www.infoglobe.sk » JAR, Garden Route IV – jaskyne a pštrosie farmy

JAR, Garden Route IV – jaskyne a pštrosie farmy

Publikované: 8.3.2019
Dnes sa vrátime do Južnej Afriky, a to konkrétne na nádhernú trasu s poetickým názvom Garden Route.

Najprv zamierime na miesto, ktoré je vzdialené približne 30 kilometrov severne od mesta Oudtshoorn, čo bola pôvodne holandská dedinka. Jaskyne Cango Caves ležia pri pohorí Swartberg, ktorého značná časť spadá do svetového dedičstva UNESCO.

Oudtshoorn

Legenda vraví, že tieto jaskyne objavil miestny farmár Jacobus van Zyl, po ktorom je pomenovaná prvá jaskynná komnata. No bolo by naivné domnievať sa, že van Zyl bol prvým človekom, ktorý do nich vstúpil. Existujú dôkazy, že ľudia vedeli o týchto jaskyniach už v ranej dobe kamennej.

Avšak až vďaka van Zylovi sa jaskyne dostali do širšieho povedomia a stali sa obľúbenou turistickou atrakciou. Už od konca 18. storočia sú jaskyne chránené zákonom (napríklad akékoľvek poškodzovanie jaskýň sa trestalo pokutou) a navyše tu už v tej dobe zamestnávali sprievodcu na plný úväzok. Jaskyne sú najstaršou turistickou atrakciou v Južnej Afrike.

Cango Caves

Zmienená van Zylova komnata je vskutku enormná. Na dĺžku meria 70 metrov a na výšku 17 metrov. Je skutočne nádherne osvetlená a vojde sa do nej okolo 1000 ľudí. Je tam neuveriteľná akustika a čas od času sa tam konajú hudobné koncerty.

Okrem akejsi štandardnej prehliadky si tu môžete zaplatiť aj Adventure Tour (dobrodružnú prehliadku), ktorá vás zavedie hlbšie do útrob jaskynného systému. Ak sa rozhodnete navštíviť túto skvostnú prírodnú pamiatku, odporúčame vám kvôli jej vysokej popularite urobiť včasnú rezerváciu vstupeniek.

Cango Caves

Opustíme jaskyne a zamierime na jeden zo svetovo najvýznamnejších chovov pštrosov. Tí, ktorí sa vydajú na Garden Route, si spravidla urobia aj zhruba 70kilometrovú zachádzku do už zmienených Swartbergských hôr, kde sa nachádzajú pštrosie farmy, a to Safari Ostrich Show Farm, Cango Ostrich Show Farm a Highgate Ostrich Show Farm. Návštevníci sa tu počas zábavných prehliadok dozvedia kadečo o chove pštrosov.

pštrosia farma

Okrem iného sa budete môcť dokonca aj postaviť na pštrosie vajce, aby ste sa presvedčili o jeho vlastnostiach. Nechýba ani jazda na niektorom z týchto neuveriteľne rýchlych operených tvorov. Skrátka sa jedná o zážitky, na ktoré budete určite ešte dlho spomínať!

GPS: (jaskyne) 33°23'32.6"S 22°12'52.6"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Rute Martins, John Charalambous, PHParsons, Georgio, thomas

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

JAR, Johannesburg II – čo vidieť v okolí
Publikované: 22.3.2019
Keď sa rozhodnete cestovať do Johannesburgu, počítajte s tým, že sa jedná o mesto s veľmi vysokou kriminalitou, takže je nutné mať sa na pozore a zbytočne neriskovať. Svoje smartphony preto odložte radšej do vrecka a vnímajte svoje okolie.

JAR, Johannesburg I – za umením a históriou
Publikované: 15.3.2019
Juhoafrickú republiku neopustíme ani dnes. Tentokrát sa však už nebudeme venovať Garden Route, ale zamierime do Johannesburgu, ktorý miestni láskyplne nazývajú Jo'burg, Jozi alebo E'Goli čiže mesto zo zlata.

JAR, Garden Route I – Mossel Bay
Publikované: 8.2.2019
Garden Route alebo Záhradná cesta. Tento poetický názov patrí pravdepodobne najkrajšej trase v slnkom zaliatej Juhoafrickej republike. Tiahne sa v dĺžke viac než 200 kilometrov a spája mesto Mossel Bay v Západnom Kapsku a ústie rieky Storms vo Východnom Kapsku.

