www.infoglobe.sk » Indonézia, Nusa Penida – nedotknutý raj neďaleko Bali

Indonézia, Nusa Penida – nedotknutý raj neďaleko Bali

Publikované: 11.11.2017
Ostrov Nusa Penida sa nachádza juhovýchodne od veľmi známeho indonézskeho Bali, odkiaľ pravidelne jazdí lodná doprava. Turistická infraštruktúra je tu zatiaľ veľmi obmedzená, ale rýchlo sa rozvíja. Ak máte radi menejturistické oblasti, ste fanúšikom úžasných výhľadov a prekrásnych pláží, určite vám tu odporúčam stráviť minimálne tri dni.

Hneď po príjazde je nevyhnutné požičať si skúter, pokiaľ si, samozrejme, nepriveziete svoju motorku na lodi (za príplatok). Po ostrove sa inak budete horko ťažko pohybovať. Ubytovanie si je lepšie rezervovať dopredu aspoň na jednu noc, aby ste mali istotu nocľahu. Pokiaľ ste skúsení cestovatelia a nemáte hlboko do vrecka, určite zoženiete aj na mieste. Sprievodcu veľmi študovať nemusíte. Najlepšie je dať sa do reči s miestnymi, ktorí vám veľmi radi poradia, kam sa vydať na výlet. Zrejme vám ponúknu aj svoj skúter a služby sprievodcu.

Atuh Beach – vyhliadka Tisíc ostrovov

Nezabudnuteľným zážitkom je bezpodmienečne vyhliadka „Tisíc ostrovov“ (Atuh Raja Lima), neďaleko pláže Atuh Beach. Dajte si pozor, nech túto prekrásnu vyhliadku neminiete. Cesta sem vedie viacmenej po asfaltke a dole smerujú bezpečné schody s lanovým zábradlím. Ubytovať sa môžete v slamených chatkách v korunách stromov. Treba si ich ale včas rezervovať.

Atuh Beach – pohľad z vrchu, odkiaľ sa dá dôjsť k pláži

Radi by ste uvideli manty obrovské a nechce se vám potápať? V zátoke pri Broken Beach sa často preháňajú elegantné manty, vyčkajte na skale a pozorujte hladinu mora. Keď budete mať šťastie, manta vám ukáže svoju bielu plutvičku. Takisto sa tu môžu objaviť aj korytnačky. Len opatrne, na toto exkluzívne miesto bohužiaľ nevedie dosť adekvátna cesta. Čakajú vás desiatky metrov naozaj nespevnenej rozbitej cesty, ktorá je plná väčších kameňov. Rozhodne to ale nevzdávajte, aj keby ste mali kus dôjsť pešky. Na mieste si dajte napríklad šálku kávy, skutočne aj v menej dostupných oblastiach funguje občerstvenie.

výhľad na útesy pri Broken Beach   Broken alebo Pasih Uug Beach

Päť minút od Broken Beach na vás čaká tak trochu schovaný prírodný bazénik Angel’s Billabong. Smaragdové jazierko v skalných útvaroch, ktoré je pri prílive naplnené morskou vodou, vám ponúkne ohromujúce kúpanie. Kontrast pokojnej vody a pod vami burácajúce more. Vyššia koncentrácia slanej vody nadnáša omnoho viac než samotné more. Počas prílivu a silných vĺn sa sem logicky nesmie vstupovať.

prírodný bazénik Angel’s Billabong

Ďalší okúzľujúci výhľad ponúka Kelingking Beach. Pôvabná piesočná pláž, skalisko v tvare ruky a azúrové more. Na prvý pohľad raj! Ale viete, prečo sa nikto nevyhrieva na pláži? Dole vedie dosť obtiažna cesta, preto si väčšina turistov užíva len vyhliadku. Tesne za vstupom sa môžete zastaviť na obed, varia tu naozaj veľmi dobre.

Kelingking Beach – skala v tvare slimáka   Kelingking Beach – skalný útvar v tvare ruky

Východné pobrežie Nusa Penidy je známe vďaka svojej pláži Atuh Beach. Vedú k nej dve cesty. Jedna po schodoch a druhá – strastiplná – nie je ani zaznačená v mapách. Krásna pláž obstúpená vysokými útesmi, jemný piesok a v mori zaujímavý skalný útvar. Nechýba u ani niekoľko slnečníkov s lehátkami a drobné občerstvenie.

zátoka Crystal Bay

Zátoka Crystal Bay je veľmi príjemné miesto pre šnorchlovanie. Tu strávite viac času pod vodou než na samotnej pláži. Pod morskou hladinou sa budete cítiť ako v obrovskom akváriu. Množstvo rybičiek všetkých farieb, vrátane Nema a morskej korytnačky. Natiahnite sa na piesok a relaxujte. Je tu božsky…

GPS: (Kelingking Beach) 8°45'06.7"S 115°28'23.5"E

 

Text a foto: Monika Fuchsová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Indonézia: Nie, celá nezhorela VII. – Bali: Selamat datang di Bali (vitajte na Bali)
Publikované: 1.2.2016
Jávu sme už opustili a stojíme na ostrove Bali. Je to jeden z indonézskych ostrovov, ktorý sa od ostatných viac než 17 000 výrazne líši. Preto každoročne láka mnoho návštevníkov. Je to ostrov plný rozmanitej prírody a kontrastov. Atmosféra je neopakovateľná a hlavne nezameniteľná. Aby sme k tomuto záveru mohli dospieť, museli sme ho celý prejsť. Našim cieľom bolo spoznať centrálne hornaté časti ostrova, aby sme zmapovali terén a rozhodli sa, na ktorú sopku vyjdeme. Zvolili sme si cestu od juhu k severu a späť, ktorá je dlhá 200 km (išli sme ju 13 hodín na skútri).

