www.infoglobe.sk » Kambodža, Sihanoukville: odpočinok

Kambodža, Sihanoukville: odpočinok

Publikované: 9.7.2016
Po Siem Reape sme sa niekoľko dní prevážali na bicykli a aj keď sme si to odmietali priznať, pomaly sme začínali v nohách cítiť najazdené kilometre. Taktiež sa nenápadne blížila doba nášho odjazdu z Kambodže, a tak sme sa rozhodli pár dní trochu odpočívať. Vydali sme sa do prímorského mestečka Sihanoukville.

Ubytovanie v bungalovoch tu stálo pár korún a trochu podivný majiteľ nám dokonca za prijateľnú cenu požičal motorku aj s helmami. Síce sme bývali kúsok od pláže, ale tá bola pre cudzincov dobre známa a preplnená, preto sme sa vydali na trošku vzdialenejšiu pláž, ktorá bola navyše omnoho krajšia.

relax pri mori

Pomerne rýchlo nás však vylihovanie na pláži prestalo baviť, a tak sme si vymysleli výlet do národného parku Ream, ktorý sa nachádza asi osemnásť kilometrov od mesta. Park bol založený v roku 1993, ale nezdalo sa, že by sa sem zrovna hrnuli davy turistov. Cestou sme si užívali pohľady na kambodžskú krajinu, občas sme sa obávali rozčúlených dedinských psov a čas od času nám cestu zatarasilo stádo krásnych bielych kráv, ktoré sa ale odmietali pohnúť.

okolie Sihanoukville   stádo bielych kráv

V parku sa najprv zdalo, že nikde nikto nie je, ale nakoniec sme objavili jedného zo strážnikov. Na prvý pohľad vyzeral veľmi sympaticky a ponúkol nám dve verzie prehliadky časti parku – pešiu a na lodičke. Potom však zavládol zmätok, pretože najprv sa zdalo, že bude mať čas, potom ho nemal, potom nešlo tamto a ono, ale nakoniec sme sa rozhodli pre variant na loďke. Nasadli sme na motorku a po pár kilometroch prestúpili na loď.

mangrovy

Hlavnou atrakciou, ktorá nás lákala, boli stromy zvané mangrovníky, ktoré sú súčasťou ekosystémov nazývaných mangrovy. Náš sprievodca nám rozprával aj o delfínoch, ktorí sa tu dajú občas vidieť, a tiež o ďalších úkazoch súvisiacich s tým, že sa v parku sladkovodná rieka vlieva do mora.

Náladu nám trochu pokazil vo chvíli, keď nám začal rozprávať, že to zle spočítal, že nedostáva veľa peňazí a že za prehliadku mangrove si musíme – k aj tak nemalej čiastke – priplatiť. Po chvíli rozčúleného dohadovania sme nakoniec zvolili aspoň kompromis a vytkli mu, že takto sem vážne turistov nenaláka. Preplaviť sa medzi obrovskými koreňmi, ktoré akoby boli z iného sveta, bola nádhera, a tak sme na hádku pozabudli.

západ slnka na pláži

Spolu s odjazdom z Kambodže sa blížil aj náš odjazd z Ázie. Ešte sme na pár dní navštívili Vietnam a potom hurá domov. Ešte sme ale mali pred sebou zopár chvíľ na pláži s bledulinkým pieskom a palmami, a tak sme vyliezli z teplého mora, natiahli sa v tieni a rozprávali sa o všetkých tých krásnych miestach, ktoré sme v Kambodži navštívili a ktoré ešte niekedy v budúcnosti určite navštíviť chceme.

GPS: (Sihanoukville) 10°37'31.0"N 103°30'50.7"E

 

Text a foto: Hana Bašová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kambodža, Angkor Wat: džungľou na bicykli
Publikované: 18.6.2016
Pri návšteve Kambodže je takmer nemysliteľné vynechať zo zoznamu cieľov Angkor Wat, preslávený chrám, ktorý sa stal symbolom krajiny a je vyobrazený aj na štátnej vlajke.

Kambodža – výlet cez hranice
Publikované: 25.2.2017
Než vyrazíme do Kambodže, zostaneme ešte chvíľku v Thajsku. Autobusom ideme na ostrov slonov Koh Chang. Cesta vraj trvá 5 hodín, ale zablúdili sme. Šofér tade zrejme často nejazdí, a tak išiel k inému prístavu. Nakoniec sa ale všetko vyriešilo a trajektom sme s kamarátkou dorazili na Lonely Beach.

