www.infoglobe.sk » Aktuality

Broumovsko: Skalné mestá zvíťazili

Publikované: 5.12.2017
Veľkým úspechom v oblasti cestovného ruchu sa môžu popýšiť lokality Kladského pomezí a Broumovska, ktoré nájdete v Královéhradeckom kraji. Absolútnym víťazom piateho ročníku súťaže DestinaCZe o najobľúbenejšiu destináciu Českej republiky, ktorú vyhlasuje agentúra CzechTourism, sa stali skalné mestá Broumovska.

Najcennejšími časťami prírody sú Adršpašsko-teplické skaly, ktoré sú známe vďaka svojmu rozsiahlemu skalnému mestu. Tie najpozoruhodnejšie skalné útvary objavíte v Broumovských stenách.

Zároveň skalné mestá vyhrali aj v podkategórii Česko ide, ktorá je určená všetkým milovníkom aktívnej dovolenky. Víťaz súťaže bol oznámený v rámci Fóra cestovného ruchu agentúry CzechTourism v Táboře.

Príroda CHKO Broumovsko a najväčšie skalné mestá v Európe snáď nenechajú žiadneho turistu bez zážitku.

 

Text a foto: Monika BabickáDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Viete, že? NAJ skalné mestá I.
Publikované: 21.8.2011
Česká krajina sa môže pýšiť nespočetným množstvom prírodných dominánt, ktorým bez pochýb dominuje Pravčická brána a celé jej okolie. Týmto symbolom Českosaského Švajčiarska sa dnes ale zaoberať nebudeme. Cieľom našej cesty budú NAJ skalné mestá ČR.

Viete, že? NAJ vodopády ČR
Publikované: 24.7.2011
Vodopády nie sú len doménou škandinávskych krajín, ale naopak tvoria tiež významnú súčasť českej prírody. Dnes sa pozrieme na dva najzaujímavejšie a samozrejme najvyššie vodopády Českej republiky.

Viete, že? Najstarší hrad v Čechách
Publikované: 22.5.2011
Po dlhšom čase sa opäť vraciame k NAJ zaujímavostiam a turistickým cieľom Českej republiky. Dnešná výprava bude smerovať k vôbec najstaršiemu kamennému hradu na území našich susedov.

Viete, že? Najstaršia česká rozhľadňa
Publikované: 24.10.2010
Najkrajší rozhľad do krajiny je síce vraj z konského sedla, ale tejto náročnej a často aj namáhavej činnosti sa môže venovať len pár vyvolených a predovšetkým odolných jedincov. Nám musia stačiť výhľady, na ktoré si dôjdeme takpovediac po svojich. V dnešnom zastavení po Naj miestach Česka navštívime rozhľadne a nie tak hocijaké! Viete, ktorá je tá najstaršia?

Hronov
Publikované: 27.8.2010
Hronov je malé mestečko, rozkladajúce sa na severovýchode Čiech, uprostred malebnej krajiny na rieke Metuje, neďaleko hraníc s Poľskom. Hronov preslávil predovšetkým jeho rodák spisovateľ Alois Jirásek.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Európa

1. 11. – 31. 12. 2017
1. cena:
Knižná publikácia Vietnam s vôňou koriandra od cestovnej agentúry Gaudium
2. cena:
Knižná publikácia Výber lyžiarskych a skialpinistických túr a sprievodca Extrémnym lyžovaním od Hory.sk
3. cena:
Tatranský vzduch a tričko Slovakia
1. cena redakcie:
Neobyčajná zimná vysokohorská túra od Tatrica.sk
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA - minerálna voda + rad produktov
3. cena redakcie:
Sladký balíček BRIX - sušené ovocie v kombinácií s kvalitnou belgickou čokoládou

Aktuality:

14.12.2017
Väčšina lyžiarskych stredísk v Česku plánuje deň slávnostného zahájenia zimnej sezóny na sobotu 16. decembra. Medzi areály, kde bude už od rána prebiehať bohatý sprievodný program, patria napríklad Lipno nad Vltavou, Dolná Morava alebo Harrachov. Úplne prvá lyžovačka tejto sezóny bola ale na Monínci!
13.12.2017
Opäť je tu čarovný čas pokoja a mieru, čas ako stvorený na príjemné rodinné a priateľské stretnutia. Mesto Košice si aj tento rok pripravilo Košické rozprávkové Vianoce, ktoré ponúknu hudobné  prekvapenia, krásnu výzdobu a skvelé pochúťky.
12.12.2017
Prestížne World Ski Awards majú svojich tohtoročných víťazov. V Českej republike získal titul Najlepší lyžiarsky rezort 2017 už po tretí raz Skiareál v Špindlerovom Mlyne, na Slovensku Jasná v Nízkych Tatrách. Najlepšie lyžiarske stredisko na svete je pre rok 2017 francúzske letovisko Val Thorens.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - PERU:

Najčítanejšie články:

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 14. 12. 2017
sviatok:Branislava, Bronislava
dnes:
štvrtok 14.12.
6 °C
zajtra:
piatok 15.12.
6 °C