www.infoglobe.sk » Kambodža, Koh Rong Sanloem – nedotknutý ostrovný raj

Kambodža, Koh Rong Sanloem – nedotknutý ostrovný raj

Publikované: 24.1.2019
Premýšľate, kam sa ísť teraz v zime ohriať? Máte radi miesta, ktoré nie sú skazené masovou turistikou? Alebo snáď túžite spoznať exotickú krajinu? Koh Rong Sanloem je tým pravým rajom. Koh Rong Samloem by mohol byť prirovnávaný k ostrovom Thajska pred tridsiatimi rokmi, kedy ešte mnohé z nich neboli objavené turistami. Pokojný ostrov bez ciest a automobilov.

výletná loď z ostrova Koh Rong

Ostrov Koh Rong Sanloem sa nachádza osemnásť kilometrov na západ od mesta Sihanoukville v Thajskom zálive. Od pevniny je vzdialený približne štyridsaťpäť minút a dostanete sa tam jedine loďou. Je to veľmi maličký ostrov, na dĺžku má len 9 km a na šírku 5 km. Obklopený je ďalšími malými ostrovmi, vďaka ktorým sa môžete tešiť na veľmi pokojné more a príjemný vzduch. Pre turistov je dostupný po celý rok. Najväčší nával je v období európskych školských prázdnin od júla do augusta, avšak najobľúbenejšie obdobie pre návštevu je od decembra do marca.

hojdacia sieť na pobreží Saracan   hojdačky nájdete takmer všade na ostrove

Pobrežie Saracen je absolútna jednička. Nájdete tu jednu z najlepších pláží na ostrove. Presne tak, ako môžete vidieť v katalógu – priezračná voda, dlhá pláž s bielym pieskom. Nachádzajú sa tu luxusné apartmány, ale aj početné plážové bungalovy. Na pobreží Saracen nájdeme aj hlavné mólo, ktoré spája ostrov s pevninou. Odtiaľ sa môžete vydať na väčší a známejší ostrov Koh Rong. Na západnej strane ostrova sú ďalšie pláže so žltým pieskom – Lazy Beach a Sunset Beach. Ak sa chcete vydať na jednu z týchto dvoch pláží, musíte prejsť džungľou. Sunset Beach je skvelé miesto pre pozorovanie západu slnka. Buďte opatrní, v džungli žijú hady, opice, obrie gekony a pavúky.

Lazy Beach   ubytovanie na pobreží Saracen

ubytovanie na pobreží Saracen

Kým vy môžete relaxovať na pláží, niekto iný si môže vychutnať trek do džungle. Taktiež si môžete prenajať loď, požičať horský bicykel, vyskúšať jazdu na kajaku alebo jednoducho len relaxovať. Na ostrove nájdete aj potápačské centrá. Môžete sa vydať šnorchlovať či rybárčiť. Všetko vybavenie vám poskytnú miestni obyvatelia alebo majitelia požičovní. Internetové pokrytie je slabé a prenos dát môže byť pomalý. Možno je to práve vaša príležitosť! Vypnite telefón a poriadne si odpočiňte od každodenného života. Na ostrove nenájdete žiadne bankomaty. Elektrina je dostupná len niekoľko hodín denne. Navštívte Koh Rong Sanloem skôr, než bude plný turistov. Plánujú tu totiž postaviť hotely a golfové ihrisko.

 prístavné mólo    východ slnka

GPS: 10°35'00.8"N 103°18'15.8"E

Text a foto: Andrea MeluzínováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Kambodža – výlet cez hranice
Publikované: 25.2.2017
Než vyrazíme do Kambodže, zostaneme ešte chvíľku v Thajsku. Autobusom ideme na ostrov slonov Koh Chang. Cesta vraj trvá 5 hodín, ale zablúdili sme. Šofér tade zrejme často nejazdí, a tak išiel k inému prístavu. Nakoniec sa ale všetko vyriešilo a trajektom sme s kamarátkou dorazili na Lonely Beach.

Kambodža, Angkor Thom: nočnou džungľou na bicykli
Publikované: 25.6.2016
Do celého komplexu Angkor Watu si môžete kúpiť vstupenky s rôznou dobou platnosti – my sme sa s B. rozhodli pre trojdenné, pretože sme si chceli v pokoji užiť návštevu jednotlivých chrámov. Prvé dva dni sme strávili prehliadaním okolitý chrámov a samotný Angkor Wat sme si „šetrili“ na záverečný deň.

