www.infoglobe.sk » JAR, Garden Route II – národný park Tsitsikamma a pozorovanie zvierat

JAR, Garden Route II – národný park Tsitsikamma a pozorovanie zvierat

Publikované: 15.2.2019
Minule sme spolu začali objavovať nádhernú trasu na juhu Juhoafrickej republiky, dnes sa posunieme o niečo ďalej a navštívime národný park Tsitsikamma, čo je skvelá destinácia nielen pre tých, ktorí majú radi pešie túry, ale tiež vodné športy ako šnorchlovania alebo hlbinné potápanie.

Cez národný park vedie známa trasa Otter Trail, ktorá je otvorená od r. 1968. Jej celková dĺžka dosahuje 45 kilometrov a prekonáte ju približne za päť dní. Pozdĺž trasy nájdete mnoho zdrojov pitnej vody, no odporúča sa zobrať si so sebou napr. tablety na čistenie vody.

Tsitsikamma National Park

Na tejto trase prejdete okrem iného cez visutý most Storms River Suspension Bridge, ktorý vedie cez ústie rieky Storms River, ktorá končí v Indickom oceáne. Určite je to nezabudnuteľný zážitok, sila prírody vo vás zanechá hlboký dojem. Taktiež tu na vás čaká pozorovanie miestneho vtáctva, opíc, antilop alebo rozmanitého morského života pri zmienenom potápaní či šnorchlovaní. Z pobrežia dokonca môžete uzrieť aj veľryby alebo hravé delfíny.

Kúsok od Storms River sa nachádza takzvaný Big Tree. Gigantický ihličnan, ktorý je údajne starý až 800 rokov, čo z neho robí najstarší a zároveň najväčší známy strom v Južnej Afrike. V parku sa navyše nachádza aj nádherná, ale zle prístupná tiesňava Storms River Gorge, ku ktorej sa dá dostať jedine loďou. Každú trištvtrehodinu vyráža loď spod visutého mosta a preplaví sa s vami nádhernou prírodnou scenériou.

Tsitsikamma National Park

Teraz však Národný park Tsitsikamma opustíme a vydáme sa k okoliu zálivu Plettenberg Bay. Našu návštevu započneme v najväčšej voliére na svete, ktorá pokrýva dva hektáre panenského lesa a chráni takmer tri stovky vtáčích druhov z celého sveta. Celkovo dva kilometre cestičiek vrátane cesty v korunách stromov vám dovolia pozorovať miestnych operencov, ako sa vám len zapáči.

Birds of Eden

Mimochodom, mnohé vtáky, a to obzvlášť platí pre papagáje, boli v minulosti domácimi miláčikmi, takže nemajú prirodzený strach z človeka. Vďaka tomu sa k nim môžete priblížiť na skutočne krátku vzdialenosť a domov si odniesť fantastické fotografie.

V podobnom duchu sa nesie aj neďaleký Monkeyland, čo je zas domov pre opice držané v zajatí. Tie sa tu taktiež nachádzajú vo svojom prirodzenom prostredí. Môžete tu vidieť napríklad lemury. Aj tu sa nachádza 100 metrov dlhá cesta v korunách stromov, ktorej nechýba ani plošina pre nerušené pozorovanie zvierat.

Birds of Eden

Tretí mini zvierací park je Jukani Wildlife Sanctuary, ktorý je zameraný na záchranu veľkých mačkovitých šeliem, ktoré umiestňujú späť do ich prirodzeného prostredia. Uvidíte tu levy, gepardy alebo tigre.

GPS: 34°01'05.9"S 23°54'15.3"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikimedia Commons: Stephan Schulz, Conrad88, Conrad88 (2), NJR ZA, NJR ZA (2)

Preklad: O.MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

JAR, Johannesburg II – čo vidieť v okolí
Publikované: 22.3.2019
Keď sa rozhodnete cestovať do Johannesburgu, počítajte s tým, že sa jedná o mesto s veľmi vysokou kriminalitou, takže je nutné mať sa na pozore a zbytočne neriskovať. Svoje smartphony preto odložte radšej do vrecka a vnímajte svoje okolie.

JAR, Garden Route IV – jaskyne a pštrosie farmy
Publikované: 8.3.2019
Dnes sa vrátime do Južnej Afriky, a to konkrétne na nádhernú trasu s poetickým názvom Garden Route.

