www.infoglobe.sk » Chile – Pucón, Villarrica a výlety do okolia

Chile – Pucón, Villarrica a výlety do okolia

Publikované: 29.7.2017
Našou ďalšou zastávkou bolo mesto Villarrica. Najskôr sme váhali, či nezakotviť v meste Pucón, ktoré leží o 25 km ďalej a je jedným z najnavštevovanejších miest v Chile. Miestni obyvatelia úplne skvelo využili polohu tohoto mesta. Pucón totiž leží pri brehu jazera Lago Villarrica, je obklopený národnými parkmi, termálnymi prameňmi a tiež divokou riekou s perejami. V neposlednom rade sa tu nachádza vulkán Villarrica, ktorý je asi najväčšou atrakciou.

Takže mesto je Mekkou outdoorových športov. Hlavná mestská trieda Avenida O'Higgins je posiata všetkými druhmi značiek oudoorového oblečenia, nepreberným množstvom obchodov, reštauráciami a kaviarňami. Pokiaľ by sme pokračovali až na koniec tejto hlavnej triedy, narazíme na pláž La Poza, kde si môžeme prehliadnuť kotviace lode. A keďže je toto mesto tak preslávené, nenarazíte tu na lacné ubytovanie. Preto sme sa nakoniec rozhodli pre mestečko Villarrica.

cestou k mestu Pucón a sopka Villarica   pláž v Pucóne

Villarrica sa nachádza na juhozápadnom brehu jazera. Hneď pri príjazde vás okúzli nádherný výhľad na rovnomenný vulkán. Nájdete tu dve infocentrá, množstvo rôznych obchodíkov, supermarkety a miestnych pouličných predajcov, od ktorých kúpite nabíjačku, oblečenie, ale tiež ovocie a zeleninu. Toto mesto je jednoducho skvelým východiskovým bodom. Oproti Pucónu je pokojnejšie a hlavne lacnejšie. Je tu mnoho možností ubytovania – od kempov a hostelov až po drahšie hotely. My sme sa ubytovali v hosteli, kde nám dal majiteľ dokonca kontakt na kamarátku, ktorá sprostredkováva výstup na vulkán – na ten totiž môžete ísť len so sprievodcom. Cena je však dosť vysoká 100 000 CLP (necelých 4 000 Kč). Po niekoľkých rozhovoroch s miestnymi, ktorí nám povedali, že kvôli počasiu možno na vulkán ani nevyjdeme, sme sa rozhodli pre iné výlety – do národných parkov v okolí.

Výhľad na jazero Lago Tinquilco a na vulkán Villarica

Ráno sme teda vzali turistické topánky, ruksak s dákym jedlom a vyrazili sme do národného parku Huerquehue. Cesta sem vedie po úzkych cestičkách, ktoré sú z veľkej časti prašné a dosť rozbité, takže sa sem oplatí ísť terénnym autom. Nakoniec dorazíme do kempu Conaf, kde nám na recepcii ukážu obrovskú mapu a trasy, kam sa oplatí vyraziť. Žiadne tlačené mapy tu nepredávajú, a tak si tú jednu musíme vyfotiť na mobil. Vstup do parku stojí 5000 CLP (cca 200 Kč) za osobu.

posledná zastávka pred odbočkou smer národný park Huerquehue

Cesta začína pozvoľna, potom začne pomaly, ale iste stúpať. Míňame odbočku k vodopádu Cascada Nido de Aquila a otvárajú sa nám krásne výhľady na jazero Lago Tinquilco a na vulkán Villarrica. Cestou sa začínajú objavovať stromy araukárie, nachádzame aj národnú kvetinu copihue (Lapageria) a tiež narážame na kolibríky a jašteričky. Asi tak po hodine strmého stúpania sa dostávame k jazeru Lago Chico a od neho pokračujeme ďalej k Lago Toro a k Lago Verde s malou plážou. Jazierka sú priezračné a také nádherné, až sa tají dych. Kopce sú porastené lesom, z ktorého vyčnievajú koruny araukárií. Na tomto mieste si teda dáme malý piknik a osviežujúci kúpeľ v ľadovom jazere. Zmrznutú kožu si necháme prehriať slniečkom a potom zas vyrážame späť k autu.

