www.infoglobe.sk » Chile – Pucón, Villarrica a výlety do okolia

Chile – Pucón, Villarrica a výlety do okolia

Publikované: 29.7.2017
Našou ďalšou zastávkou bolo mesto Villarrica. Najskôr sme váhali, či nezakotviť v meste Pucón, ktoré leží o 25 km ďalej a je jedným z najnavštevovanejších miest v Chile. Miestni obyvatelia úplne skvelo využili polohu tohoto mesta. Pucón totiž leží pri brehu jazera Lago Villarrica, je obklopený národnými parkmi, termálnymi prameňmi a tiež divokou riekou s perejami. V neposlednom rade sa tu nachádza vulkán Villarrica, ktorý je asi najväčšou atrakciou.

Takže mesto je Mekkou outdoorových športov. Hlavná mestská trieda Avenida O'Higgins je posiata všetkými druhmi značiek oudoorového oblečenia, nepreberným množstvom obchodov, reštauráciami a kaviarňami. Pokiaľ by sme pokračovali až na koniec tejto hlavnej triedy, narazíme na pláž La Poza, kde si môžeme prehliadnuť kotviace lode. A keďže je toto mesto tak preslávené, nenarazíte tu na lacné ubytovanie. Preto sme sa nakoniec rozhodli pre mestečko Villarrica.

cestou k mestu Pucón a sopka Villarica   pláž v Pucóne

Villarrica sa nachádza na juhozápadnom brehu jazera. Hneď pri príjazde vás okúzli nádherný výhľad na rovnomenný vulkán. Nájdete tu dve infocentrá, množstvo rôznych obchodíkov, supermarkety a miestnych pouličných predajcov, od ktorých kúpite nabíjačku, oblečenie, ale tiež ovocie a zeleninu. Toto mesto je jednoducho skvelým východiskovým bodom. Oproti Pucónu je pokojnejšie a hlavne lacnejšie. Je tu mnoho možností ubytovania – od kempov a hostelov až po drahšie hotely. My sme sa ubytovali v hosteli, kde nám dal majiteľ dokonca kontakt na kamarátku, ktorá sprostredkováva výstup na vulkán – na ten totiž môžete ísť len so sprievodcom. Cena je však dosť vysoká 100 000 CLP (necelých 4 000 Kč). Po niekoľkých rozhovoroch s miestnymi, ktorí nám povedali, že kvôli počasiu možno na vulkán ani nevyjdeme, sme sa rozhodli pre iné výlety – do národných parkov v okolí.

Výhľad na jazero Lago Tinquilco a na vulkán Villarica

Ráno sme teda vzali turistické topánky, ruksak s dákym jedlom a vyrazili sme do národného parku Huerquehue. Cesta sem vedie po úzkych cestičkách, ktoré sú z veľkej časti prašné a dosť rozbité, takže sa sem oplatí ísť terénnym autom. Nakoniec dorazíme do kempu Conaf, kde nám na recepcii ukážu obrovskú mapu a trasy, kam sa oplatí vyraziť. Žiadne tlačené mapy tu nepredávajú, a tak si tú jednu musíme vyfotiť na mobil. Vstup do parku stojí 5000 CLP (cca 200 Kč) za osobu.

posledná zastávka pred odbočkou smer národný park Huerquehue

Cesta začína pozvoľna, potom začne pomaly, ale iste stúpať. Míňame odbočku k vodopádu Cascada Nido de Aquila a otvárajú sa nám krásne výhľady na jazero Lago Tinquilco a na vulkán Villarrica. Cestou sa začínajú objavovať stromy araukárie, nachádzame aj národnú kvetinu copihue (Lapageria) a tiež narážame na kolibríky a jašteričky. Asi tak po hodine strmého stúpania sa dostávame k jazeru Lago Chico a od neho pokračujeme ďalej k Lago Toro a k Lago Verde s malou plážou. Jazierka sú priezračné a také nádherné, až sa tají dych. Kopce sú porastené lesom, z ktorého vyčnievajú koruny araukárií. Na tomto mieste si teda dáme malý piknik a osviežujúci kúpeľ v ľadovom jazere. Zmrznutú kožu si necháme prehriať slniečkom a potom zas vyrážame späť k autu.

