www.infoglobe.sk » Malajzia, Kuala Lumpur – národná mešita Malajzie a Bird Park

Malajzia, Kuala Lumpur – národná mešita Malajzie a Bird Park

Publikované: 17.3.2018
Národná mešita Malajzie sa nachádza diagonálne naproti stanici. Má veľkú kapacitu – pojme až 15 000 ľudí a je obklopená bujnou zeleňou, ktorá se rozprestiera na ploche 13 hektárov. Mešita bola postavená na mieste kostola v roku 1965. Hlavnými rysmi sú 73 metrov vysoké minarety. Hlavná konštrukcia strechy bola inšpirovaná myšlienkou otvoreného dáždniku, kým minarety majú naopak evokovať zatvorený dáždnik.

mešita Masjid NegaraMešitu navrhla skupina troch architektov, osemnásťhranná kopula má reprezentovať trinásť štátov Malajzie a päť pilierov islamu. Hlavná kopula je pokrytá modrými a zelenými dlaždicami. Všetko je inšpirované Veľkou mešitou v Mekke. Návštevníci sú tu vítaní v čase, keď neprebiehajú modlitby. Musíte si vyzuť topámky, muži musia mať dlhé nohavice a ženám tu požičajú dlhé šaty a šstku na zahalenie.

V okolí mešity je mnoho bazénov, fontán a parkov. Národná mešita sa nachádza len kilometer od populárneho Záhradného jazera v Kuala Lumpur. Okrem mešity tu je k dispozícii aj päť rôznych záhrad a parkov, ktoré každoročne priťahujú tisíce návštevníkov. Napríklad Deer Park Kuala Lumpur a Bird Park, ktorý jednoducho musíte navštíviť. Urobiť si fascinujúce fotografie a vychutnať si nádhernú scenériu môžete v záhradách Hibiscus, Orchid Garden či Butterfly Garden, kde sa dajú vidieť tisíce nádherných motýľov.

odev pre ženy, ktorý vám požičajú pri vstupe Masjid Negara

Masjid Negara

Bird Park

Bird Park bol založený v roku 1991 a oficiálne ho otvorila kráľovná Malajzie. Nachádza sa len 10 minút od centra mesta a je súčasťou oblasti nazývanej Záhradné jazero. Tieto pokojné a malebné jazerné záhrady boli založené v roku 1888 a tvoria zelený pás Kuala Lumpur. Návštevníci si môžu vychutnať výhľad na záhrady z výletu na lodi. Prírodné zákutia vhodné na piknik či trochu odpočinku sú rozptýlené po celom parku. K dispozícii sú aj detské ihrisko, joggingové dráhy, cvičebné stanice a člny.

Bird Park

Bird Park vlastní viac než 3 000 vtákov, pričom 200 druhov pochádza z celého sveta. Vďaka množstvu druhov operencov je známy aj pod prezývkou „najväčšia voľná letová voliéra na svete“. Milovníci prírody si tu môžu užiť nádherný deň v krásne upravenom prostredí, miniatúrne záhrady, bazény a vodné kaskády, mosty, kvitnúce rastliny a kŕmne stanice, a to všetko za doprovodu spevu všakovakých druhov vtákov. Park vyzerá trochu staromódne, ale je útulný a ľudia sú tu veľmi priateľskí. Po zakúpení vstupenky pri hlavnom vchode dostanete náramok, cudzinci tu za vstupenku zaplatia viac než domáci obyvatelia. V parku nájdete rybník Flamingo, Svet pelikánov, park Hornbill, Svet papagájov, Voliéru pri vodopáde, amfiteáter, detské ihrisko, ba aj študovňu.

Bird Park Bird Park

Bird Park

Tunajšie voliéry sa veľmi podobajú prirodzenému vtáčiemu prostrediu. S týmto typom konceptu voľného pohybu vtákov sa tu vtáky chovajú veľmi prirodzene. Aj to je dôvod, prečo je tento park taký jedinečný. Najlepšie to vidieť v sekcii Hornbills, kde si vtáky užívajú slobodu, lietajú zo stromu na strom a sú veľmi dôverivé a priateľské k návštevníkom. V parku nájdete rôzne vtáky nielen z Malajzie, ale tiež z Austrálie, Afriky, Papuy-Novej Guiney, Thajska, Indonézie, Tanzánie, Číny, Holandska, Južnej Ameriky a ďalších krajín juhovýchodnej Ázie. Otváracia doba je denne od 9. do 18. hodiny, v parku je ale toľko atrakcií, že vám určite nebude stačiť len jedna jeho návšteva.

Bird Park

Hneď naproti je ďalšie úchvatné miesto, ktoré stojí za zmienku – Taman Orchid Garden. Na svoje si tu príjdu milovníci orchideí.

Kuala Lumpur je mesto mnohých tvárí, chutí, vôní a náboženstiev, je to pulzujúci uzol mnohých civilizácií. Miesto, kde spolu ruka v ruke stoja pamiatky s hi-tech technológiami dnešnej doby.

