičné preteky Gazdovských koní, ktoré návštevníkom predvedú furmanov, ich silu, obratnosť a šikovnosť. Chýbať nebude ani bohatý sprievodný program.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - JAPONSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 22. 2. 2019
sviatok:Etela
dnes:
piatok 22.2.
9 °C
zajtra:
sobota 23.2.
4 °C