Lago Chico   národná kvetina Chile Copihue

priezračné potoky v národnom parku Lago Toro vodopád Cascada Nido de Aquila stromy araukárie

Musím povedať, že tento národný park ma úplne okúzlil. Je to skvelé miesto pre všetky typy turistov, každému ho odporúčam. Dá sa tu podniknúť mnoho trekov tajuplnou krajinou s krásnymi výhľadmi, aj keď tu bude v sezóne asi dosť ľudí. No i tak sa sem určite pozrite, krásnej prírody totiž nikdy nie je dosť.

GPS: (vulkán Villarica) 39°25'17.1"S 71°56'20.3"W

 

Text a foto: Kateřina Janovská 

Preklad: O. Maňáková Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

Chile, Santiago de Chile – Vitajte v hlavnom meste
Publikované: 15.7.2017
Santiago je hlavným mestom štátu Chile a tiež prvou zastávka na našej trojtýždennej dovolenke. Mesto je obklopené vysokými horami a žije tu okolo 6 miliónov ľudí. Cesta sem je pomerne zdĺhavá (nám trvala 14 hodín), ale rozhodne nebudete ľutovať.

Chile: Puerto Varas, La Arena a cesta loďou až k národnému parku Pumalín
Publikované: 5.8.2017
Našou ďalšou zastávkou pri cestovaní po Chile bolo mestečko Puerto Varas, ktoré má rovnako veľkú popularitu ako Pucón. Je to veľmi pekne udržiavané mestečko, v ktorom je množstvo obchodov so športovým oblečením a s rôznou športovou výbavou. Prešli sme hlavú triedu a dorazili k jazeru Lago Llanquihue. Výhľady odtiaľ sú skutočne impozantné. Dokonca tu vidíme aj dve sopky Osorno a Calbuco. Vulkán Osorno sa týči nad vodou a je dokonale tvarovaný.

Chile: Z Coyhaique do Argentíny a zase späť do Chile po Route 40
Publikované: 12.8.2017
Našu cestu po Carretera Austral zakončujeme návštevou mesta Coyhaique. Vydávame sa z Puerto Aysén, všade okolo nás je krásna príroda s úchvatnými výhľadmi. A skoro celú cestu nám lemuje rieka Río Simpson, ktorá taktiež preteká prírodnou rezerváciou Reserva Nacional Río Simpson.

Chile, Valparaíso – zážitok pre turistov
Publikované: 22.7.2017
Valparaíso alebo tiež Valpo je mesto ležiace v centrálnej časti Chile a je známe predovšetkým tým, že tu sú farebné až gýčovité domy. Okrem iného tu nájdete aj jeden z najväčších a najdôležitejších prístavov v Chile.


Súvisiaca fotogaléria

Chile – z mesta do prírody
Južná Amerika je neuveriteľne zaujímavá, špecifická a medzi cestovateľmi stále obľúbenejšia. My s...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Malí cestovatelia

1. 5. – 30. 6. 2018
1. cena:
Darčeková poukážka v hodnote 50€ na slnečné alebo dioptrické okuliare vrátane vyšetrenia zraku od ZEISS VISION CENTER - ARENA OPTIK
2. cena:
Nažehlovacia abeceda na textil s topánočkami pre batoľa
1. cena redakcie:
Neobyčajná vysokohorská túra od Tatrica.sk + sada VITAMÍNOV
2. cena redakcie:
Darčeková poukážka na vstupenky do Divadla Nová scéna
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

21.6.2018
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore bude opäť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 23. 7. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
20.6.2018
Bardejov a jeho okolie sa stáva atraktívnou lokalitou pre cyklistov. K doteraz vybudovaným cyklotrasám pribudli ďalšie kilometre. Nový cyklochodník vedie od Mokrolužského mosta v Bardejove, až po odbočku na Mníchovský potok, kde sa napája na obnovenú lesnú cestu s asfaltovým povrchom.
19.6.2018
Pokiaľ sa zaujímate o blahodárne účinky bahna a vyvierajúcich vôd v jednotlivých kúpeľných  mestách, isto príďte v dňoch 21.–24. júna do Lysej nad Labom. Začína tu 9. výstava liečebných kúpeľov, wellness pobytov a relaxácie.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - SRÍ LANKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 21. 6. 2018
sviatok:Alojz
dnes:
štvrtok 21.6.
31 °C
zajtra:
piatok 22.6.
20 °C