JAR, Johannesburg I – za umením a históriou
Publikované: 15.3.2019
Juhoafrickú republiku neopustíme ani dnes. Tentokrát sa však už nebudeme venovať Garden Route, ale zamierime do Johannesburgu, ktorý miestni láskyplne nazývajú Jo'burg, Jozi alebo E'Goli čiže mesto zo zlata.

JAR, Garden Route III – Knysna
Publikované: 22.2.2019
Ďalší diel našej série článkov snažiacich sa vám priblížiť Juhoafrickú republiku nás opäť zavedie na krásnu pobrežnú trasu Garden Route. A začali by sme rovno lokalitami Knysna Heads a Knysna Forest. Nachádzajú sa neďaleko mesta Knysna, jedného z najpopulárnejších miest na trase.

JAR: bohatý kút Afriky II.
Publikované: 11.5.2011
Dnes dokončíme rozprávanie o Pretórii a presunieme sa do Kapského Mesta.

JAR: bohatý kút Afriky III.
Publikované: 18.5.2011
Čaká na vás pokračovanie o najstaršom meste Južnej Afriky - Kapskom Meste.

JAR: bohatý kút Afriky IV.
Publikované: 25.5.2011
Z Kapského Mesta zamierime do hlavného mesta Juhoafrickej republiky - Johannesburgu.

JAR: bohatý kút Afriky V.
Publikované: 1.6.2011
V poslednom dieli si prečítajte o zaujímavom hlavnom meste juhoafrickej provincie Slobodný štát a jeho priľahlých národných parkoch.

JAR, Garden Route I – Mossel Bay
Publikované: 8.2.2019
Garden Route alebo Záhradná cesta. Tento poetický názov patrí pravdepodobne najkrajšej trase v slnkom zaliatej Juhoafrickej republike. Tiahne sa v dĺžke viac než 200 kilometrov a spája mesto Mossel Bay v Západnom Kapsku a ústie rieky Storms vo Východnom Kapsku.

JAR, Pretória – purpurové mesto I
Publikované: 18.1.2019
Náš dnešný výlet budeme venovať juhoafrickému mestu Pretória. Svoje meno nesie po A. Pretoriovi, vodcovi Búrov, ktorý sa výrazne zasadil o založenie Juhoafrickej republiky.

JAR, Pretória – purpurové mesto II
Publikované: 25.1.2019
Minulý týždeň sme nahliadli do jedného z najzaujímavejších miest v Juhoafrickej republike a dnes budeme pokračovať. Do tejto krajiny totiž nemôžete len letmo nakuknúť.

JAR, Pretória – purpurové mesto III
Publikované: 1.2.2019
Dnes sa do Pretórie pozrieme už po tretí raz, ale tiež naposledy. Juhoafrickú republiku ako takú však ešte neopustíme.

JAR: bohatý kút Afriky I.
Publikované: 4.5.2011
Nový diel o Juhoafrickej republike bude zasvätený Pretórii.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné potulky

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Balíček prekvapení z Divadla Nová scéna
2. cena:
Knižná publikácia Madagaskar - moja láska
3. cena:
Dve vstupenky na komédiu s pesničkami - KLIMAKTÉRIUM... a čo?
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci vo Villa Credo , Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Balíček kozmetiky od spoločnosti ALDA SLOVAKIA
3. cena redakcie:
Bluetooth reproduktor JBL GO 2

Aktuality:

26.3.2019
Portmoneum v Litomyšli na Svitavsku tento rok skráti kvôli rekonštrukcii výstavnú sezónu. Tá potrvá len od konce marca do začiatku júna. Preto neváhajte s návštevou unikátnej európskej pamiatky – domu Josefa Portmana s originálnou výmaľbou a interiérovým nábytkom maľovaným Josefom Váchalom.
25.3.2019
Nenechajte si ujsť 72. ročník najstaršieho atletického podujatia na Slovensku: Národný beh Devín – Bratislava, ktorý sa uskutoční v nedeľu 14. apríla 2019.
24.3.2019
Milujete more a slnkom zaliate pláže? Celosvetovo známy cestovateľský portál zostavil rebríček tých najobľúbenejších pláži na svete a my vám prinášame ich prehľad.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LICHTENŠTAJNSKO a LUXEMBURSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 26. 3. 2019
sviatok:Emanuel