www.infoglobe.sk » Chile: Z Coyhaique do Argentíny a zase späť do Chile po Route 40

Chile: Z Coyhaique do Argentíny a zase späť do Chile po Route 40

Publikované: 12.8.2017
Našu cestu po Carretera Austral zakončujeme návštevou mesta Coyhaique. Vydávame sa z Puerto Aysén, všade okolo nás je krásna príroda s úchvatnými výhľadmi. A skoro celú cestu nám lemuje rieka Río Simpson, ktorá taktiež preteká prírodnou rezerváciou Reserva Nacional Río Simpson.

Chceli sme sa tam ísť prejsť, ale opäť nás na začiatku rezervácie čakala búdka s kasičkou ako vo všetkých parkoch v Chile. Za vstup chceli dosť veľa peňazí, a tak sme sa rozhodli pokračovať ďalej. Cestou sme narazili na vodopád Cascada de la Virgen. O pár stoviek kilometrov ďalej sa pred nami začal rozprestierať nádherný výhľad na mesto Coyhaique. Urobili sme teda zopár fotiek a pokračovali sme ďalej do mesta.

okolie rezervácie Nacional Río Simpson   okolie rezervácie Nacional Río Simpson

mesto Coyhaique ako na dlani

mesto Coyhaique   príroda v meste Coyhaique

Je jedným z väčších miest široko ďaleko, a tak sme milo prekvapení ruchom ľudí v okolí. Jeho hlavným bodom je námestie Plaza Armas, kde sa zhromažďujú snáď všetci miestni. V okolitých uličkách nájdeme snáď úplne všetko – od malých obchodíkov s miestnou tematikou až po rôzne obchody, kaviarne, reštaurácie a banky. Taktiež som tu našla poštu a konečne som mohla kúpiť pohľadnice a poslať ich do ČR. Perfektne tu funguje aj informačné centrum, kde dokonca hovoria anglicky. Dokúpili sme si zásoby jedla a vydali sa ďalej – na hranice Chile a Argentíny.

Argentína 100x inak   Argentína cestou necestou

Išli sme cez Coihaique Alto do Paso Colhaipue. Na týchto hraniciach to bola ešte hračka, ukázali sme pasy a odovzdali množstvo dokumentov, ktoré sme museli mať pripravené už pred našou cestou. Dostali sme tisíce razítok a pokračovali ďalej. Ďalšia zastávka prebehla na argentínskej strane, opäť sme ukázali hromadu dokumentov, dostali tisíce razítok a mohli sme zase ísť ďalej. Aj keď slovo ísť by som teraz nemala používať, vhodnejšie bude trmácať sa. Čakala nás snáď tá najťažšia časť – 117 km do najbližšieho mestečka Río Mayo. Cesta bola kamenitá a plná výmoľov. Po troch hodinách sme konečne nabehli na asfaltovú cestu s označením Route 40. Je to druhá najznámejšia cesta po Route 66. S dĺžkou 5 000 km sa jedná o najdlhšiu argentínsku cestu. Vraví sa o nej, že patrí k najkrajším cestám, pretože sa tiahne výnimočnou krajinou Patagónie a pozdĺž pohorí Ánd. A skutočne to je pravda. Išli sme 4 dni, prešli 2 000 km a bol to neuveriteľný zážitok.

argentínska krajina

argentínska krajina   cestou po Route 40

Prvých 500 km sme sem tam stretli dáke auto. Prechádzali sme argentínskou pampou a bolo vidieť na tisíce kilometrov ďaleko. Keď sme dorazili do dedinky Gobernador Costa, čakala nás cestná kontrola, čo sme kvôli chilskej značke očakávali, a všetko bolo našťastie v poriadku. Po ďalších 500 km sa krajina náhle zmenila a všade okolo boli samé lesy a kopce. Zašli sme do mestečka Esquel, kde sme si dali v miestnej reštaurácii argentínsky steak. Prešli sme centrum a zase pokračovali ďalej. Najkrajšou časťou je asi cesta cez Ruta de los 7 Lagos. Sedem skutočne pekných jazier v krásnej prírode. Niektoré jazerá boli úplne priezračné a niektoré zas boli temno modré. Pri niektorých jazerách boli aj kempy, kde sa dala stráviť noc, ale opäť za dosť veľa peňazí. Takže to nebolo nič pre nás. Nám sa väčšinou vždy podarilo nájsť nejaké pekné miestečko vo voľnej prírode, kde sme si rozbalili stan.

argentínske jazerá

prekrásne jazerá   krásne jazerá v Argentíne

Potom naša cesta pokračovala opäť k hraniciam s Chile, ale tentokrát sme zvolili veľmi frekventovaný prechod. Cesta bola dlhá, ale aspoň viedla po asfalte. Z Las Lajas sme podľa ukazovateľov odbočili na hranice smer Chile. Tým, že cez tento prechod prejde veľa ľudí, kontroly tu boli omnoho drsnejšie a dôkladnejšie. My sme našťastie prešli v pohode a mohli sme pokračovať až do Santiaga de Chile.

krása Argentíny

Tým sa naše cestovanie po Chile so zastávkou v Argentíne končí. Ak zvažujete cestu do Južnej Ameriky, obe krajiny vám môžem len vralo odporučiť.

