www.infoglobe.sk » JAR, Garden Route III – Knysna

JAR, Garden Route III – Knysna

Publikované: 22.2.2019
Ďalší diel našej série článkov snažiacich sa vám priblížiť Juhoafrickú republiku nás opäť zavedie na krásnu pobrežnú trasu Garden Route. A začali by sme rovno lokalitami Knysna Heads a Knysna Forest. Nachádzajú sa neďaleko mesta Knysna, jedného z najpopulárnejších miest na trase.

Knysna je domovom pre približne 70 tisíc obyvateľov. O ranom osídlení tohoto územia toho nie je príliš veľa známe, no vieme, že európski usadlíci dorazili do miestnych končín na konci 18. storočia. Dôležitým zlomom v histórii mesta bol koniec 70. rokov 19. storočia, kedy tu objavili zlato. To prilákalo nespočetne veľa odvážlivcov s vidinou rýchleho zbohatnutia a v podstate tiež spôsobilo vznik neďalekého mestečka Millwood.

Knysna

Zlatá horúčka nemala príliš dlhé trvanie a onedlho Millwood, založený na perspektíve stabilného rastu ťažby zlata, skolaboval. Spomienkou na toto obdobie je Millwood House Museum, ktoré je zamerané na lokálnu históriu, ktorú návštevníkom prezentuje predovšetkým v podobe rôznych dochovaných dokumentov.

Millwood House

Knysna je pre turistov zaujímavá hlavne vďaka rôznym kultúrnym a odpočinkovým aktivitám. Nachádza sa tu niekoľko golfových ihrísk a milovníkov dobrého jedla určite zaujme každoročný Pick n Pay Oyster Festival, teda akcia, kde sa na prelome júna a júla môžete najesť ustríc do sýtosti. Počas tejto desaťdňovej a najväčšej udalosti sa v meste zje približne dvestotisíc ustríc.

Knysna

Ešte jedna akcia rozhodne stojí za zmienku, tentokrát pre fanúšikov motorizmu. Kysna Speed Festival trvá tri dni. Počas tejto akcie musia autá vyrobené do roku 1980 čo najrýchlejšie prejsť trasu do kopca. Musí to byť naozaj veľmi adrenalínový zážitok, pretože napríklad v roku 2016 padol rýchlostný rekord, kedy bola priemerná rýchlosť na skoro dvojkilometrovej trase až 177 km/h!

Ale aby sme nezostali len v meste tak sa pozrieme na zmienené Knysna Heads, ktoré tvoria dve gigantické skaliská formujúce ústie priľahlej lagúny. Pokiaľ by ste si chceli tento prírodný úkaz lepšie prehliadnuť, najlepšie to bude počas vyhliadkovej plavby. Prípadne sa môžete jednoducho prejsť po cestičkách.

Knysna Heads   Knysna Heads

Súčasťou vášho výletného plánu by mala byť aj návšteva Knysna Elephant Park, čo je safari zamerané na slony. Návštevníci sa tu môžu nielen prejsť so slonmi, ale sa tiež na nich povoziť či ich kŕmiť. Väčšina miestnych zvierat pochádza pôvodne z cirkusov alebo z inej formy zajatia.

Knysna Heads

A posledným miestom, ktoré v oblasti Knysny navštívime, je prírodná rezervácia Featherbed. Pokiaľ sa sem rozhodnete vydať, prevezte sa v off-roadovom aute, ktoré vám zastaví na rôznych zaujímavých miestach, aby ste si mohli urobiť fotky. Nasleduje komentovaná prehliadka, počas ktorej sa dozviete niečo o miestnej faune, flóre a aj histórii oblasti. Akonáhle budete s prehliadkou rezervácie hotoví, môžete sa tešiť na výborný obed formou švédskych stolov.

GPS: 34°01'55.2"S 23°02'45.0"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Terence27, Zaian, Steveknysna, Simon Harriyott, michael clarke stuff, robertsharp, South African Tourism

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

JAR, Johannesburg II – čo vidieť v okolí
Publikované: 22.3.2019
Keď sa rozhodnete cestovať do Johannesburgu, počítajte s tým, že sa jedná o mesto s veľmi vysokou kriminalitou, takže je nutné mať sa na pozore a zbytočne neriskovať. Svoje smartphony preto odložte radšej do vrecka a vnímajte svoje okolie.