GPS: 3°08'36.2"N 101°41'11.3"E

 

Text a foto: Monika Fuchsová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Malajzia, Kuala Lumpur – Chinatown a GuanDi Temple
Publikované: 24.2.2018
Určite sa počas pobytu v Kuala Lumpur vydajte do čínskeho mesta v okolí Petaling Street (stanica Pasar Seni na LRT). Je to červenými lampiónmi lemovaná ulica, kde takmer polovicu obyvateľstva tvoria Číňania.

Malajzia, Kuala Lumpur – chrám Sri Maha Mariamman a Batu Caves
Publikované: 3.3.2018
Najpozoruhodnejším znakom chrámu Sri Maha Mariamman je štruktúra podobná tvaru ľudského tela s hlavou smerom na západ a nohami smerujúcimi na východ. Nohy symbolizuje veža vysoká 75 metrov, ozdobená 228 hinduistickými bôžikmi, ktorí sú vyobrazení v štýle južnej Indie.

Malajzia, Kuala Lumpur – Malá India a planetárium
Publikované: 10.3.2018
Brickfields je oficiálna Malá India a kedysi bývala obyčajnou obytnou štvrťou neďaleko Kuala Lumpur. Nedávno však bola premenená na široký bulvár s indickými obchodmi a reštauráciami prevádzkovanými indickou komunitou.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – Kota Kinabalu – prechádzka mangrovovým lesom a ochutnávka morských špecialít
Publikované: 24.3.2018
Ostrov Borneo sa delí na dve časti, tá južná spadá pod Indonéziu a severná časť patrí Malajzii. Naším cieľom bol práve sever, konkrétne štát Sabah, ktorý je plný exotických rastlín a živočíchov.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – kúzelné ostrovy neďaleko hlavného mesta Kota Kinabalu
Publikované: 31.3.2018
Národný park Tunku Abdul Rahman (alebo Tunku Abdul Rahman – TAR – Marine Park) sa nachádza pri pobreží Kota Kinabalu v Sabahu. Tvorí ho päť ostrovov – Gaya, Manukan, Sapi, Sulug a Mamutik.

Malajzia: ostrov Borneo, Sabah – výlet do zoologickej záhrady a tradičný rybí trh
Publikované: 7.4.2018
Ostrov Borneo prechádzame krížom krážom a dnes ho spoznáme zas o niečo viac…

Malajzia, Kuala Lumpur – srdce krajiny
Publikované: 10.2.2018
Kuala Lumpur malo svoje skromné počiatky ako banské mesto v 50. rokoch minulého storočia, než sa stalo federálnym hlavným mestom Malajzie. Dnes je to najrýchlejšie rastúce a turisticky najvyhľadávanejšie mesto. Stretnete tu tamilských, čínskych, malajských a domorodých obyvateľov.

Malajzia, Kuala Lumpur – v oblakoch na Petronas Towers a mešita Masjid Al-Bukhary
Publikované: 17.2.2018
Nenechajte si ujsť tento pár do neba stúpajúcich mrakodrapov – určite sú na zozname miest, ktoré chce každý návštevník Kuala Lumpuru vidieť. Svojou siluetou lákajú na kilometre ďaleko. Tieto veže denne navštevuje neustály prúd turistov, každým rokom si ich prichádzajú prehliadnuť milióny ľudí. Majestátne vo dne a oslňujúce v noci, také sú Petronas Towers. Pri pobyte v Kuala Lumpur ich máte pri každej prechádzke neustále na očiach, v akejkoľvek časti mesta držia nad vami títo dvaja nežní obri ochrannú ruku. Pôsobia honosne, takže každého zaujíma, či sú aj vo vnútri tieto veže aspoň z polovice tak úchvatné ako zvonku. Aký výhľad asi ponúkajú?


Súvisiaca fotogaléria

Malajzia, Kuala Lumpur – tradičná architektúra s mrakodrapmi v pozadí
V zimných mesiacoch sa stále viac premrznutých Európanov chodí ohriať do teplých krajín. V malajs...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimné radovánky

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Vytrvalý dážď alebo Vtedy v Chicagu v Divadle v podpalubí
2. cena:
Kniha Moje írske srdce od Antónie Maštenovej alias Sari OʹDonnelovej
3. cena:
Kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Poukážka pre 2 osoby na 2 noci v Holiday Inn Trnava
2. cena redakcie:
Poukážka na machovanie - 50% zľava z objednávky od Mosslife
3. cena redakcie:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Pľúca v divadle Astorka Korzo´90

Aktuality:

22.2.2019
Nenechajte si ujsť šestnásty ročník Svetového dňa sprievodcov, ktorý sa uskutoční v sobotu 23. februára 2019 v rôznych mestách na Slovensku i v Čechách. Prehľad vybraných podujatí  ponúkame v nasledujúcich riadkoch.
21.2.2019
Poľnohospodárska usadlosť v Dolánkách pri Turnove ožije sobotu 23. februára všetkými obyčajami, ktoré sa vzťahujú k fašiangom.
20.2.2019
V malebnej obci Terchová sa budú konať tradičné preteky Gazdovských koní, ktoré návštevníkom predvedú furmanov, ich silu, obratnosť a šikovnosť. Chýbať nebude ani bohatý sprievodný program.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - JAPONSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 22. 2. 2019
sviatok:Etela
dnes:
piatok 22.2.
9 °C
zajtra:
sobota 23.2.
4 °C