Kambodža, Angkor Thom: ranný Angkor Wat
Publikované: 2.7.2016
Keď nám okolo štvrtej hodiny ráno zazvonil budík, chvíľu trvalo, než sme si po predchádzajúcom náročnom dni uvedomili, kde to vlastne sme. Siem Reap, mestečko, ktoré sa vďaka chrámovému komplexu Angkor Wat a ďalším chrámom teší obrovskej návštevnosti, ešte spalo, keď sme nasadali na požičané bicykle a vyrážali už takmer popamäti za našim ďalším dobrodružstvom.

Kambodža, Angkor Thom: nočnou džungľou na bicykli
Publikované: 25.6.2016
Do celého komplexu Angkor Watu si môžete kúpiť vstupenky s rôznou dobou platnosti – my sme sa s B. rozhodli pre trojdenné, pretože sme si chceli v pokoji užiť návštevu jednotlivých chrámov. Prvé dva dni sme strávili prehliadaním okolitý chrámov a samotný Angkor Wat sme si „šetrili“ na záverečný deň.

Kambodža, Phnompenh – Perla Ázie
Publikované: 15.3.2013
Kambodža, súčasť bývalej francúzskej koloniálnej ríše, je zemou, v ktorej sa nachádza množstvo zaujímavých pamiatok. Dnes sa pozrieme do jej hlavného mesta.

Kambodža, Phnom Pénh: smutná kapitola dejín
Publikované: 4.6.2016
Našou prvou navštívenou pamiatkou v hlavnom meste bol kráľovský palác. Privítal nás blýskavými strechami, striebornou podlahou a davmi veselých turistov z Kambodže aj zo zahraničia. Náš ďalší výlet už ale v znamení radosti nebol – čakalo na nás Múzeum genocídy a Vražedné polia neďaleko za mestom.

Kambodža, Phnom Pénh: Vražedné polia
Publikované: 11.6.2016
Vražedné polia, známejšie možno pod anglickým označením „Killing Fields“ (Choeung Ek), sú ďalším miestom, ktoré je už navždy spojené s obdobím krutovlády Červených Kmérov – na čele s generálom Pol Potom v rokoch 1975–1979.

Kambodža, Phnom Pénh: porozprávame sa s kráľom po česky?
Publikované: 28.5.2016
Hlavné mesto Kambodže leží na sútoku troch riek – Tonlé Sap, Bassac a Mekong. Má iba niečo vyše milióna obyvateľov a nenachádzajú sa tam takmer žiadne vyššie stavby, takže nepôsobí dojmom veľkomesta.

Kambodža: množstvo nových zážitkov
Publikované: 21.5.2016
V Číne sme sa s B. bez problémov dohovorili obaja, vo Vietname sa role sprievodcu ujal on, no keď sme sa rozhodli vypraviť ešte aj do Kambodže, zistili sme, že práve tá bude pre nás najexotickejšou navštívenou krajinou– skrátka preto, že ani jeden z nás nevie kambodžsky.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimné radovánky

1. 1. – 28. 2. 2019
1. cena:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Vytrvalý dážď alebo Vtedy v Chicagu v Divadle v podpalubí
2. cena:
Kniha Moje írske srdce od Antónie Maštenovej alias Sari OʹDonnelovej
3. cena:
Kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Poukážka pre 2 osoby na 2 noci v Holiday Inn Trnava
2. cena redakcie:
Poukážka na machovanie - 50% zľava z objednávky od Mosslife
3. cena redakcie:
Vstupenky pre 2 osoby na predstavenie Pľúca v divadle Astorka Korzo´90

Aktuality:

16.1.2019
Pozývame vás na 44. pochod vďaky SNP na trase Cigeľ – Handlová, ktorý sa uskutoční v sobotu 19. január 2019.
15.1.2019
Rovnako ako každý rok, aj tento rok v Brne patrí druhá polovica januára cestovným veľtrhom. Tie sa budú konať na brnenskom výstavisku od 17. do 20. januára. Prvý deň je určený pre profesionálov v cestovnom ruchu, ostatné dni patria širokej verejnosti.
14.1.2019
Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach vás pozýva na jedinečnú výstavu Kamenný herbár, ktorá potrvá do 3. februára 2019.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 16. 1. 2019
sviatok:Kristína
dnes:
streda 16.1.
6 °C
zajtra:
štvrtok 17.1.
6 °C