Lago Chico   národná kvetina Chile Copihue

priezračné potoky v národnom parku Lago Toro vodopád Cascada Nido de Aquila stromy araukárie

Musím povedať, že tento národný park ma úplne okúzlil. Je to skvelé miesto pre všetky typy turistov, každému ho odporúčam. Dá sa tu podniknúť mnoho trekov tajuplnou krajinou s krásnymi výhľadmi, aj keď tu bude v sezóne asi dosť ľudí. No i tak sa sem určite pozrite, krásnej prírody totiž nikdy nie je dosť.

GPS: (vulkán Villarica) 39°25'17.1"S 71°56'20.3"W

 

Text a foto: Kateřina Janovská 

Preklad: O. Maňáková Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

Chile, Santiago de Chile – Vitajte v hlavnom meste
Publikované: 15.7.2017
Santiago je hlavným mestom štátu Chile a tiež prvou zastávka na našej trojtýždennej dovolenke. Mesto je obklopené vysokými horami a žije tu okolo 6 miliónov ľudí. Cesta sem je pomerne zdĺhavá (nám trvala 14 hodín), ale rozhodne nebudete ľutovať.

Chile: Puerto Varas, La Arena a cesta loďou až k národnému parku Pumalín
Publikované: 5.8.2017
Našou ďalšou zastávkou pri cestovaní po Chile bolo mestečko Puerto Varas, ktoré má rovnako veľkú popularitu ako Pucón. Je to veľmi pekne udržiavané mestečko, v ktorom je množstvo obchodov so športovým oblečením a s rôznou športovou výbavou. Prešli sme hlavú triedu a dorazili k jazeru Lago Llanquihue. Výhľady odtiaľ sú skutočne impozantné. Dokonca tu vidíme aj dve sopky Osorno a Calbuco. Vulkán Osorno sa týči nad vodou a je dokonale tvarovaný.

Chile: Z Coyhaique do Argentíny a zase späť do Chile po Route 40
Publikované: 12.8.2017
Našu cestu po Carretera Austral zakončujeme návštevou mesta Coyhaique. Vydávame sa z Puerto Aysén, všade okolo nás je krásna príroda s úchvatnými výhľadmi. A skoro celú cestu nám lemuje rieka Río Simpson, ktorá taktiež preteká prírodnou rezerváciou Reserva Nacional Río Simpson.

Chile, Valparaíso – zážitok pre turistov
Publikované: 22.7.2017
Valparaíso alebo tiež Valpo je mesto ležiace v centrálnej časti Chile a je známe predovšetkým tým, že tu sú farebné až gýčovité domy. Okrem iného tu nájdete aj jeden z najväčších a najdôležitejších prístavov v Chile.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Európa

1. 11. – 31. 12. 2017
1. cena:
Knižná publikácia Vietnam s vôňou koriandra od cestovnej agentúry Gaudium
2. cena:
Knižná publikácia Výber lyžiarskych a skialpinistických túr a sprievodca Extrémnym lyžovaním od Hory.sk
3. cena:
Tatranský vzduch a tričko Slovakia
1. cena redakcie:
Neobyčajná zimná vysokohorská túra od Tatrica.sk
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA - minerálna voda + rad produktov
3. cena redakcie:
Sladký balíček BRIX - sušené ovocie v kombinácií s kvalitnou belgickou čokoládou

Aktuality:

24.11.2017
Aj tento rok sa hlavné mesto Slovenska ponorí do vianočnej atmosféry a ponúkne domácim obyvateľom aj návštevníkom mesta bohatý program.
23.11.2017
Počas víkendu 25. 11. – 26. 11. 2017 prebehne tohtoročné najväčšie jesenné cestovateľské stretnutie  v Čechách známe ako Festivalu Okolo sveta. V kongresových priestoroch Clarion Congress Hotel Prague sa predstaví 70 prednášajúcich z radov cestovateľov, dobrodruhov, fotografov, horolezcov, jednoducho milovníkov cestovania a extrémnych zážitkov.
22.11.2017
Pre všetkých milovníkov turistiky a regionálnych zaujímavostí máme dobrú správu. V týchto dňoch si môžete bezplatne stiahnuť novú mobilnú aplikáciu, ktorá edukatívnym spôsobom propaguje oblasť slovenského Horného Liptova a poľskú Gminu Poronin.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BOSNA A HERCEGOVINA:

Najčítanejšie články:

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 24. 11. 2017
sviatok:Emília
dnes:
piatok 24.11.
7 °C
zajtra:
sobota 25.11.
12 °C