Kambodža, Angkor Thom: ranný Angkor Wat
Publikované: 2.7.2016
Keď nám okolo štvrtej hodiny ráno zazvonil budík, chvíľu trvalo, než sme si po predchádzajúcom náročnom dni uvedomili, kde to vlastne sme. Siem Reap, mestečko, ktoré sa vďaka chrámovému komplexu Angkor Wat a ďalším chrámom teší obrovskej návštevnosti, ešte spalo, keď sme nasadali na požičané bicykle a vyrážali už takmer popamäti za našim ďalším dobrodružstvom.

Kambodža, Angkor Wat: džungľou na bicykli
Publikované: 18.6.2016
Pri návšteve Kambodže je takmer nemysliteľné vynechať zo zoznamu cieľov Angkor Wat, preslávený chrám, ktorý sa stal symbolom krajiny a je vyobrazený aj na štátnej vlajke.

Kambodža, Phnom Pénh: smutná kapitola dejín
Publikované: 4.6.2016
Našou prvou navštívenou pamiatkou v hlavnom meste bol kráľovský palác. Privítal nás blýskavými strechami, striebornou podlahou a davmi veselých turistov z Kambodže aj zo zahraničia. Náš ďalší výlet už ale v znamení radosti nebol – čakalo na nás Múzeum genocídy a Vražedné polia neďaleko za mestom.

Kambodža, Phnom Pénh: Vražedné polia
Publikované: 11.6.2016
Vražedné polia, známejšie možno pod anglickým označením „Killing Fields“ (Choeung Ek), sú ďalším miestom, ktoré je už navždy spojené s obdobím krutovlády Červených Kmérov – na čele s generálom Pol Potom v rokoch 1975–1979.

Kambodža, Phnom Pénh: porozprávame sa s kráľom po česky?
Publikované: 28.5.2016
Hlavné mesto Kambodže leží na sútoku troch riek – Tonlé Sap, Bassac a Mekong. Má iba niečo vyše milióna obyvateľov a nenachádzajú sa tam takmer žiadne vyššie stavby, takže nepôsobí dojmom veľkomesta.

Kambodža, Sihanoukville: odpočinok
Publikované: 9.7.2016
Po Siem Reape sme sa niekoľko dní prevážali na bicykli a aj keď sme si to odmietali priznať, pomaly sme začínali v nohách cítiť najazdené kilometre. Taktiež sa nenápadne blížila doba nášho odjazdu z Kambodže, a tak sme sa rozhodli pár dní trochu odpočívať. Vydali sme sa do prímorského mestečka Sihanoukville.

Kambodža: množstvo nových zážitkov
Publikované: 21.5.2016
V Číne sme sa s B. bez problémov dohovorili obaja, vo Vietname sa role sprievodcu ujal on, no keď sme sa rozhodli vypraviť ešte aj do Kambodže, zistili sme, že práve tá bude pre nás najexotickejšou navštívenou krajinou– skrátka preto, že ani jeden z nás nevie kambodžsky.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné potulky

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Balíček prekvapení z Divadla Nová scéna
2. cena:
Knižná publikácia Madagaskar - moja láska
3. cena:
Dve vstupenky na komédiu s pesničkami - KLIMAKTÉRIUM... a čo?
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci vo Villa Credo , Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Balíček kozmetiky od spoločnosti ALDA SLOVAKIA
3. cena redakcie:
Bluetooth reproduktor JBL GO 2

Aktuality:

20.4.2019
Zahájenie v poradí už ôsmej litomyšlskej kúpeľnej sezóny prebehne od stredy 24. do nedele 28. apríla. Po roku opäť kúpeľná promenáda ožije slávnostným sprievodom, ale tiež hudobnou a divadelnou produkciou. Chýbať nebudú ani obľúbené kúpeľné pramene, kúpeľné lavičky, výstava historických vozidiel a prvorepublikové žandárstvo.
19.4.2019
Pozývame vás na výstavu bonsajov v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach, ktorá sa uskutoční od 26. apríla do 1. mája 2019.
18.4.2019
Ornamentálne zdobená drevená chata Libušín na Pustevnách, ktorú v marci 2014 z veľkej časti zlikvidoval požiar, už získala svoju novú podobu. Do konca tohto roku má byť jej obnova úplne dokončená.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAROKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 20. 4. 2019
sviatok:Marcel