JAR, Johannesburg I – za umením a históriou
Publikované: 15.3.2019
Juhoafrickú republiku neopustíme ani dnes. Tentokrát sa však už nebudeme venovať Garden Route, ale zamierime do Johannesburgu, ktorý miestni láskyplne nazývajú Jo'burg, Jozi alebo E'Goli čiže mesto zo zlata.

JAR, Garden Route IV – jaskyne a pštrosie farmy
Publikované: 8.3.2019
Dnes sa vrátime do Južnej Afriky, a to konkrétne na nádhernú trasu s poetickým názvom Garden Route.

JAR, Garden Route I – Mossel Bay
Publikované: 8.2.2019
Garden Route alebo Záhradná cesta. Tento poetický názov patrí pravdepodobne najkrajšej trase v slnkom zaliatej Juhoafrickej republike. Tiahne sa v dĺžke viac než 200 kilometrov a spája mesto Mossel Bay v Západnom Kapsku a ústie rieky Storms vo Východnom Kapsku.

JAR, Garden Route II – národný park Tsitsikamma a pozorovanie zvierat
Publikované: 15.2.2019
Minule sme spolu začali objavovať nádhernú trasu na juhu Juhoafrickej republiky, dnes sa posunieme o niečo ďalej a navštívime národný park Tsitsikamma, čo je skvelá destinácia nielen pre tých, ktorí majú radi pešie túry, ale tiež vodné športy ako šnorchlovania alebo hlbinné potápanie.

JAR, Pretória – purpurové mesto I
Publikované: 18.1.2019
Náš dnešný výlet budeme venovať juhoafrickému mestu Pretória. Svoje meno nesie po A. Pretoriovi, vodcovi Búrov, ktorý sa výrazne zasadil o založenie Juhoafrickej republiky.

JAR, Pretória – purpurové mesto II
Publikované: 25.1.2019
Minulý týždeň sme nahliadli do jedného z najzaujímavejších miest v Juhoafrickej republike a dnes budeme pokračovať. Do tejto krajiny totiž nemôžete len letmo nakuknúť.

JAR, Pretória – purpurové mesto III
Publikované: 1.2.2019
Dnes sa do Pretórie pozrieme už po tretí raz, ale tiež naposledy. Juhoafrickú republiku ako takú však ešte neopustíme.

JAR: bohatý kút Afriky I.
Publikované: 4.5.2011
Nový diel o Juhoafrickej republike bude zasvätený Pretórii.

JAR: bohatý kút Afriky II.
Publikované: 11.5.2011
Dnes dokončíme rozprávanie o Pretórii a presunieme sa do Kapského Mesta.

JAR: bohatý kút Afriky III.
Publikované: 18.5.2011
Čaká na vás pokračovanie o najstaršom meste Južnej Afriky - Kapskom Meste.

JAR: bohatý kút Afriky V.
Publikované: 1.6.2011
V poslednom dieli si prečítajte o zaujímavom hlavnom meste juhoafrickej provincie Slobodný štát a jeho priľahlých národných parkoch.

JAR: bohatý kút Afriky IV.
Publikované: 25.5.2011
Z Kapského Mesta zamierime do hlavného mesta Juhoafrickej republiky - Johannesburgu.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné potulky

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Balíček prekvapení z Divadla Nová scéna
2. cena:
Knižná publikácia Madagaskar - moja láska
3. cena:
Dve vstupenky na komédiu s pesničkami - KLIMAKTÉRIUM... a čo?
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci vo Villa Credo , Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Balíček kozmetiky od spoločnosti ALDA SLOVAKIA
3. cena redakcie:
Bluetooth reproduktor JBL GO 2

Aktuality:

26.3.2019
Portmoneum v Litomyšli na Svitavsku tento rok skráti kvôli rekonštrukcii výstavnú sezónu. Tá potrvá len od konce marca do začiatku júna. Preto neváhajte s návštevou unikátnej európskej pamiatky – domu Josefa Portmana s originálnou výmaľbou a interiérovým nábytkom maľovaným Josefom Váchalom.
25.3.2019
Nenechajte si ujsť 72. ročník najstaršieho atletického podujatia na Slovensku: Národný beh Devín – Bratislava, ktorý sa uskutoční v nedeľu 14. apríla 2019.
24.3.2019
Milujete more a slnkom zaliate pláže? Celosvetovo známy cestovateľský portál zostavil rebríček tých najobľúbenejších pláži na svete a my vám prinášame ich prehľad.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LICHTENŠTAJNSKO a LUXEMBURSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 26. 3. 2019
sviatok:Emanuel