JAR, Garden Route II – národný park Tsitsikamma a pozorovanie zvierat
Publikované: 15.2.2019
Minule sme spolu začali objavovať nádhernú trasu na juhu Juhoafrickej republiky, dnes sa posunieme o niečo ďalej a navštívime národný park Tsitsikamma, čo je skvelá destinácia nielen pre tých, ktorí majú radi pešie túry, ale tiež vodné športy ako šnorchlovania alebo hlbinné potápanie.

JAR, Garden Route III – Knysna
Publikované: 22.2.2019
Ďalší diel našej série článkov snažiacich sa vám priblížiť Juhoafrickú republiku nás opäť zavedie na krásnu pobrežnú trasu Garden Route. A začali by sme rovno lokalitami Knysna Heads a Knysna Forest. Nachádzajú sa neďaleko mesta Knysna, jedného z najpopulárnejších miest na trase.

JAR, Pretória – purpurové mesto I
Publikované: 18.1.2019
Náš dnešný výlet budeme venovať juhoafrickému mestu Pretória. Svoje meno nesie po A. Pretoriovi, vodcovi Búrov, ktorý sa výrazne zasadil o založenie Juhoafrickej republiky.

JAR, Pretória – purpurové mesto II
Publikované: 25.1.2019
Minulý týždeň sme nahliadli do jedného z najzaujímavejších miest v Juhoafrickej republike a dnes budeme pokračovať. Do tejto krajiny totiž nemôžete len letmo nakuknúť.

JAR, Pretória – purpurové mesto III
Publikované: 1.2.2019
Dnes sa do Pretórie pozrieme už po tretí raz, ale tiež naposledy. Juhoafrickú republiku ako takú však ešte neopustíme.

JAR: bohatý kút Afriky I.
Publikované: 4.5.2011
Nový diel o Juhoafrickej republike bude zasvätený Pretórii.

JAR: bohatý kút Afriky II.
Publikované: 11.5.2011
Dnes dokončíme rozprávanie o Pretórii a presunieme sa do Kapského Mesta.

JAR: bohatý kút Afriky III.
Publikované: 18.5.2011
Čaká na vás pokračovanie o najstaršom meste Južnej Afriky - Kapskom Meste.

JAR: bohatý kút Afriky IV.
Publikované: 25.5.2011
Z Kapského Mesta zamierime do hlavného mesta Juhoafrickej republiky - Johannesburgu.

JAR: bohatý kút Afriky V.
Publikované: 1.6.2011
V poslednom dieli si prečítajte o zaujímavom hlavnom meste juhoafrickej provincie Slobodný štát a jeho priľahlých národných parkoch.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné potulky

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Balíček prekvapení z Divadla Nová scéna
2. cena:
Knižná publikácia Madagaskar - moja láska
3. cena:
Dve vstupenky na komédiu s pesničkami - KLIMAKTÉRIUM... a čo?
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci vo Villa Credo , Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Balíček kozmetiky od spoločnosti ALDA SLOVAKIA
3. cena redakcie:
Bluetooth reproduktor JBL GO 2

Aktuality:

26.3.2019
Portmoneum v Litomyšli na Svitavsku tento rok skráti kvôli rekonštrukcii výstavnú sezónu. Tá potrvá len od konce marca do začiatku júna. Preto neváhajte s návštevou unikátnej európskej pamiatky – domu Josefa Portmana s originálnou výmaľbou a interiérovým nábytkom maľovaným Josefom Váchalom.
25.3.2019
Nenechajte si ujsť 72. ročník najstaršieho atletického podujatia na Slovensku: Národný beh Devín – Bratislava, ktorý sa uskutoční v nedeľu 14. apríla 2019.
24.3.2019
Milujete more a slnkom zaliate pláže? Celosvetovo známy cestovateľský portál zostavil rebríček tých najobľúbenejších pláži na svete a my vám prinášame ich prehľad.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LICHTENŠTAJNSKO a LUXEMBURSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 26. 3. 2019
sviatok:Emanuel