Indonézia, Nusa Penida – tajomná jaskyňa a skrytá pláž
Publikované: 18.11.2017
Jaskynný chrám Goa Giri Putri sa niekedy označuje aj podľa neďalekej dedinky Goa Karangsari. Veľké vápencové jaskyne nájdete na východnom pobreží Nusa Penidy, na pol ceste medzi Sampalan a Suana. Keďže sa jedná o chrám, je nutné mať na sebe sarong. Kus látky (šátok) uviazaný okolo pásu, aby vám zakrýval spodnú časť tela. Pokiaľ ho nemáte, miestni vám ho požičajú za 5 000 IDR (cca 10 Kč).

Indonézia: Nie, celá nezhorela VIII. – Bali: Dokonalé scenérie sopky Batur
Publikované: 8.2.2016
Pokračujeme v našom celodennom výlete za preskúmaním indonézskeho ostrova Bali. Opúšťame mesto Singaraja na severe ostrova a naším ďalším cieľom je oblasť okolo sopky Batur.

Indonézia: Nie, celá nezhorela X. – Lombok: výstup ku Crater Rim kempu
Publikované: 22.2.2016
Výlet na Rinjani už máme zariadený, a tak sa môže začať naše ďalšie indonézske dobrodružstvo. Výstup a zostup má jednu hlavnú trasu (pokiaľ nie jedinú). Vedie zo Senaru do Sembalunu a je obojsmerná. Môžete si vybrať rôznu dĺžku výletu – 2, 3 i 4 dni.

Indonézia: Nie, celá nezhorela XI. – Lombok: neskutočný výstup na vrchol Rinjani
Publikované: 29.2.2016
Vitajte späť v našom seriáli o Indonézii. Nachádzame sa pod vrcholom Rinjani (v nadmorskej výške cca 2 350 m), čo je druhá najvyššia hora Indonézie. Čaká nás noc a samotný výstup na vrchol (3 726 m n. m.).

Indonézia: Nie, celá nezhorela XII. – Lombok: noc pri jazere Anak a zostup z kráteru
Publikované: 7.3.2016
Skorý výstup na samotný vrchol máme úspešne za sebou a druhý deň v oblasti Rinjani pokračuje. Aj keď sme mali chodenia nad hlavu, museli sme Sembalun Crater Rim kemp opustiť a pokračovať ďalej. Čakala nás noc pri jazere Anak.

Indonézia: Nie, celá nezhorela XIII. – Lombok: lúčenie s Rinjani
Publikované: 14.3.2016
Stojíme na okraji kaldery na severe ostrova Lombok – v Crater Rim Senaru kempe. Pred nami je náročný zostup do dediny Senaru, ktorý je pozvoľnejší, ale veľmi dlhý (21 kilometrov). Vedie skrz dažďový prales plný života.


Súvisiaca fotogaléria

Indonézia – krajina ostrovov
Indonézia je pre európskych turistov veľmi obľúbeným miestom v rámci „ázijských“ dovoleniek. Tent...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Najkrajšie miesta

1. 7. – 31. 8. 2018
1. cena:
Športové príručné tašky značky Ellehammer bags + zákaznícka karta so zľavou 10% od AutoTeam Stupava
2. cena:
Dekoratívna vonná sviečka + zákaznícka karta so zľavou 7% od AutoTeam Stupava
3. cena:
Štýlové „podpivníky“ + zákaznícka karta so zľavou 5% od AutoTeam Stupava
1. cena redakcie:
Splav rieky Dunajec na rafte pre 2 osoby od RaftingDunajec.sk
2. cena redakcie:
Luxusné pero značky Sheaffer v drevenom puzdre
3. cena redakcie:
Knihy z edície Po Slovensku od rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

20.8.2018
Desaťtisíce návštevníkov sa aj tento rok môžu tešiť na Medzinárodné letecké dni SIAF 2018, ktoré sa uskutočnia v dňoch 1. a 2. septembra 2018 na leteckej základni Sliač.
19.8.2018
Navštívte Medzinárodné stretnutie zbojníkov v Terchovej, ktoré sa uskutoční od 31. augusta do 1. septembra 2018. Tento rok vás čaká atraktívny program plný hudby, spevu, zábavy, súťaží, napätia a zbojníckej poživne.
18.8.2018
Na minuloročný prvý ročník detského festivalu nadväzuje pre veľký úspech druhý ročník. Ten sa koná v nedeľu 19. augusta v záhrade kláštora, kde miestni tráva voľný čas so svojimi ratolesťami.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ARGENTÍNA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 20. 8. 2018
sviatok:Anabela
dnes:
pondelok 20.8.
33 °C
zajtra:
utorok 21.8.
32 °C