GPS: (Coyhaique) 45°34'18.3"S 72°04'08.0"W

 

Text a foto: Kateřina Janovská

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Chile – Pucón, Villarrica a výlety do okolia
Publikované: 29.7.2017
Našou ďalšou zastávkou bolo mesto Villarrica. Najskôr sme váhali, či nezakotviť v meste Pucón, ktoré leží o 25 km ďalej a je jedným z najnavštevovanejších miest v Chile. Miestni obyvatelia úplne skvelo využili polohu tohoto mesta. Pucón totiž leží pri brehu jazera Lago Villarrica, je obklopený národnými parkmi, termálnymi prameňmi a tiež divokou riekou s perejami. V neposlednom rade sa tu nachádza vulkán Villarrica, ktorý je asi najväčšou atrakciou.

Chile, Santiago de Chile – Vitajte v hlavnom meste
Publikované: 15.7.2017
Santiago je hlavným mestom štátu Chile a tiež prvou zastávka na našej trojtýždennej dovolenke. Mesto je obklopené vysokými horami a žije tu okolo 6 miliónov ľudí. Cesta sem je pomerne zdĺhavá (nám trvala 14 hodín), ale rozhodne nebudete ľutovať.

Chile, Valparaíso – zážitok pre turistov
Publikované: 22.7.2017
Valparaíso alebo tiež Valpo je mesto ležiace v centrálnej časti Chile a je známe predovšetkým tým, že tu sú farebné až gýčovité domy. Okrem iného tu nájdete aj jeden z najväčších a najdôležitejších prístavov v Chile.

Chile: Puerto Varas, La Arena a cesta loďou až k národnému parku Pumalín
Publikované: 5.8.2017
Našou ďalšou zastávkou pri cestovaní po Chile bolo mestečko Puerto Varas, ktoré má rovnako veľkú popularitu ako Pucón. Je to veľmi pekne udržiavané mestečko, v ktorom je množstvo obchodov so športovým oblečením a s rôznou športovou výbavou. Prešli sme hlavú triedu a dorazili k jazeru Lago Llanquihue. Výhľady odtiaľ sú skutočne impozantné. Dokonca tu vidíme aj dve sopky Osorno a Calbuco. Vulkán Osorno sa týči nad vodou a je dokonale tvarovaný.

Argentina: Tierra del Fuego - Ohňová zem I.
Publikované: 8.6.2011
Na území veľkom ako Česká republika sa nachádza jedinečné miesto našej modrej planéty s kútmi krásnej a nedotknutej prírody.

Argentina: Tierra del Fuego - Ohňová zem II.
Publikované: 15.6.2011
Dnešný článok je venovaný najjužnejšiemu mestu sveta Ushuaie

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Európa

1. 11. – 31. 12. 2017
1. cena:
Knižná publikácia Vietnam s vôňou koriandra od cestovnej agentúry Gaudium
2. cena:
Knižná publikácia Výber lyžiarskych a skialpinistických túr a sprievodca Extrémnym lyžovaním od Hory.sk
3. cena:
Tatranský vzduch a tričko Slovakia
1. cena redakcie:
Neobyčajná zimná vysokohorská túra od Tatrica.sk
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA - minerálna voda + rad produktov
3. cena redakcie:
Sladký balíček BRIX - sušené ovocie v kombinácií s kvalitnou belgickou čokoládou

Aktuality:

18.12.2017
Počas prvých troch mesiacov budúceho roka budú pobyty v Bardejovských kúpeľoch o 10% lacnejšie. Zľavy platia na všetky pobyty s výnimkou pobytov Senior špeciál a Prechodné ubytovanie s raňajkami.
17.12.2017
Nestihli ste nakúpiť darčeky? Ešte stále máte možnosť navštíviť Dni Vianoc na bratislavskom výstavisku Incheba, kde na vás čakajú tisíce tipov na tradičné i originálne vianočné prekvapenia.
16.12.2017
Počas adventnej nedele 17.12. môžete stráviť príjemné odpoludnie na Zámockom návrší v anjelskej spoločnosti. K tej správnej pohode prispeje vianočná hudba v podaní známych interpretov na pódiu pred Kostol nájdenia Svätého kríža, výstava betlehemov, dobré jedlo a pitie, vianočné trhy a sprievodný kultúrny program.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - PERU:

Najčítanejšie články:

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 12. 2017
sviatok:Sláva, Slávka
dnes:
pondelok 18.12.
3 °C
zajtra:
utorok 19.12.
1 °C