www.infoglobe.sk » India – expedícia Tiger: cesta za mláďatami

India – expedícia Tiger: cesta za mláďatami

Publikované: 20.4.2019
Už sa teším, čo pekného dnes nafotím. Tak teda rýchla sprcha, zubná hygiena, popadnúť všetku techniku a hurá na recepciu. Náš džíp je už tu a s ním aj celá posádka.

Dnes ideme do zóny č. 4. Pokiaľ nám bude priať šťastie, mohli by sme vidieť tigricu Krishnu a jej tri mláďatá. Momentálne najmladšie ratolesti v parku. Medzi súrodencami je jedno dievča a dvaja chlapci.

na safari

Opäť sme prví na bráne, ale dnes to bude ešte trochu iné než inokedy. Hneď ako sa otvoria vráta, Nafees zavelí: „Poriadne sa držte, musíme sa poponáhľať.“ V priebehu minútky už auto naberá rýchlosť. Chlapci to už poznajú, takže fotoaparát zverujem Bobovi a hlavne sa dobre držím. Terén je hrozný... kamene, korene, chvíľu rovno, chvíľu z kopca, potom zas dovrchu. Na zadnom sedadle doslova lietam. 

Prichádzame k malej, ale veľmi peknej vodnej ploche, ktorá sa rozprestiera pred skalami. Tigre tu však nie sú.

na safari

Naši sprievodcovia to ale nevzdávajú, kúsok sa presunú a hľadajú stopy. A už v tom majú jasno, sú tu stopy, takže spiatočka, doľava, doprava, obísť malý vrcholok a už pomaličky schádzame k trávnatej ploche pred nami. Tu sú! Najskôr zahliadnem jedno mláďa medzi kameňmi hneď pred nami. Keď sa trošku rozhliadnem, zistím, že ďalšie leží v tráve kúsok vľavo a je tu aj tretie, to sa maskuje medzi stvolmi. No to je skvelé, tak tu máme všetky mláďatá.

Mama ich na chvíľu opustila, tak si ich môžeme užiť samotné. Naozaj sme tu prví, teraz teda doceňujem tú zbesilú jazdu. Môžeme sa priblížiť takmer na dosah a nafotiť si detaily.

na safari

Keď vidím tie mláďatá, spomenula som si na rozprávky. Jazdím po svete a vždy sa snažím zohnať si pre klientov miestne rozprávky. Mojou najobľúbenejšou destináciou je Vietnam a tiež vietnamské rozprávky. Mnoho príbehov vysvetľuje históriu krajiny, prírodné javy a ďalšie zaujímavosti, jednou z rozprávok je „Ako prišiel tiger k pruhom“. Odpoveď nájdete v knižke Dračí kráľ alebo v mojich cestách po Vietname.

na safari

Naša šanca vyfotiť si mláďatá trvala zhruba 15 minút. Toľko času nám dopriali, než sa pomaličky zdvihli a presunuli sa do húštiny. Tam ich už môžeme leda tak tušiť, majú skvelé mimikry. Tých 15 minút sme tu vážne len my, akonáhle sa z diaľky začnú ozývať motory ďalších džípov a  autobusov, mláďatá odchádzajú. Ešte si ideme prehliadnuť ďalšie časti tejto zóny, ale žiadne tigre už nevidíme.

na safari

Táto partia tigríkov je momentálne tou najmladšou, ktorú môžeme v parku vidieť. Takže sme sa celkom jednoducho rozhodli, že aj odpoludnia skúsime šťastie. No to si necháme už nabudúce.

GPS: 26°01'04.4"N 76°30'11.4"E

 

Text a foto: Magdaléna Radostová

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

India – expedícia Tiger: zóna 4
Publikované: 27.4.2019
Vzhľadom k úspešnému dopoludňajšiemu sledovaniu mláďat volíme aj odpoludnia zónu 4. Keď dôjdeme na miesto, tak akosi tušíme, že mláďatá sú v húštine. Sem tam sa niektoré zdvihne a kúsok sa presunie. Vôbec nechápem, ako dokáže náš sprievodca predvídať, čo tie divoké šelmy v následujúcom okamihu urobia.

India – expedícia Tiger: pri loveckom paláci
Publikované: 4.5.2019
Dnes dopoludnia ešte raz skúšame zónu 4 s mláďatami, ale tentokrát nie sme tak úspešní. Mláďatá tu nie sú, vidíme len jedného tigra v diaľke na stráni. Samozrejme návšteva tohoto parku nie je len o tigroch, vidíme aj mnoho iných exotických tvorov, dnes napríklad rybáriky a miestne veveričky.

India – expedícia Tiger: posledné safari
Publikované: 11.5.2019
Odpoludňajšie safari je zhruba vo svojej polovici. Možno som už spomínala, čo všetko teraz viem, že by som mohla nafotiť lepšie, z iných uhlov, z iných pohľadov. Až na mieste mi dochádza, že v podstate nikdy nemôžete vedieť, či tigra skutočne uvidíte. Vždy záleží na profesionálnej práci šoféra a sprievodcu a tiež veľkej dávke šťastia!

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

24.5.2019
Slovenský rekord za najväčší vertikálny nápis v exteriéri získala obec  Kružlová, ktorej obyvatelia ho osadili v ÚDOLÍ SMRTI, kde sa uskutočnila najväčšia tanková bitka v rámci Karpatsko-duklianskej operácie.
23.5.2019
Táto akcia sa koná každé dva roky a je zameraná na prezentáciu 21. základne taktického letectva Čáslav. V sobotu 25. mája od 9. do 17. hodiny uvidíte dynamické ukážky vojenskej leteckej techniky so sprievodným programom. Vstup je zdarma.
22.5.2019
V sobotu 1. júna 2019 sa Svätoplukovo námestie v Nitre opäť stane dejiskom obľúbeného už tradičného podujatia Festival chutí Nitrianskeho kraja. Na námestí a v priľahlých uličkách vyrastú stánky plné gastronomickým špecialít z nitrianskeho regiónu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ALBÁNSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 24. 5. 2019
sviatok:Ela