www.infoglobe.sk » Kuba: Varadero - kubánske letovisko č. 1

Kuba: Varadero - kubánske letovisko č. 1

Publikované: 24.3.2012
Karibik kam sa oko dovidí - to je kubánske Varadero, najväčšie miestne letovisko. Aj napriek každoročnému náporu turistov si zachováva kubánsku náladu plnú vášnivého tanca, milých ľudí a karibskej pohody. Pokojnú dovolenku tu ale nečakajte - vo Varadero to žije!

Keby ste na Varadero priplávali pred 500 rokmi, na 20 km dlhej pláži by ste našli len chatky rybárov a malý španielsky prístav. Na polostrove asi 140 km od hlavného mesta Havana v provincii Matanzas sa v slaniskách vyrábala soľ, z mora každú chvíľu vyskočil delfín a na obzore sa plavili španielske koráby.

Panenské pláže si užijete při celodenním koupání, ale i při nočních procházkách. FOTO: ESO travel

Varadero pred 100 rokmi: letovisko snobov

Keby ste na Varadero priplávali pred 100 rokmi, naskytol by sa vám úplne iný obrázok. Na konci 19. storočia tu začali vyrastať prvé vily a s koncom druhej svetovej vojny sa začali roztáčať kolesá masového turizmu. Na Varadere sa schádzala smotánka zo Severnej Ameriky a Európy a vychutnávala si opustené zátoky s bielym pieskom a tropickým pralesom za chrbtom. Pomaly ale iste tu rástlo viac a viac hotelov a kasín, až sa z Varadera stalo Las Vegas Karibiku.

Varadero dnes: zábava až do rána a 20 km piesku

Keď sa na Varadero vypravíte dnes, nájdete tu viac než polovicu všetkých hotelov na Kube, medzinárodné letisko, delfinárium, 18 jamkové golfové ihrisko, mnoho reštaurácií, obchodíkov a barov. Okrem všetkých turistických vymožeností tu ale stále zostal starý dobrý kubánsky základ: 20 km dlhá piesčitá pláž, ktorá aj dnes patrí k tým najkrajším na svete.

Když se budete nudit na pláži, nabízí vám Kuba celou řadu dalších přírodních atrakcí.

Tím najväčším pokladom Varadera stále zostává dokonalá príroda a nádherné, azúrové more. Medzi korálovými útesmi tu „kotvia“ vraky lodí či lietadiel, v nežnej lagúne sa preháňajú delfíny a húfy farebných rýb a v okolitých pralesoch stále žijú krokodíly a hady. Aby ste spoznali ozajstnú Kubu, budete musieť vyjsť trochu ďalej za zónu luxusných aj tých lacnejších hotelov. Aj tak je ale Varadero skvelou voľbou pre vašu dovolenku na Kube.

Podmořský svět je druhá tvář Kuby, kterou musíte prozkoumat. FOTO: ESO travel

Autor: Viola Kratochvílová a cestovná kancelária ESO travel

Potrebujete dovolenku? Vyskúšajte originálne Plavby Karibikom alebo objavte ako chutí dovolenka na Kube.Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kuba, Havana – prílet a prvé skúsenosti
Publikované: 26.8.2017
Do Havany sme cestovali s prestupom v Amsterdame. Na prestup tu býva viac než hodina, ale chcela by som upozorniť, že cesta k terminálu 3 je skutočne dlhá, takže sa určite nikde nezdržujte. Samotný let potom trvá 10 hodín a 15 minút, ale dosť záleží aj na tom, čo si určí kubánske letisko. Takže my sme výsledne mali pristávanie relatívne v strese, pretože sme náhle museli dosť zrýchliť, ale potom nás Kubánci aj tak ten ušetrený čas nechali stáť na ranveji. Ale to je už taká malá príprava na to, ako to na Kube jednoducho bežne chodí.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zima na horách

1. 1. – 28. 2. 2018
1. cena:
Knižná publikácia Banská Štiavnica na starých pohľadniciach od vydavateľstva Dajama
2. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Pobyt v Bardejovských kúpeľoch s polpenziou pre 2 osoby a so vstupom do wellness spa - bazénovej časti
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Knižná publikácia Rekordy Bratislavy od vydavateľstva Dajama

Aktuality:

21.2.2018
Milí naši čitatelia, v týchto dňoch sme úspešne spustili novú mobilnú aplikáciu, ktorá vás prevedie tými najzaujímavejšími miestami našej planéty a zároveň vám uľahčí na základe vašej polohy vyhľadávanie tipov na výlety.
20.2.2018
Pokiaľ chcete vyraziť na prechádzku, urobte si výlet na Karlštejn a zároveň do Solvayových lomov, ktoré sú neďaleko.
19.2.2018
Pri príležitosti udelenia titulu UNESCO CITY OF MEDIA ARTS mestu Košice sa budú počas tohto roka konať jedinečné podujatia, ktorých prehľad prinášame v nasledujúcich riadkoch.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - KUBA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 21. 2. 2018
sviatok:Eleonóra
dnes:
streda 21.2.
2 °C
zajtra:
štvrtok 22.2.
3 °C